dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magdaostr

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    3

    Domyślnie kto ma ogrzewanie podłogowe na podłodze z litej deski dębowej?

    Kto mógłby podzielić się informacjami nt ogrzewania podłogowego pod litą deską debową? Chodzi mi o efektywność takiego ogrzewania, zachowanie desek dębowych, koszt ogrzewania itede. dziękuje

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie, to jaką temperaturę będzie musiała mieć podłoga, żeby dostarczyć odpowiednią ilość ciepła (jak będzie przekraczała 27* to będzie problem) i jaka będzie wilgotność (bez porządnego nawilżacza albo rekuperacji z odzyskiem wilgoci będzie problem).
    Koszt nie zależy od rodzaju okładziny, a od zapotrzebowania domu na ciepło.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaostr Zobacz post
    Kto mógłby podzielić się informacjami nt ogrzewania podłogowego pod litą deską debową? Chodzi mi o efektywność takiego ogrzewania, zachowanie desek dębowych, koszt ogrzewania itede. dziękuje
    Zwróć się do jakiegoś projektanta ogrzewań podłogowych a wszystko ci wyliczy - bo przy takim izolatorze to bez projektu raczej się nie obejdzie.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magdaostr

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podstawowe pytanie, to jaką temperaturę będzie musiała mieć podłoga, żeby dostarczyć odpowiednią ilość ciepła (jak będzie przekraczała 27* to będzie problem) i jaka będzie wilgotność (bez porządnego nawilżacza albo rekuperacji z odzyskiem wilgoci będzie problem).
    Koszt nie zależy od rodzaju okładziny, a od zapotrzebowania domu na ciepło.
    HM nie mam pojęcia jaka będzie musiała mieć temperaturę, jedno wiem, że mając problemy z zylakami nóg na ogrzewaniu podłogowym starego typu tj z wyższą temperaturę mogę wytrzymać max pół dnia, bo tam mnie nogi potem bolą. Rekuperacja bedzieny mieć, ale czy z odzyskiem wilgoci to tego nie wiem. A zapotrzebowanie to mamy chyba duże =19000 kwh/rok

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Pięć istotnych warunków:
    1 - instalacja obliczona i wykonana dla posadzki drewnianej
    2 - deska wysuszona odpowiednio do ogrzewania podłogowego
    3 - solidne ocieplenie podłogi, w tym fundamentów.
    4 - niskie, odpowiednie do dzisiejszych norm, ocieplenie budynku, w tym ściany, okna, dach oraz wysterowana wentylacja mechaniczna, najlepiej z rekuperatorem obrotowym.
    5 - staranne wykonanie zgodne z zasadami.
    Na swoim koncie mam kilka tysięcy m2 desek litych na podłogówce i ciągłe zamówienia z poleceń.
    W podsumowaniu: przed każdą pracą robię podstawowe obliczenia i po latach mogę stwierdzić, że teoria w tym zakresie, w pełni pokrywa się z rzeczywistością.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony