dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 174
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 3468
  1. #1461

    Domyślnie

    Mam merbau olej Berger-Seidl Clasic oil, czyściłem plamę po fitpolishu preparatem L91 Cleaner Berger-Seidle. I po tym preparacie została plama matowa, widoczna tylko pod światło. Nałożyłem Fitpolish, ale nie pomogło, czy ratunkiem jest położenie nowej warstwy oleju na tym fragmencie. I czy po nałozeniu warstwy oleju nie pozostanie różnica, czyli plama po oleju

  2. #1462
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał upc
    Mam merbau olej Berger-Seidl Clasic oil, czyściłem plamę po fitpolishu preparatem L91 Cleaner Berger-Seidle. I po tym preparacie została plama matowa, widoczna tylko pod światło. Nałożyłem Fitpolish, ale nie pomogło, czy ratunkiem jest położenie nowej warstwy oleju na tym fragmencie. I czy po nałozeniu warstwy oleju nie pozostanie różnica, czyli plama po oleju
    Ab y uniknąc podobnej sytuacji napisz jak doszło do zaplamienia podłogi fitpolish-em. Następnie po jakim czasie i czym scierałeś tą plamę, mam na myśli szmatkę lub inne narzędzie. Opisz dokładnie całą operację i odpowiedz na moje powyższe pytania.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #1463

    Domyślnie Jak odnowić olejowany i woskowany parkiet

    Proszę o poradę jak odnowiś parkiet olejowany Lobą Hartol High Solid i woskowany Ol/Wachs High Solid.
    Parkiet normalnie jest myty płynem Solaną i średnoi co pół roku traktowany był Polish Wax.
    Obecnie na parkiecie widać ślady po każdej kropli wody a co najgorsze przy oknie tarasowym zdecydowanie zjaśniał.

  4. #1464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    tylko cyklinowanie raczej..spróbowac możesz ..polerka z plynem wax remover po porzadnym odeschnieciu..zamiast waxem potraktować posadzke parkett oil..

    dlatego nie znosze i nie znosiłem posadzek woskowanych..skorupa sie robi i kazda kropla widac
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #1465

    Domyślnie

    Tą polerkę to można zrobić domowym sposobem, czy trzeba użyć do tego takiej maszyny z padem?

  6. #1466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    zalezy ile tego wosku masz..na wierzchu..40-60zł na dobe kosztuje wypożyczenie..pady około 25 zł szt
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #1467

    Domyślnie

    Dzięki ghost. Ostatnie pytanie - czyli jeśli dobrze rozumiem, to jak nie będzie wosku to zniknie problem plam (moja żona Cię wtedy ozłoci). Podłogę po takim zabiegu dalej pielęgnowac Solaną (teraz ma jakąś nową nazwę) i co jakiś czas Parkett oil?

  8. #1468

    Domyślnie

    [quote="jarekkur"]
    Cytat Napisał upc
    Mam merbau olej Berger-Seidl Clasic oil, czyściłem plamę po fitpolishu preparatem L91 Cleaner Berger-Seidle. I po tym preparacie została plama matowa, widoczna tylko pod światło. Nałożyłem Fitpolish, ale nie pomogło, czy ratunkiem jest położenie nowej warstwy oleju na tym fragmencie. I czy po nałozeniu warstwy oleju nie pozostanie różnica, czyli plama po oleju
    Ab y uniknąc podobnej sytuacji napisz jak doszło do zaplamienia podłogi fitpolish-em. Następnie po jakim czasie i czym scierałeś tą plamę, mam na myśli szmatkę lub inne narzędzie. Opisz dokładnie całą operację i odpowiedz na moje powyższe pytania.


    Do zaplamienia podłogi doszło, gdyż pozostawiłem zbyt dużo Fitpolishu nie roztartego, L91 nakładałem szmatką do momentu zmycia zabrudzenia, czyściłem po ok. 4 tygodniach od zabrudzenia. Teraz podłoga jest w tym miejscu bardziej matowa i jakby jaśniejsza. Plama widoczna jest tylko z odpowiedniego kąta. Podczas mycia L91 zmyłem chyba warstwę oleju.

  9. #1469
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Dokładnie tak sie stało. Powinieneś teraz postąpic dokładnie z całą powierzchnią jak poprzednio z plamą. Całośc nastepnie przeciagnąc Hartoel -Wachs High-Solid.
    Musisz zmyc porzadnie wosk-według tego jak radzi Ghost34. Tak się robi po kazdym trzecim czwartym razie pielegnacji parkietu. W mieszkaniu wystarczy taka pielęgnacja raz na kwartał. W sypialni taz na rok albo i rzadziej.
    Są środki pielegnacyjne bez wosków. Powinieneś kupic sobie froterkę.
    Wyprubój na mało widocznym kawałku posadzki.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #1470

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Dokładnie tak sie stało. Powinieneś teraz postąpic dokładnie z całą powierzchnią jak poprzednio z plamą. Całośc nastepnie przeciagnąc Hartoel -Wachs High-Solid.
    Musisz zmyc porzadnie wosk-według tego jak radzi Ghost34. Tak się robi po kazdym trzecim czwartym razie pielegnacji parkietu. W mieszkaniu wystarczy taka pielęgnacja raz na kwartał. W sypialni taz na rok albo i rzadziej.
    Są środki pielegnacyjne bez wosków. Powinieneś kupic sobie froterkę.
    Wyprubój na mało widocznym kawałku posadzki.

    Czyli mam zmyć powierzchnie L91 i nałożyć Fitpolish czy Clasic oil?
    I drugie pytanie podłoga wygląda super i nie chciał bym tego psuć, więc może zrobie to tylko na tych "zniszczonych" deskach? Myślałem żeby opkleić taśmą malarską, wyczyścić L91 i nałożyć olej. Zawsze pielęgnowałem parkiet tylko Fitpolishem Berger-Seidla. I raz przyjechała firma, która robiła mi parkiet i nakładała warstwę oleju (ale nie pięlegnacyjnego, tylko tego Clasic oil) po uprzednim zmyciu pasty. Ale od tego czsu mineło pół roku.

  11. #1471
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    oczywiście najlepiej wykonac odnawianie tylko na tych miejscach które tego wymagają. Przeciagnąc rzeczywiście Classic Oil. Nie przejmuj się innym wyglądem (świeżym) tych części podłogi. W krótkim czasie się wyrówna. Po stwardnienienko fitpolish na naprawiane miejsca. Przypuszczam, że na pozostałej częsci masz nałozony fitpolish. jeżeli nie to wetrzyj na całości.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #1472

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    oczywiście najlepiej wykonac odnawianie tylko na tych miejscach które tego wymagają. Przeciagnąc rzeczywiście Classic Oil. Nie przejmuj się innym wyglądem (świeżym) tych części podłogi. W krótkim czasie się wyrówna. Po stwardnienienko fitpolish na naprawiane miejsca. Przypuszczam, że na pozostałej częsci masz nałozony fitpolish. jeżeli nie to wetrzyj na całości.

    Jeszcze jedno Clasic oil mam, ale był otwierany 2 lata temu, czy nie stracił ważność?

  13. #1473
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał upc
    Cytat Napisał jarekkur
    oczywiście najlepiej wykonac odnawianie tylko na tych miejscach które tego wymagają. Przeciagnąc rzeczywiście Classic Oil. Nie przejmuj się innym wyglądem (świeżym) tych części podłogi. W krótkim czasie się wyrówna. Po stwardnienienko fitpolish na naprawiane miejsca. Przypuszczam, że na pozostałej częsci masz nałozony fitpolish. jeżeli nie to wetrzyj na całości.

    Jeszcze jedno Clasic oil mam, ale był otwierany 2 lata temu, czy nie stracił ważność?
    musisz sprawdzc. jezeli dochodziło powietrze to zawarte w nim suszki mogły się utlenic wtedy olej nie utwardzi sie a nawet moze nie wyschnac. Sprawdź!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #1474
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nellyssima

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze oleju, mamy na górze parkiet jesionowy select, na dole deski z jesionu select, chcę osiągnąć kolor jak najbardziej surowego drewna, zdecydowałam się na olejowanie, ze względu na dzieci i psa, nasz parkieciarz sugeruje wosk twardy olejny firmy Osmo. Czy to jest olej czy jak nazwa wskazuje wosk? Preparat ten jest bardzo drogi porównując z np. olejem Bona, czy wart tej ceny?

  15. #1475

    Domyślnie

    Cytat Napisał nellyssima
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze oleju, mamy na górze parkiet jesionowy select, na dole deski z jesionu select, chcę osiągnąć kolor jak najbardziej surowego drewna, zdecydowałam się na olejowanie, ze względu na dzieci i psa, nasz parkieciarz sugeruje wosk twardy olejny firmy Osmo. Czy to jest olej czy jak nazwa wskazuje wosk? Preparat ten jest bardzo drogi porównując z np. olejem Bona, czy wart tej ceny?
    Osmo to olejo-wosk. Po naturalnym (bezbarwnym) oleju jesion robi się mega żółty

  16. #1476
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nellyssima

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy po tym olejo-wosku Osmo też zrobi się żółty, bo chcę tego uniknąć? Teraz mam piękny kolor tego parkietu, jak jeszcze niczym nie jest potraktowany, czym go potraktować, żeby nie zmienił koloru?

  17. #1477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    bierz bona naturale jesli chcesz naturalny ..kolor parkietu..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #1478
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nellyssima

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wygooglałam sobie info o Bona Naturale i zdaje się to być produkt idealny Wygląda jak olej, a pielęgnuje się go jak lakier. Czy tak jest naprawdę, ktoś z was ma i może napisać jak zachowuje się parkiet? Czy pielęgnacja jest faktycznie mniej kłopotliwa niż oleju? Z informacji wynika też, że małe rysy usuwa się tak jak na olejowanym parkiecie.

  19. #1479
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał nellyssima
    Wygooglałam sobie info o Bona Naturale i zdaje się to być produkt idealny Wygląda jak olej, a pielęgnuje się go jak lakier. Czy tak jest naprawdę, ktoś z was ma i może napisać jak zachowuje się parkiet? Czy pielęgnacja jest faktycznie mniej kłopotliwa niż oleju? Z informacji wynika też, że małe rysy usuwa się tak jak na olejowanym parkiecie.
    Dokładnie jest tak jak piszą w karcie technicznej tego produktu. Cena około 145zł/litr. 1 litr to 10m2. potrzebujesz minimum 2 warstwy.
    Sporo metrów - około 1500m2 - pokryłem tym lakiero-olejo-woskiem.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #1480
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Witam specjalistów od podłóg,

    otrzymałem ofertę na podłogę i moje pytanie czy to dobry zestaw na podłogówkę:
    1. Parkiet dwuwarstwowy TEAK, lakierowany fabrycznie kl. natur –
    11 x 70 x 490mm lub
    2. Deska dwuwarstwowa TEAK, lakierowana fabrycznie kl. natur –
    10 x 90 x 800 - 1000mm
    3. System firmy MAPEI:
    Grunt pod klej poliuretanowy
    Klej poliuretanowy 1 skł. ULTRABOND P990 1K
    firma wystawia protokół pomiaru wilgotności, daje instrukcję użytkowania-wydaje się profesjonalna...tylko te ceny...ile kosztuje u was robocizna za metr takiej podłogi ?
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

Strona 74 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony