dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    120m3/h to na lato. Ja mam 180.



    Mam więcej. Zresztą to nie jest dobra wilgotność. No i jaki jeszcze masz mierniki i ile lat. Wiesz jak są zbudowane te mierniki wilgotności? Jaki nawilżacz proponujesz?
    Nie mam wzorcowanego miernika wilgotnosci, jezeli chodzi o jego budowę to pomimo ze jestem metrologiem z wykształcenia, to nie czuje potrzeby rozbierania stacji meteo w ktorej jest wbudowany ten miernik aby sprawdzic za pomocą jakiego czujnika i jakiego ukladu są przetwarzane wyniki. Wiem ze pomiar jest obarczony błedem czy takim jaki podaje producent nie wiem, nie mam jak sprawdzic bo nie dysponuje przyrządem wzorcowym. Czy to ma jakies znaczenie?, chodzi o rząd wielkosci. Jezeli chodzi o nawilzacz to syn uzywa nawilazacza ultradzwiekowego niestety nie znam modelu i producenta. Moze nie ma cudownych efektów ale przy tej cenie zakupu jakosc jest wystarczająca.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    120m3/h to na lato. Ja mam 180.

    No to w czym przeszkadza reku o wydajnosci maks 300m3/h ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mam aktualnie 33%,bywały dni ze było 27%, masz nizej?, jezeli tak to pozostaje zmniejszyc obroty i zastosowac nawilzacz. Wiem ze jest zimą problem z niską wilgotnoscia.
    Jakim cudem?
    Tyle mam przy naprawdę sporych mrozach ale wtedy to już dyskomfort jak djabli.
    Teraz idze jakieś 100m3 latem 300-500m3/h.Może minimalny bieg byłby za duży na zimę ale stosuje dość mocną filtracje i jest ok
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie mam wzorcowanego miernika wilgotnosci, jezeli chodzi o jego budowę to pomimo ze jestem metrologiem z wykształcenia, to nie czuje potrzeby rozbierania stacji meteo w ktorej jest wbudowany ten miernik aby sprawdzic za pomocą jakiego czujnika i jakiego ukladu są przetwarzane wyniki. Wiem ze pomiar jest obarczony błedem czy takim jaki podaje producent nie wiem, nie mam jak sprawdzic bo nie dysponuje przyrządem wzorcowym. Czy to ma jakies znaczenie?, chodzi o rząd wielkosci. Jezeli chodzi o nawilzacz to syn uzywa nawilazacza ultradzwiekowego niestety nie znam modelu i producenta. Moze nie ma cudownych efektów ale przy tej cenie zakupu jakosc jest wystarczająca.
    Nie chodzi o meteorologie. To są inne dziedziny nauk. No widzisz ja nie muszę używać żadnych nawilżaczy, a mam problemy z oczami, więc dla mnie suche powietrze to masakra.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie chodzi o meteorologie. To są inne dziedziny nauk. No widzisz ja nie muszę używać żadnych nawilżaczy, a mam problemy z oczami, więc dla mnie suche powietrze to masakra.
    Pytałes o typ miernika to odpowiedziałem jak moglem, zdziwiłem sie bo co to ma do rzeczy. Jak jest wiecej niz 40% to nawilzacze sa zbedne chyba ze szczegolnych przypadkach.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jakim cudem?
    Tyle mam przy naprawdę sporych mrozach ale wtedy to już dyskomfort jak djabli.
    Teraz idze jakieś 100m3 latem 300-500m3/h.Może minimalny bieg byłby za duży na zimę ale stosuje dość mocną filtracje i jest ok
    O cudach wiesz mało. Jest dyskomfort, ale nie zawsze sie ma to co sie chce.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to w czym przeszkadza reku o wydajnosci maks 300m3/h ?
    Teraz u mnie chodzi na min. Nie potrzeba więcej. Jestem wrażliwy.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jakim cudem?
    Tyle mam przy naprawdę sporych mrozach ale wtedy to już dyskomfort jak djabli.
    Teraz idze jakieś 100m3 latem 300-500m3/h.Może minimalny bieg byłby za duży na zimę ale stosuje dość mocną filtracje i jest ok
    Po co aż tyle latem? Latem to się klimy używa.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Teraz u mnie chodzi na min. Nie potrzeba więcej. Jestem wrażliwy.


    .
    Ile to min i dla ilu osób ? ?
    Ja mam reku o wydajnosci maks 260m3/h i zima dziala na 35%, z obnizniem do 27%, jak nikogo nie ma w domu (8-15)
    Raz na mierniku widzialem 38%, z reguły powyzej 40.

    Jakbym miał reku "300" to pracowalby tak samo.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-03-2019 o 11:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    chciałbym mieć kiedyś więcej niż 35% wilgotności zimą w domu.
    Odkąd mam WM zimą srednie wartosci to 30-32%. Zjeżdzałem z wydajnoscia od 120 do nawet 90m3/h (4 osoby w domu) Nic to nie poprawia.
    sytuacje poprawia tylko przyjście wiosny.
    Może gdybym suszył pranie w domu to byłoby lepiej ale niestety mam suszarke elektryczną.
    Wilgotność a własciwie jej brak to największa i chyba jedyna wada WM.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jakim cudem?
    Tyle mam przy naprawdę sporych mrozach ale wtedy to już dyskomfort jak djabli.
    Teraz idze jakieś 100m3 latem 300-500m3/h.Może minimalny bieg byłby za duży na zimę ale stosuje dość mocną filtracje i jest ok
    500m3 na godzine? jaki ty masz reku, albo ile ci zużywa energi...

    Jesli reku nie jest w pełni regulowany (moc na każdym biegu) to nie warto kupować za dużego , bo nie zejdziesz z wydajnością. A czasem się przydaje z tego co widzę, smog, zima... Reku tez w jakimś przedziale uzyskuje największą sprawnośc. Warto się wstrzelić.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 15-03-2019 o 13:54

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    500m3 na godzine? jaki ty masz reku, albo ile ci zużywa energi...

    Jesli reku nie jest w pełni regulowany (moc na każdym biegu) to nie warto kupować za dużego , bo nie zejdziesz z wydajnością. A czasem się przydaje z tego co widzę, smog, zima... Reku tez w jakimś przedziale uzyskuje największą sprawnośc. Warto się wstrzelić.
    DIY płynna regulacja
    Nawiewny na pełnej rurze y bierze 116W wyciągowy 48Wtrochę różnice w mocy rekompensuje inny poziom filtracji i GGWC ale latem jest nadciśnienie.
    Zimą na minimum nie pamiętam ale jakieś grosze wychodzą . Pompka od GGWC zimą 5W latem coś koło 40W
    Zużycie prądu latem niema aż takiego znaczenia bo prądu ze słońca dużo a jak już dzień się kończy to zaraz tania taryfa wchodzi.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ile to min i dla ilu osób ? ?
    Ja mam reku o wydajnosci maks 260m3/h i zima dziala na 35%, z obnizniem do 27%, jak nikogo nie ma w domu (8-15)
    Raz na mierniku widzialem 38%, z reguły powyzej 40.

    Jakbym miał reku "300" to pracowalby tak samo.
    Tobie by tak samo działał ale nie tak samo jak mój. Miałbym jeszcze pewnie gorzej niż ma asolt. Poza tym gratuluje, bo mieć w domu min 38% w zimie to sukces z takim dużym reku to sukces. No, albo masz "fajne" mierniki.

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    chciałbym mieć kiedyś więcej niż 35% wilgotności zimą w domu.
    Odkąd mam WM zimą srednie wartosci to 30-32%. Zjeżdzałem z wydajnoscia od 120 do nawet 90m3/h (4 osoby w domu) Nic to nie poprawia.
    sytuacje poprawia tylko przyjście wiosny.
    Może gdybym suszył pranie w domu to byłoby lepiej ale niestety mam suszarke elektryczną.
    Wilgotność a własciwie jej brak to największa i chyba jedyna wada WM.
    No tak niestety jest i to szczególnie przy za dużym reku.


    Cytat Napisał Franek Dolas senior Zobacz post
    Jak wentylujesz dom znacznie powyżej obowiązującej normy to czemu się dziwić?
    Ty Franek "mesjaszu" ile Ty masz? Jakie reku? Jaka to norma?

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tobie by tak samo działał ale nie tak samo jak mój. Miałbym jeszcze pewnie gorzej niż ma asolt. Poza tym gratuluje, bo mieć w domu min 38% w zimie to sukces z takim dużym reku to sukces. No, albo masz "fajne" mierniki.

    O czym Ty piszesz ? Jaki duzy reku ?
    Jak ja moge obroty na 10% ustawić.
    15% z 260m3/h

    Miernik przeszedł test solny, a najlepszym miernikiem jest moje gardło i spojówki.
    Kiedyś mieszkalem w 3 osoby w dużym i nieszczelnym domu i do był dramat, jesli chodzi o wilgotność.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-03-2019 o 17:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    O czym Ty piszesz ? Jaki duzy reku ?
    Jak ja moge obroty na 10% ustawić.
    15% z 260m3/h

    Miernik przeszedł test solny, a najlepszym miernikiem jest moje gardło i spojówki.
    Kiedyś mieszkalem w 3 osoby w dużym i nieszczelnym domu i do był dramat, jesli chodzi o wilgotność.
    No bo skoro Franek napisał, że
    Cytat Napisał Franek Dolas senior Zobacz post
    Jak wentylujesz dom znacznie powyżej obowiązującej normy to czemu się dziwić?
    to taki wniosek. ale to nie do Ciebie.
    Skoro taki miernik to masz super wilgotność. Gratulacje.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Czy to na pewno "Podłogówka w całym domu"?
    Może ktoś przeniesie tą dyskusję nie w temacie do "Wentylacji"?

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Czy to na pewno "Podłogówka w całym domu"?
    Może ktoś przeniesie tą dyskusję nie w temacie do "Wentylacji"?
    Popieram, ludzie będący tyle czasu na forum. Chłopy ogarnijta sie

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony