dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 174
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 3468
  1. #2461
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    [QUOTE=ma.ska;4237866]Witam,
    Bardzo proszę o poradę w być może dla niektórych bardzo dziwnej sprawie )

    Dąb został zabejcowany na ciemny kolor i polakierowany początkowo Domalux półmat niestety na podłodze, mimo poprawek 2 fachowców , pozostawały smugi podłoga pod światło dzienne wyglądała jakby została niedokładnie umyta, zakurzona, ale wieczorem wyglądała prześlicznie. zdesperowani zdecydowaliśmy się na połysk również domalux. Moje pytanie czy jest jakiś sposób jakieś środki, pasty itp. aby podłoga się aż tak nie błyszczała??? Podobno z czasem zmatowieje ale w tej chwili dla nas ten połysk jest tragiczny.

    I jeszcze jedno pytanie po jakim czasie mogę przykryć tę podłogę kartonem by malować ściany?


    Domalux obecnie to ostatni szajs, ostatni rok produkcji (normy UE ) i producent wyprzedaje co ma na składzie. W każdej puszce co innego. Pali to drewno, żółknie a nawet bardziej to brązowieje. Z caponem to flagowy lakier dziadków z podrzędnymi , kurzącymi maszynami. Dorobią sobie parę groszy a i klient hepi, ze tanio znalazł. Tylko to szczęście szybko mu mija.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  2. #2462

    Domyślnie

    fredi07 jeśli to ma być odpowiedź na moje pytanie to widocznie czytam bez zrozumienia - Twój post mi nie pomógł a moja prośba była raczej jasno opisana.

    Wyobraź sobie, że nie wcale nie był tani wręcz przeciwnie opinie o tym stolarzu były bardzo pochlebne i jest on jednym z droższych na moim terenie, miał to być człowiek z wieloletnim doświadczeniem z wykształceniem wyższym stolarskim.
    Denerwują mnie tacy forumowicze którzy nie znają do końca tematu a krytykują kogoś o kim nie mają zielonego pojęcia.

    Proszę o konkretną radę w tym celu przecież zostało stworzone forum.
    Z góry dziękuję
    ma.ska

  3. #2463
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma.ska Zobacz post
    Witam,
    Bardzo proszę o poradę w być może dla niektórych bardzo dziwnej sprawie )

    Dąb został zabejcowany na ciemny kolor i polakierowany początkowo Domalux półmat niestety na podłodze, mimo poprawek 2 fachowców , pozostawały smugi podłoga pod światło dzienne wyglądała jakby została niedokładnie umyta, zakurzona, ale wieczorem wyglądała prześlicznie. zdesperowani zdecydowaliśmy się na połysk również domalux. Moje pytanie czy jest jakiś sposób jakieś środki, pasty itp. aby podłoga się aż tak nie błyszczała??? Podobno z czasem zmatowieje ale w tej chwili dla nas ten połysk jest tragiczny.

    I jeszcze jedno pytanie po jakim czasie mogę przykryć tę podłogę kartonem by malować ściany?

    Z góry serdecznie dziękuję
    Przy zastosowaniu past czy innych środków konserwujących uzyskasz efekt połowiczny, który nie da Ci pełnego zadowolenia, natomiast połysk będzie zawsze połyskiem, szczególnie w Twoim sugestywnym odczuciu.
    Domalux nie jest lakierem z górnej półki, ale skoro już taki masz,to proponuję polerką zmatowić powierzchnię podłogi i po jej starannym oczyszczeniu położyć warstwę lakieru poliuretanowego wodorozcieńczalnego w odcieniu mat, satyna, półmat. Sprawdzonym rozwiązaniem jest rozłożenie lakieru LOBA DUO w odcieniu satiin. Pozdrawiam.

  4. #2464

    Domyślnie

    Dziękuję za bardzo konkretną odpowiedź

    pozdrawiam serdecznie
    ma.ska

  5. #2465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    badz kazdego innego lakieru wodnego 2skl w polmacie -jedwabistym macie po uprzednim zmatowieniu..jamen
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #2466
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    septima

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie: czym pielęgnować podłogę zaolejowaną i zawoskowaną produktami Oli-Lacke? Mam( polecony przez wykonawcę podłogi) olej pielęgnacyjny ww. firmy i używam go miejscowo, w przypadku np. zarysowań, ale mam wątpliwości, czy nakładanie go na całości (dość często) to dobry pomysł? Nie znalazłam innych produktów marki Oli do bieżącej pielęgnacji.
    Czy np. WaxCleaner marki Loba byłby odpowiedni? Chciałabym nadać nieco więcej satynowego połysku moim deskom (dąb).
    Będę wdzięczna za polecenie konkretnych produktów.

  7. #2467

    Domyślnie

    Poleciłby ktoś sprawdzoną firmę z Trójmiasta (budowa Gdynia) w której warto zamówić parkiet olejowany wraz z wykonastwem?

  8. #2468
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAG75 Zobacz post
    Poleciłby ktoś sprawdzoną firmę z Trójmiasta (budowa Gdynia) w której warto zamówić parkiet olejowany wraz z wykonastwem?
    Firma PARPO z Trójmiasta jest Firmą godną polecenia. Pozdrawiam.

  9. #2469

    Domyślnie

    No dzisiaj zobaczyłam na żywo dąb i jesion olejowany ............ no i się mi strasznie spodobało , a teraz przewertuję ten wątek i poczytam czy narzekacie czy chwalicie.
    Boję się pielęgnacji tego .....

  10. #2470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma.ska Zobacz post
    fredi07 jeśli to ma być odpowiedź na moje pytanie to widocznie czytam bez zrozumienia - Twój post mi nie pomógł a moja prośba była raczej jasno opisana.

    Wyobraź sobie, że nie wcale nie był tani wręcz przeciwnie opinie o tym stolarzu były bardzo pochlebne i jest on jednym z droższych na moim terenie, miał to być człowiek z wieloletnim doświadczeniem z wykształceniem wyższym stolarskim.
    Denerwują mnie tacy forumowicze którzy nie znają do końca tematu a krytykują kogoś o kim nie mają zielonego pojęcia.

    Proszę o konkretną radę w tym celu przecież zostało stworzone forum.
    Z góry dziękuję
    Jak był taki dobry z wyższym wykształceniem to o co pytasz? Jak poprawić to co zrobił?
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  11. #2471

    Domyślnie

    Czy miał ktos kontakt albo ma położoną deskę litą IPOWOOD dąb c/d gr 15 mm ? Czy warto dać za taką deskę 129 zł?

  12. #2472
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zanet6

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-764
    Posty
    2

    Domyślnie olej Eukola 1

    Witam, Proszę o radę.
    Deski dębowe zostaly zaolejowane olejem Eukola 1, dwukrotnie dzień pod dniu zgodnie z zaleceniem producenta. Po kilku dniach powierzchnia podlogi nadal sprawiała wrażenie lepkiej,
    Po 10 dniach od zaolejowania parkieciarz wypolerował podłoge zielonym i białym padem. Teraz po kilku godzinach nadal jest leciutko lepka, boję się, że po wejsciu ekipy mającej wykonać końcowe malowanie wszystkie ewentualne zanieczyszczenia zaczną się przylepiać do podlogi, a ewentualne pierwsze mycie zostawi ciągnące się smugi.
    W miejscach mocniejszej polerki deski sie nie lepią ale widać lekkie zadrapania na deskach - z bliska widać takie delikatne pazurki .
    Co zrobic w takiej sytuacji - zlecić dalsze polerowanie, zeby zniesc efekt lepkosci , ale za to zostawić "zadrapaną podlogę", czy ewentualnie umyć podlogę i to zniweluje leppkość desek/ proszę o radę, wykonawca uważa, że podloga jest ok i ogólnie nie ma na nią dalszego pomysłu.
    Pozdrawiam i prosze o pomoc,

  13. #2473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał masllak Zobacz post
    Czy miał ktos kontakt albo ma położoną deskę litą IPOWOOD dąb c/d gr 15 mm ? Czy warto dać za taką deskę 129 zł?
    lamelkowa tzn poskladana z wielu czesci czy jednolita efekt deski -lakierowana czy olejowana..generalnie warto ale lakierowana ja zawsze dodatkowo lakieruje..olejowana..trzebabby tez jeszcze co najmniej raz pociagnac jak juz nie olejem to prakirtt oil de luxe pozdro
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #2474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał zanet6 Zobacz post
    Witam, Proszę o radę.
    Deski dębowe zostaly zaolejowane olejem Eukola 1, dwukrotnie dzień pod dniu zgodnie z zaleceniem producenta. Po kilku dniach powierzchnia podlogi nadal sprawiała wrażenie lepkiej,
    Po 10 dniach od zaolejowania parkieciarz wypolerował podłoge zielonym i białym padem. Teraz po kilku godzinach nadal jest leciutko lepka, boję się, że po wejsciu ekipy mającej wykonać końcowe malowanie wszystkie ewentualne zanieczyszczenia zaczną się przylepiać do podlogi, a ewentualne pierwsze mycie zostawi ciągnące się smugi.
    W miejscach mocniejszej polerki deski sie nie lepią ale widać lekkie zadrapania na deskach - z bliska widać takie delikatne pazurki .
    Co zrobic w takiej sytuacji - zlecić dalsze polerowanie, zeby zniesc efekt lepkosci , ale za to zostawić "zadrapaną podlogę", czy ewentualnie umyć podlogę i to zniweluje leppkość desek/ proszę o radę, wykonawca uważa, że podloga jest ok i ogólnie nie ma na nią dalszego pomysłu.
    Pozdrawiam i prosze o pomoc,
    sa takie oleje ktore dosyc dlugo wysychaja..na ekuli nie pracowałem..jednakowoz mozna to zmyc wax removerem loba..i nalozyc j/w parkiet oil de luxe np..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #2475

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    lamelkowa tzn poskladana z wielu czesci czy jednolita efekt deski -lakierowana czy olejowana..generalnie warto ale lakierowana ja zawsze dodatkowo lakieruje..olejowana..trzebabby tez jeszcze co najmniej raz pociagnac jak juz nie olejem to prakirtt oil de luxe pozdro
    Jest to jednolita deska zastanawiam się właśnie nad ta deską i ewentualnie nad finisparkietem lub parkietem z dąbexu...co byście wybrali

  16. #2476
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał masllak Zobacz post
    Jest to jednolita deska zastanawiam się właśnie nad ta deską i ewentualnie nad finisparkietem lub parkietem z dąbexu...co byście wybrali
    Wybór należy do Ciebie. Jakie masz wymagania wobec wystroju wnętrza do odpowiednich mebli odpowiednia podłoga. Ja osobiście w dużych pomieszczeniach wolę deski.
    Najważniejsze jest jednak odpowiednie przygotowania podłoża pod drewno!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #2477
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zanet6

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-764
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    sa takie oleje ktore dosyc dlugo wysychaja..na ekuli nie pracowałem..jednakowoz mozna to zmyc wax removerem loba..i nalozyc j/w parkiet oil de luxe np..
    Mogę raz jeszcze procić o nazwę produktu do zaolejowania , bo nic mi nie wyszuje w internecie,

    Pozdrawiam,

  18. #2478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    parkiett oil de luxe firmy loba wakol..jesli jesetes z wawy bez problemu do nabycia na klobuckiej czy bartyckiej
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #2479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Mam kolejne pytanie do panów -doradców.Czy po miesiącu używania podłogi polakierowanej matem,w miejscach użytkowania(głównie fotela komputerowego na kółkach) pojawiła sie plama zupełnie jakby startego lakieru?Czy to jest objaw normalny i ew.co w takiej sytuacji zrobić.?czy polakierowanie było zrobione niefachowo ,czy może jest to wina samego lakieru?W ogóle zauważylam ,że podłoga rysuje się niemiłosiernie.A może to tak juz musi być ?Zdawałam sobie sprawę ,że to jest drewno ,ale w tej chwili cieszę się ,że na parterze położyliśmy gres.

  20. #2480

    Domyślnie

    Witam, nie chcę zaczynać nowego wątku więc się podepnę . Im więcej czytam na tematy podłóg tym mniej wiem więc liczę na pomoc planujemy z mężem w jadalni i w salonie połozyć palisander , nie parkiet a deski. I problem - lepiej lakierowane czy olejowane? Które z nich " dłużej wytrzymają i które są łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji? Czy ktoś z Was użytkuje palisander? Dzięki za odpowiedzi

Strona 124 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony