dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    225

    Domyślnie Ocena projektu indywidualnego

    Witam serdecznie, obecnie jestem na etapie projektu (koncepcji) domu jednorodzinnego podzielonego na dwa apartementy, które docelowo będą pod wynajem dla gości.

    Dom ma być utrzymany w koncepcji nowoczesnej stodoły.

    Chciałbym żebyście rzucili okiem na ten projekt i podpowiedzieli co jest okej a co byście zmienili.

    Docelowo Dom ma być parterowy z poddaszem użytkowym, wymiary około 13,5 na 8,5. Dzieliłby się na dwa apartamenty.

    Każdy apartament ma być przygotowany na przyjęcie 4-6osob, miec jedna łazienkę , aneks z salonem (rozkładana sofa) hol, a na poddaszu 2 sypialnie plus mały schowek.

    Na koncepcji jest komin którego nie będzie (pompa ciepła) i pomieszczenie gospodarcze które będzie służyło jako narciarnia+ pomieszczenie gospodarcze na pompę ciepła itp)

















    Osobiście nie dokona mi się podoba frontowa elewacja z tymi okapami, ale projektant mówi że to jest dobre rozwiązanie gdyż zwykle rynny mogą nie wytrzymać w zimie opadów śniegu itp.

    Bardzo proszę o swoje opinie na temat tego projektu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie przewidujesz telewizora, na wypadek deszczowej pogody?
    czy prysznic na dale ma sens, skoro nie ma tam miejsc noclegowych?

    Na poddaszu tracisz powierzchnię na jakiś wąski korytarzyk wzdłuż schodów.

    Łazienka na dole o wiele większa niż na górze, mimo, że na górze są sypialnie.
    Prysznic na dole też trochę na wyrost.

    Bardzo dużo powierzchni zmarnowane na hol.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-03-2019 o 16:39

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    To powinno być 4 osobne apartamenty a nie 2 takie nie przypiął ni przyłatał. Zarobisz 2 tyle wydając tyle samo. Na dole wydziel schody, na górze dodaj lodowką, i miejsce na czajnik.
    Co do bryły mi sie nie podoba, tysiace domów maja rynny i jakoś to działa.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak wygląda łączenie ściany dzielacej dwa apartamenty z oknem? tam jest szczelina?
    Dwie obce rodziny mają ze sobą dzielić wspólnie taras? Osobiście byłoby to dla mnie mało komfortowe przy takich dużych przeszkleniach: biegające dzieci sąsiadów zaglądające jak leżę w gaciach na kanapie.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    225

    Domyślnie

    Efir
    Telewizor będzie tam gdzie ścianka pod schodami ewentualnie na ścianie tam gdzie sofa

    Ogólnie to zastanawiam się czy wogole łazienkę na piętrze zostawiać, temu łazienka na dole jest większa.
    Co do holu też mi się to trochę nie podoba.

    Jajmar
    Prawdopodobnie koncepcja okapu odpada, mi się nie podoba a w zamian będzie coś takiego



    Myślę też nad tym żeby zmniejszyć trochę sypialnie na poddaszu zrezygnować z łazienki i zrobic dodatkową mała sypialnie.
    Ostatnio edytowane przez wiertar ; 11-03-2019 o 18:54

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ściana będzie do końca. przeszklenia będą dwa osobne tylko zrobione tak żeby wyglądało na jedną calosc. taras docelowo będzie podzielony albo pergola albo czymś innym.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy pergoli i tak słychać sąsiadów rozmawiających.
    Ja bym celowała w taki układ funkcjonalny:



    łazienka na piętrze - w nocy lepiej jak będzie przy sypialniach niż na parterze. Za to na parterze stary sam wc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony