dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 172 z 174
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 3468
  1. #3421

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    mozna po przeprowadzeniu prob najprawdopodobniej mozna..
    a konkretniej ?

  2. #3422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    dokladniej to znajdz srodek pt wax remover i sprobuj usunac za pomoca bezowego-czarnego pada te twoja soybase to powinno byc dosc latwe..potem naciagnij jak ci zalezy na polysku czego ja wcale nie polecam...jakies osmo olejowosk i przypatrz sie efektom jesli beda zadowalajace lecisz z cala posadzka w ten sposob jesli nie cyklinowanko proste..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #3423

    Domyślnie

    Witajcie,
    przebrnęłam przez cały wątek ale nadal nie jestem pewna jak należy dbać o podłogę olejowaną.
    Jestem świeżą użytkowniczką podłóg dębowych. Zostały one poolejowane mechanicznie olejem woca - lekko bielone. Od tego czasu minęły 3 m-ce. Póki co tylko myłam tę podłogę wodą z mydłem. Chciałabym o nią prawidłowo zadbać ale nie wiem jak. Czy mam ją ponownie olejować tym samym olejem czy może kupić refresh? Czy powinnam używać produktów tej samej firmy co przy pierwszym olejowaniu czy mogę zmienić na Osmo czy Loba? Co polecacie? jak wykonać takie olejowanie własnoręcznie? Czy wystarczy nałożenie pędzelkiem lub wałkiem i następnie zebranie nadmiaru i wycieranie bawełnianą szmatką? A może są inne sposoby?
    Poza podłogą mam od niedawna dębowe stopnie schodów. Jeszcze ich nie impregnowałam. Jak i czym to zrobić. Proszę o konkretne wskazówki. Z góry wielkie dzięki.

  4. #3424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kryst1an

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    02-561
    Posty
    1

    Domyślnie

    Szanowni,

    Moja olejowana podłoga ma już ponad 5 lat. Jest to dąb szczotkowany zaolejowany preparatami firmy Saicos.
    Staram się dbać o nią zgodnie z wytycznymi itp. jednak po umyciu i zabezpieczeniu (SAICOS Ecoline Wax Care) dedykowanymi preparatami mam wrażenie że warstwa hydrofobowa jest bardzo delikatna. Pozostawione krople wody z czasem wnikają w drewno.

    Doradźcie proszę jak można przywrócić podłodze dawną świetność.

  5. #3425

    Domyślnie

    NO i przyjechali fachowcy zaolejować podłogę na 100 m2 zużyli jakimś cudem tylko 2/3 puszki 2.5 litra. Deski fazowane, nie wybrali z rowków nadmiaru oleju, zrobiła się z tego miejscami taka galaretka, po wejsciu w takie miejsce roznosi się potem olej i zostają dropki oleju na podłodze, najgorzej jest na parterze. Krawędzie pozostawiane nie wspomnę już o miejscach pod drzwiami balkonowymi, firma z dyplomami itp, szkoda gadać.

    Jak dojść z tym do ładu, tzn jak pozbyć sie nadmiarów, żeby nie robić plam, czy mam gwarancję, że reszta prac jest ok skoro według producenta z puszki powinno wyjść około 70m2 a im z 103 m2 została jesze 1/3?!

  6. #3426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    NO i przyjechali fachowcy zaolejować podłogę na 100 m2 zużyli jakimś cudem tylko 2/3 puszki 2.5 litra. Deski fazowane, nie wybrali z rowków nadmiaru oleju, zrobiła się z tego miejscami taka galaretka, po wejsciu w takie miejsce roznosi się potem olej i zostają dropki oleju na podłodze, najgorzej jest na parterze. Krawędzie pozostawiane nie wspomnę już o miejscach pod drzwiami balkonowymi, firma z dyplomami itp, szkoda gadać.

    Jak dojść z tym do ładu, tzn jak pozbyć sie nadmiarów, żeby nie robić plam, czy mam gwarancję, że reszta prac jest ok skoro według producenta z puszki powinno wyjść około 70m2 a im z 103 m2 została jesze 1/3?!
    reczniki papierowe w reke i usunac...ale jak przyschnie to juz tylko mechanicznie..mozna to usunac..a czy to byla warstwa 1wsza czy druga??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #3427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    dawna swietnosc..na preparatach z woskiem..no to juz trzebaby to obejrzec..ale w/g sztuki..posadzke sie powinno zmyc. bardzo gruntownie najlepiej polerka z inwazyjnym dosc padem.. , a pozniej.nalozyc w zaleznosci od stanu...olej plus zabezpieczenie ..badz zabezpieczene..samo..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #3428

    Domyślnie

    Była tylko jedna warstwa nakładana, tzn był olej fabryczny ale on się wogóle nie trzymał deski, fachowcy zmyli to co zostało jakimś środkiem Bona a następnie nanosili olej loba, zauważyłem też że nie czekali, tylko od razu bylo jechane padem, na 100m2 zużycie jeden pad zielony.

  9. #3429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Była tylko jedna warstwa nakładana, tzn był olej fabryczny ale on się wogóle nie trzymał deski, fachowcy zmyli to co zostało jakimś środkiem Bona a następnie nanosili olej loba, zauważyłem też że nie czekali, tylko od razu bylo jechane padem, na 100m2 zużycie jeden pad zielony.
    W/g mnie zuzycie akurat mieli..dobre..bo ten olej jest bardzo wydajny..i nie patrz w karty loby bo one nic nie daja, czemu zielony pad nie wiem..ale widocznie było trzeba inwazyjniej..
    Ja bym po zielonym trzasnol dla efektu jeszcze ze 2-3ema bialymi badz pieluszkami tetrowymi przejechal..
    Jesli posadzka jest fazowana robi sie we dwoch(jeden ogarnia fazy i recznie po obrysie drugi po nim poleruje)...i wlasnie ten drugi raz...na swiezo..sluzy do tego aby wiekszosci ..oleju w fazach i kropek jakowys na samej posadzce uniknac ..
    Ctzn ze olej sie fabryczny deski nie trzymal??
    Nie wiem..jego przecie nie ma byc..on jest wpity w deszczółki..dlatego loby poszlo..mniej..bo deska byla juz 1 powloka nasiaknieta..
    (nie wierze ze jednym zielonym padem ..jak zrobiono nie ma kółek w oleju po polerce..i olej jest ladnie wykonany estetycznie) , a co do pozostalosci w fazach ostroznie da sie usunąc ale mechanicznie skrawkiem papieru jakies 120-150..ostroznie..nawet jak dojdziesz do drewna surowego to kup parkiet oil de luxe 2 krople na szmatke i zatrzyj tym to miejsce sladu nie bedzie..
    Pozdrawiam "Duchowo"
    Ostatnio edytowane przez ghost34 ; 05-07-2016 o 18:33
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #3430

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    W/g mnie zuzycie akurat mieli..dobre..bo ten olej jest bardzo wydajny..i nie patrz w karty loby bo one nic nie daja, czemu zielony pad nie wiem..ale widocznie było trzeba inwazyjniej..
    Ja bym po zielonym trzasnol dla efektu jeszcze ze 2-3ema bialymi badz pieluszkami tetrowymi przejechal..
    Jesli posadzka jest fazowana robi sie we dwoch(jeden ogarnia fazy i recznie po obrysie drugi po nim poleruje)...i wlasnie ten drugi raz...na swiezo..sluzy do tego aby wiekszosci ..oleju w fazach i kropek jakowys na samej posadzce uniknac ..
    Ctzn ze olej sie fabryczny deski nie trzymal??
    Nie wiem..jego przecie nie ma byc..on jest wpity w deszczółki..dlatego loby poszlo..mniej..bo deska byla juz 1 powloka nasiaknieta..
    (nie wierze ze jednym zielonym padem ..jak zrobiono nie ma kółek w oleju po polerce..i olej jest ladnie wykonany estetycznie) , a co do pozostalosci w fazach ostroznie da sie usunąc ale mechanicznie skrawkiem papieru jakies 120-150..ostroznie..nawet jak dojdziesz do drewna surowego to kup parkiet oil de luxe 2 krople na szmatke i zatrzyj tym to miejsce sladu nie bedzie..
    Pozdrawiam "Duchowo"
    Fabryczny olej dosłownie został wyniesiony na skarpetkach z domu, nakładka od mopa do mycia podłóg też jest cała brązowa, nie ma porównania do loby tutaj po zmywaniu na mopie nie ma śladów oleju przy fabrycznym woda w iaderku i nakładka były całe brązowe, tamten olej przed niczym nie chronił każda kroplka wody od razu wsiąkała w drewno tworząc takie białe plamy. Kółek po polerce akurat nie ma, tzn były troche na dole w salonie i było to poprawiane szmatami bo zwróciłem uwagę, u góry musieli nakładać inną metodą bo nie ma oleju w fazkach.

    Te kropki się robią teraz bo olej w fazkach połączył się w takie galaretki i jak się w to wejdzie to potem na nogach roznosi się dalej, najgorzej jest w przedpokoju, potem salonie, na górze tego nie ma. Są też w niektórych miejscach przy ścianie i pod drzwiami balkonowymi takie pomazane plamy bo tam wogóle oleju nie zebrali.

    Cenę zapłaciłem rynkową firma z dyplomami mistrza, do położenia desek nie miałem żadnych zastrzeżeń ale widać przy olejowaniu pojechali na czas.

    Dzieki za rady nie ma teraz wyjścia trzeba na kolanach każdą fazę z osobna jechać i poprawiać

    Nie ma za wiele zdjęć tak to wygląda po Lobbie

    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 05-07-2016 o 19:27

  11. #3431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    lol...to nieźle a coż to był za olej?? ile razy nakladany?? wiesz moze i jaki to producent?
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #3432

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    lol...to nieźle a coż to był za olej?? ile razy nakladany?? wiesz moze i jaki to producent?
    Nie wiem jaki olej i jak nakładany bo było robione fabrycznie, producent polecany na forum, ten który produkuje z 6mm warstwą urzytkową.

  13. #3433

    Domyślnie

    Nie uzyskałam wcześniej odpowiedzi więc może tym razem się uda

    Mam podłogę dębową Kaczkan. Była fabrycznie olejowana olejem Woca Denmark - bielona. Po położeniu parkieciarze jeszcze raz olejowali tym samym olejem i na koniec nałożyli wosk pielęgnacyjny Oli - Natura Polish. Podłogę użytkuję od marca b.r. czyli w sumie 5 m-cy. Średnio raz na tydzień lub dwa myję podłogę mydłem woca ( białym) po czym przecieram środkiem do pielęgnacji podłóg woskowanych i olejowanych Osmo 3087 ( w składzie woski naturalne, roślinne - karnauba, kandelila). Podłoga ogólnie ma się dobrze ale gdzieniegdzie widzę takie jakby przetarcia i jest na moje oko dość sucha.

    Mam następujące pytania:

    1) czy już powinnam potraktować podłogę olejem pielęgnacyjnym? ( zrobiłabym to samodzielnie wg. wskazówek Ghosta - umyłabym całość intensywnym zmywaczem, nałożyłabym blachą 2x olej pielęgnacyjny w odstępie 12h, wtarłabym padem beżowym i białym olej po 20 min. od nałożenia)
    2) czy skoro pierwszy olej był firmy Woca to pielęgnacyjny powinien być tej samej firmy ? Czy może mogłabym zmienić na Loba Parkiet Oil de lux lub Loba Parkiet Oil? czy duż jest między nimi różnica? Czy wykańczać olejowanie tym woskiem Oli - Natura?
    3) po jakim czasie od pielęgancji można chodzić po podłodze? jeśli jest to dość długi czas to czy można przykryć podłogę tekturą falistą i normalnie chodzić po domu?

    z góry bardzo dziękuję bo wierzę, że tym razem specjaliści mi pomogą

  14. #3434
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    U nas niedługo będzie dwa lata jak olejowałam podłogę sama woskiem twardym olejnym Osmo i nadal ma się świetnie. Polecam.

  15. #3435

    Domyślnie

    Witam.
    Czym moge usunac plamy z rdzy lub coli z podlogi olejowanej. Mam je na jednej desce i sama nie wiem w zasadzie od czego dlatego wnisokuje,
    Ze wlasnie sa od tego.

  16. #3436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulek123 Zobacz post
    Nie uzyskałam wcześniej odpowiedzi więc może tym razem się uda

    Mam podłogę dębową Kaczkan. Była fabrycznie olejowana olejem Woca Denmark - bielona. Po położeniu parkieciarze jeszcze raz olejowali tym samym olejem i na koniec nałożyli wosk pielęgnacyjny Oli - Natura Polish. Podłogę użytkuję od marca b.r. czyli w sumie 5 m-cy. Średnio raz na tydzień lub dwa myję podłogę mydłem woca ( białym) po czym przecieram środkiem do pielęgnacji podłóg woskowanych i olejowanych Osmo 3087 ( w składzie woski naturalne, roślinne - karnauba, kandelila). Podłoga ogólnie ma się dobrze ale gdzieniegdzie widzę takie jakby przetarcia i jest na moje oko dość sucha.

    Mam następujące pytania:

    1) czy już powinnam potraktować podłogę olejem pielęgnacyjnym? ( zrobiłabym to samodzielnie wg. wskazówek Ghosta - umyłabym całość intensywnym zmywaczem, nałożyłabym blachą 2x olej pielęgnacyjny w odstępie 12h, wtarłabym padem beżowym i białym olej po 20 min. od nałożenia)
    2) czy skoro pierwszy olej był firmy Woca to pielęgnacyjny powinien być tej samej firmy ? Czy może mogłabym zmienić na Loba Parkiet Oil de lux lub Loba Parkiet Oil? czy duż jest między nimi różnica? Czy wykańczać olejowanie tym woskiem Oli - Natura?
    3) po jakim czasie od pielęgancji można chodzić po podłodze? jeśli jest to dość długi czas to czy można przykryć podłogę tekturą falistą i normalnie chodzić po domu?

    z góry bardzo dziękuję bo wierzę, że tym razem specjaliści mi pomogą
    Do tego zdecydowanie powinnas uzywac srodkow pielegnacyjnych dedykowanych przez producenta..ale jak chcesz zaryzykowac wcale nie musisz robic calej posadzki..mozesz tylko te miejsca punktowo zrobic..np parkiet oil de luxe white..specjalnym do podlog bielonych.(kup -przeprowadz proby..i jesli bedziesz zadowolona dzialaj..)Pozdrawiam "Duchowo".
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #3437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lolunk Zobacz post
    Witam.
    Czym moge usunac plamy z rdzy lub coli z podlogi olejowanej. Mam je na jednej desce i sama nie wiem w zasadzie od czego dlatego wnisokuje,
    Ze wlasnie sa od tego.
    Papierek o granulacji 120-150 delikatnie na filcu wzdłóż słoja deski..potem odkurzyc..umyc na lekko wilgotno wetrzec srodek pielegnacyjny i gotowe byc powinno.
    Pozdrawiam "Duchowo"
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #3438

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić olej do nowej podłogi ( uwaga: podłogi, nie tarasu) z modrzewia syberyjskiego? Deski będą też w kuchni i korytarzu. Zależy mi by był: nietrujący, bezbarwny i możliwy do położenia samodzielnie. Używał ktoś oleju Hartz Lack EX-1 WX-1 lub HS-1?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  19. #3439

    Domyślnie

    Podłączę się do pytania poprzedniczki, jaki olej na nowa podłogę z modrzewia (w moim przypadku europejskiego) do samodzielnej aplikacji.
    Modrzew dość miękki, czy olej może utwardzić powierzchnię, a może jednak lakierować?

  20. #3440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Parkiet olejowany, czy lakierowany? Pytanie to nurtuje wielu.
    Z racji profilu działalności Luxum, od wielu lat mamy okazję obserwować trendy w urządzaniu wnętrz.
    Większość nowych lub poddawanych renowacji parkietów nadal jest lakierowana, ale widać dynamiczny wzrost
    inwestycji gdzie parkiety są olejowane. Na budowach, mamy możliwość wymiany doświadczeń z klientami i fachowcami od podłóg.
    Obecnie, przy tej jakości olejach, nie trzeba się obawiać olejowania. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że olej zdecydowanie lepiej uwypukla naturalne pochodzenie parkietu. Do tego matowa powierzchnia wpisuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne.
    Ciekawą opcją jest także możliwość zastosowania oleju barwiącego. I nawet ze starych bukowych parkietów można uzyskać ciekawe wybarwienia typu machoń, teak, czy stary dąb, lub orzech czy palisander.
    Ważnym czynnikiem przed olejowaniem jest odpowiednie cyklinowanie, musi być bardzo dokładne, a do tego idealnie dobrana gradacja.
    Ten sam olej, a zwłaszcza olej barwiący daje zupełnie inne wrażenie estetyczne w zależności od ostatecznego szlifowania powierzchni przed olejowaniem.
    Trzeba wykonać kilka prób. Im wyższa gradacja szlifowania, tym powierzchnia będzie ciemniejsza.
    Wytrawni fachowcy przeprowadzają olejowanie minimum dwukrotnie, wylewając olej bezpośrednio na parkiet i rozprowadzają olej za pomocą pacy. Czyli zupełnie inaczej niż jest to w instrukcjach. Jednak trzeba mieć zdolności manualne i wprawę, aby tak olejować. Efekt jest fantastyczny.
    Podłogi myje się wodą ze zwykłym białym mydłem technicznym, często są też mydła do parkietów.
    Wbrew pozorom parkiet olejowany jest trwały i nie widać rys.
    Według parkieciarzy z dużym doświadczeniem, obecnie oleje polskiej produkcji są bardzo dobrej jakości i nie ma co przepłacać, a różnice w cenie oleju potrafią być duże.
    Ale to już zależy od indywidualnego wyboru.
    Ostatnio edytowane przez Luxum ; 02-10-2016 o 22:04

Strona 172 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony