dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jakie wybrać ogrzewanie do mieszkania o powierzchni 60m/kw

    Witam,
    Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w doborze ogrzewania do mieszkania o powierzchni 60m/kw. Moje mieszkanie znajduje się w starym bloku który nie jest ocieplony i mieszkanie znajduje się na parterze a pod spodem jest piwncia. Rozmyślam nad dwoma ogrzewaniami : kominek z płaszczem wodnym albo ogrzewanie gazowe. Zależy mi na tym żeby płacić jak najmniej, i proszę o jakąś opinie jak to wygląda z ogrzewaniem gazowym w starym budownictwie czy koszty będą duże?. Za ogrzewanie mógłbym płacić po 300-350 zł, z tego co do tej pory się dowiedziałem to tematy są podzielone, jedni mówia że nie będzie drogo, drudzy mówią że będzie to studnia bez dna. I sam już nie wiem za bardzo co wybrać, jestem bardziej przekonany na gazowe bo jest wygodniejsze niż palenie w kominków. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję !

  2. #2

    Domyślnie

    Gaz w takim metrażu wyjdzie Ci ok 3tyś na rok razem z podgrzewaniem ciepłej wody. Kominek może trochę mniej (zależy czy na pelett, drewno czy śmieci...) ale roboty trzy razy więcej, Tak więc jeżeli masz możliwości techniczne - przyłącze gazu i instlacja wkładu kominowego jak i długość samego komina pozwoli na podłączenie kotła kondensacyjnego to tylko gaz.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Też proponuję gaz - i nie przewiduję, aby przy tym metrażu było więcej niż 200zł za mc (co, cwu i gotowanie).
    Piec wg zaleceń z tej strony http://www.ogrzewamy.pl/poradnik/wyb...l-gazowy-c-w-u i jeszcze pytanie na forum o decyzje - doradzimy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Rozumiem, mieszkanie też nie jest wysokie bo ma 2,8m. Pytałem się w pracy znajomego który też się zna na tym i on stwierdził że jeżeli blok nie ma izolacji i jak jeszcze jest na parterze i podspodem jest piwnica to stwierdził że nie ma to sensu bo tylko się wpkauje w ogromne koszty bo całe ciepło będzie uciekać. No ale przy gazie jest mało do roboty, nie będę musiał rozpalac, sprzątać, i kupować drewna

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Nie ma powodu, by obawiać się ogrzewania mieszkania 60m2 gazem. Mnóstwo mieszkań jest ogrzewanych z elektrociepłowni miejskich, a to często kosztuje więcej niż gaz. Jakikolwiek kocioł na paliwa stałe w mieszkaniu, to obecnie przeżytek i bezsens. Jak w mieszkaniu przetrzymywać węgiel czy drewno? A noszenie tego z piwnicy sukcesywnie do palenia to udręka. Pomijam już brud w mieszkaniu od paliwa i popiołu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwinho Zobacz post
    Witam,
    Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w doborze ogrzewania do mieszkania o powierzchni 60m/kw.
    Moje mieszkanie znajduje się w starym bloku który nie jest ocieplony i mieszkanie znajduje się na parterze a pod spodem jest piwncia.
    Rozmyślam nad dwoma ogrzewaniami : kominek z płaszczem wodnym albo ogrzewanie gazowe. Zależy mi na tym żeby płacić jak najmniej, i proszę o jakąś opinie jak to wygląda z ogrzewaniem gazowym w starym budownictwie czy koszty będą duże?. Za ogrzewanie mógłbym płacić po 300-350 zł, z tego co do tej pory się dowiedziałem to tematy są podzielone, jedni mówia że nie będzie drogo, drudzy mówią że będzie to studnia bez dna. I sam już nie wiem za bardzo co wybrać, jestem bardziej przekonany na gazowe bo jest wygodniejsze niż palenie w kominków. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję !
    Zacznij od spotkania z gazownikiem/instalatorem/projektantem instalacji.
    Ważne jest bezpieczeństwo: czy jest możliwość takiej instalacji, odpowiednia wentylacja, czy jest gaz w budynku, czy sąsiedzi wyrażą zgodę.
    To nie takie hop siup, musisz przejść całą procedurę zanim podejmiesz OSTATECZNĄ decyzję.
    Projekt, uzgodnienia, przyłącze, instalacja wewnątrz, urządzenia kosztują i trwają.
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 23-02-2019 o 05:25
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony