dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 174
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 3468
  1. #3261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    rozumiem, tylko sie nabijam

    widzialem ja nie raz taki "wykon". Szczegolnie zabawny, jak kolor listwy i kolor scian rozni sie diametralnie. A przezabawny przy listwach olejowanych. Wiesz... ja wole miec delikatna szczelinke. Duzej raczej nie powinno byc, bo tynki mam wyjatkowo proste.
    też miałam taką nadzieję, to się pomyliłam

  2. #3262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Jaki filc polecacie pod krzesła i meble? Takie gotowe podkładki?

    ja kupuję te większe "arkusze" i wycinam "na wymiar" z Mrówki na przykład

  3. #3263

    Domyślnie

    Ja kupilem sztywny filc w formatkach 10x20cm x5szt w opakowaniu po 15zl w Leroy'u i wycinalem. Wyglada na to, ze dziala ok.

  4. #3264

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    też miałam taką nadzieję, to się pomyliłam
    Ja nigdy nic nie biore na nadzieje, tylko ide z lata i sprawdzam.

  5. #3265

    Domyślnie

    Witam wszystkich. potrzebuję pomocy. szukam lakieru matowego który da efekt takiego jasnego, "beżowego", bielonego drewna. chciałabym rozjaśnić i zniwelować efekt jaki dał lakier półmatowy nakładając jeszcze jedną warstwę. teraz drewno jest żywe i dość jaskrawe, słoje kontrastowe. czyBona Novia dałaby taki efekt? czy w ogóle można jeszcze coż z tym zrobić nie zdzierając wszytskiego do żywego?

  6. #3266

    Domyślnie

    Obawiam sie, ze bez cyklinowania sie nie obejdzie.

  7. #3267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Obawiam sie, ze bez cyklinowania sie nie obejdzie.


    nie ma sensu nawet próbować?

  8. #3268

    Domyślnie

    Nie robie w tym biznesie, ale bielone deski osiaga sie przed lakierowaniem. Teraz, to mozesz co najwyzej przyciemnic.

  9. #3269

    Domyślnie

    Czy ktos z fachowcow mial zle doswiadczenia z klejem kerakoll?

  10. #3270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Czy ktos z fachowcow mial zle doswiadczenia z klejem kerakoll?
    Mam podobny problem, jak forumowiczka w tym watku (link do posta Jarekkura z dyskusji):
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3496767

    U mnie posadzka podkuwana w celu zmierzenia wilgotnosci i bylo ok. Klejony byl jakos w sierpniu. Od tej pory wilgotnosc powietrza 55-65%, nigdy wiecej, chyba ze chwilowo po jakims malowaniu. Parkiet sobie lezal w paczkach w domu ponad miesiac przed polozeniem. Posadzka gruntowana Bautec Tec Primer D, a klejona tak samo Kerakol SLC Eco L34 Plus. Nie mam pojecia, czy dociskali parkiet, bo nie moglem wziac urlopu, a zaczynali i konczyli robote, jak bylem w pracy. Po poludniu nic na parkiecie nie lezalo.

    I tak samo, jak u forumowiczki pelno miejsc gluchych - glownie w rogach i zaulkach pomieszczen. W niektorych miejscach klepki wisza w powietrzu - szczegolnie rogi i przy schodach/plytkach, gdzie jest dylatacja korkiem (tutaj nawet pracuje przy chodzeniu). O dziwo problem dotyczy chyba tylko debu - teak trzyma, ale w lazienkach byl dodatkowo grunt epoksydowy. O ile jestem w stanie ocenic (jest takie miejsce, gdzie w pokoju nie mam parkietu i mozna troche zajrzec pod luzna klepke), to klej na posadzce trzyma, ale puscil klepke.

    Trzeba zrywac calosc? Parkieciarz chce wiercic i wstrzykiwac klej. Moim zdaniem albo ten kerakoll, to jakies ekogowno, albo go bylo po prostu za malo. Najgorsze, ze juz mieszkamy, a problem najbardziej dotyczy miejsc najczesciej uzywamych - kuchni i przedpokoju przed nia.

    p.s. czy od 2009 nic sie nie zmienilo i wciaz minimum 60% powierzchni klepki musi byc przyklejone?
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 09-10-2014 o 11:33

  11. #3271

    Domyślnie

    widac, ze po prostu klej puscil - albo klej kiepski, albo nie bylo dobrze docisniete - tam dookola deski byla dylatacja.

  12. #3272

    Domyślnie

    W poniedzialek wchodzi ekipa parkieciarzy, mamy parkiet debowy olejowany (gotowy juz). Jest juz u nas w domu. Gdy wybieralam go 2 miesiace temu klepki wydawaly mi sie wieksze, teraz jak juz jest w salonie, wydaja sie takie waskie... Ale mam nadzieje, ze potem sie przyzwyczaje i bede zachwycona.

    I teraz pytanie za 100 punktow... Jak go polozyc- klasycznie czy w jodelke? Salon w stylu skandynawskim - jasniutko szare sciany, biale listwy przypodlogowe, komin z cegly rozbiorkowej + piec kominkowy z bialymi kaflami.

  13. #3273
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Tak i tak będzie pięknie
    Jakiej wielkości są klepki?

  14. #3274

  15. #3275
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cienkie i długie Ładnie będzie

  16. #3276
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał yecath Zobacz post
    W poniedzialek wchodzi ekipa parkieciarzy, mamy parkiet debowy olejowany (gotowy juz). Jest juz u nas w domu. Gdy wybieralam go 2 miesiace temu klepki wydawaly mi sie wieksze, teraz jak juz jest w salonie, wydaja sie takie waskie... Ale mam nadzieje, ze potem sie przyzwyczaje i bede zachwycona.

    I teraz pytanie za 100 punktow... Jak go polozyc- klasycznie czy w jodelke? Salon w stylu skandynawskim - jasniutko szare sciany, biale listwy przypodlogowe, komin z cegly rozbiorkowej + piec kominkowy z bialymi kaflami.
    Wystrój wnętrza wskazuje na ułożenie pokładowe. Pozdrawiam.

  17. #3277

    Domyślnie

    Cytat Napisał yecath Zobacz post
    65 mm x 490 mm
    Czterostronnie fazowany? Bez fazowania na jodelke nie wyglada ladnie - przynajmniej dla mnie zywcem bylby wziety gdzies z lat 80tych i PRLowskich mieszkan, nawet jesli olejowanie mocno pozytywnie wplyneloby na wyglad. Za to fazowany na jodelke wyglada b. ciekawie, ale do ww. wystroju tez mi sie wydaje, ze pokladowy uklad bedzie ladniejszy.

  18. #3278

    Domyślnie

    Ma taka malutka fazke, zobaczymy po polozeniu, na ekspozycji w sklepie wygladal, jakby mial wieksza faze, no i byl ciemniejszy.
    Ale i tak pewnie sciemnieje z czasem? (na to licze )

  19. #3279

    Domyślnie

    Sciemnieje, ale i olej sie bedzie wycieral, wiec bedziecie musieli olejowac co jakis czas.

  20. #3280

    Domyślnie

    Witajcie
    Mam i ja swoje deski Zaolejowane Lobą ImpactOil. Mam pytanie - deska jest fazowana i w miejscu styku faz widać, jak olej się błyszczy
    (można to też zobaczyć na niektórych zdjęciach tutaj). Czy to znaczy, że nie wytarto dokładnie stamtąd oleju? Panowie fachowcy, jak wyszło Waszym zdaniem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0153.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	284563Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0154.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	284564Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0155.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	284565Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0156.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	284566Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0160.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	284567

Strona 164 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony