dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Dobre działki w okolicach Warszawy

    Mam takie pytanie. Czy ktoś może z was wie gdzie w okolicach Warszawy są piękne działki przylegające do rezerwatów/lasów?
    Takie miejsce, gdzie są sosny, czyste powietrze i dobry dojazd? Jedynie znam okolice Międzylesia/Wawra, ale też chciałbym poznać inne możliwości. Ktoś może coś widział, może polecić? Gdzie pojechać, co zobaczyć? Mniej-więcej jakie są ceny w takich miejscach?
    Dziękuję za wskazówki!!!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Sprawdz południowe okolice Warszawy... swietny dojazd do centrum s8... 15-20min ...wszystko co przy trasie Krakowskiej za Jankami jest już bliżej przyrody...lasów...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Sprawdz południowe okolice Warszawy... swietny dojazd do centrum s8... 15-20min ...wszystko co przy trasie Krakowskiej za Jankami jest już bliżej przyrody...lasów...
    Teren jest fajny i kameralny zapraszam do Gminy Nadarzyn , mieszkam tu od 16 lat i rewelacyjnie się tu mieszka. Ceny działek trochę podkoczyły ale jeszcze nie osiągnęły poziomy z 2008 roku

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal_kulesza

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-305
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeżeli okolice Legionowa wchodzą w grę to Józefów jest fajną miejscowością. Zobacz ulicę Poziomkową, jest tam klika działek na sprzedaż i las obok. Ssm się tam właśnie buduję. Co do cen aktualnie to nie wiem ale pewnie w przedziale 160-250 zł/m2

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_kulesza Zobacz post
    Jeżeli okolice Legionowa wchodzą w grę to Józefów jest fajną miejscowością. Zobacz ulicę Poziomkową, jest tam klika działek na sprzedaż i las obok. Ssm się tam właśnie buduję. Co do cen aktualnie to nie wiem ale pewnie w przedziale 160-250 zł/m2
    Znam dobrze Juzefów. Ale kilka razy zrobiłem test jadąc do centrum i to jest totalny dramat. Z Jezefowa do Anina się jechało godzinę, a typowo 12 min. Przyjaciel mieszka w Juzefowie i mówi, że gdyby nie pracował w Juezefowie to by nie miał pojęcia co robić takie są korki. Ale miejsca są ładne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał AntonioB Zobacz post
    Mam takie pytanie.
    Otulina parku Chojnowskiego. 2 stacje PKP za Piasecznem (jedna za Piasecznem jest jeszcze fajniej, ale ceny kosmiczne).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-03-2019 o 08:51

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A może Podkowa Leśna i okolice (Owczarnia, Terenia, Stara Wieś)? Dojazd WKD, ewentualnie S8. Dużo drzew, głównie sosen, Las Młochowski niedaleko, w sam raz na przejażdżki rowerowe lub konne

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Pierwsze słyszę, aby Brwinów był miastem ogrodem. Co prawda jest coś takiego jak Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów i Brwinów tam jest, ale gdzie mu do Podkowy czy starego Milanówka. Bo nowy Milanówek w stronę A2, to z ogrodu nie ma nic.
    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A może Podkowa Leśna i okolice (Owczarnia, Terenia, Stara Wieś)? Dojazd WKD, ewentualnie S8. Dużo drzew, głównie sosen, Las Młochowski niedaleko, w sam raz na przejażdżki rowerowe lub konne
    Południowa część gminy Brwinów jest naprawdę zielona, "ogrodowa" Do ww. miejscowości dopiszę jeszcze Żółwin.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Południowa część gminy Brwinów jest naprawdę zielona, "ogrodowa" Do ww. miejscowości dopiszę jeszcze Żółwin.
    Nie twierdzę bynajmniej, że gmina jest zła. Moje obiekcje tyczyły się wymieniania miast Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa w jednej linii
    Wszak w gminie Lesznowola też leżą częściowo Lasy Sękocińskie, bądź z nią graniczą. Nie oznacza to jednak, że sama Lesznowola ma jakiekolwiek atuty.

    Żółwin też nie jest zły. Tylko, o ile nic nie pomyliłem, ryzykowny ze względu na torfy. Badania geotechniczne przed zakupem obowiązkowe.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 12-03-2019 o 18:49

  10. #10

    Domyślnie

    Postaram się też zbadać okolice Kampinosu, gdzieś z dobrym dojazdem do S8 i żeby to była działka leśna, z sosnami. Takie działki widziałem na Wawrze, ale kosztują 950.000 za 1700 metrów i 1.200.000 za 2500-3000 metrów. A tam nie można budować na mniejszych

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie twierdzę bynajmniej, że gmina jest zła. Moje obiekcje tyczyły się wymieniania miast Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa w jednej linii
    Wszak w gminie Lesznowola też leżą częściowo Lasy Sękocińskie, bądź z nią graniczą. Nie oznacza to jednak, że sama Lesznowola ma jakiekolwiek atuty.

    Żółwin też nie jest zły. Tylko, o ile nic nie pomyliłem, ryzykowny ze względu na torfy. Badania geotechniczne przed zakupem obowiązkowe.
    No jasne że te miejscowości się różnią, natomiast wszystkie trzy należą do stowarzyszenia Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów - stąd ten skrót myślowy używany przez mieszkańców.
    Jeśli chodzi o Żółwin to, nie wiem czy to kwestia torfu, ale niektóre jego części mają problem z wysokim poziomem wód gruntowych. Nie mówiąc o kanale w garażu, czy piwnicy, ale nawet podczas kopania fundamentów trzeba się spieszyć, bo w wykopie pojawia się woda.
    Żeby nie było - gminę Lesznowolę (Nowa Wola, Nowa Iwiczna), Dawidy Bankowe i okolice również oglądałem w 2015 roku gdy szukałem działki - mieszka tam koleżanka z pracy. Tam dość mocno słuchać samoloty, ale przede wszystkim jest dziwne dla mnie podejście urzędników uchwalających plany czy wydających WZ, że obok domów jednorodzinnych pojawiają się inwestycje wielorodzinne - głównie segmenty, szeregowce. No i tam naturalnej zieleni jest zdecydowanie mniej.

    Cytat Napisał AntonioB Zobacz post
    To jest Kampinos, prawda?
    Nie, to są te okolice - pomiędzy drogą 719 na Żyrardów, a Trasą Katowicką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	427995
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 13-03-2019 o 05:48

  12. #12

    Domyślnie

    się rozpisałem ... jak coś to pytaj.

    Dodatkowo w samym Żyrardowie oczywiście jest pierdyliard Biedronek, Kaufland, Lidl sporo sklepów z ciuchami oczywiście nie Louis Vuitton ale jakieś H&M, Reserved, Cropp, z 10? restauracji są całkiem ok, jakieś kawiarnie oczywiście itp też oczywiście. Jest też duża hala sportowa w której można wynająć sobie sektor ze znajomymi, korty tenisowe, duży basen itp itd ogólnie nie ma co narzekać

    i w zeszym roku wyremontowali dalej lofty i wyremontowali ulice nowy świat za nimi
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...c5&oe=5D0C3193
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...04&oe=5D0E1979
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a9&oe=5D216C8F

    Są oczywiście i minusy jak to bywa w miastach robotniczych ostały się miejsca gdzie lepiej po 22 się nie szlajać ale to chyba jest w każdym mniejszym mieście aczkolwiek żyjąc tu 20 lat ~~ jakoś nigdy mnie nikt nie zaczepił, ani nic nie zrobił a różnie się wracało te X lat temu łykendami
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 13-03-2019 o 08:15

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A może Podkowa Leśna i okolice (Owczarnia, Terenia, Stara Wieś)? Dojazd WKD, ewentualnie S8. Dużo drzew, głównie sosen, Las Młochowski niedaleko, w sam raz na przejażdżki rowerowe lub konne
    To jest Kampinos, prawda?

  14. #14

    Domyślnie

    z tego co pisał we wczesniej AntonioB interesują go okolice Wawra.

  15. #15

    Domyślnie

    mój błąd w innych watkach była głownie mowa o okolicach Wawra.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał AntonioB Zobacz post
    Mam takie pytanie. Czy ktoś może z was wie gdzie w okolicach Warszawy są piękne działki przylegające do rezerwatów/lasów?
    Takie miejsce, gdzie są sosny, czyste powietrze i dobry dojazd? Jedynie znam okolice Międzylesia/Wawra, ale też chciałbym poznać inne możliwości. Ktoś może coś widział, może polecić? Gdzie pojechać, co zobaczyć? Mniej-więcej jakie są ceny w takich miejscach?
    Dziękuję za wskazówki!!!

    Milanówek, Podkowa Leśna, Komorów, Brwinów - czyli miasta ogrody.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Milanówek, Podkowa Leśna, Komorów, Brwinów - czyli miasta ogrody.
    heh... zapytajcie może o budżet, bo powoli odpływacie w proponowaniu lokalizacji...

  18. #18

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę, aby Brwinów był miastem ogrodem. Co prawda jest coś takiego jak Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów i Brwinów tam jest, ale gdzie mu do Podkowy czy starego Milanówka. Bo nowy Milanówek w stronę A2, to z ogrodu nie ma nic.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Pierwsze słyszę, aby Brwinów był miastem ogrodem. Co prawda jest coś takiego jak Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów i Brwinów tam jest, ale gdzie mu do Podkowy czy starego Milanówka. Bo nowy Milanówek w stronę A2, to z ogrodu nie ma nic.
    Brwinów należy do Trójmiasta Ogrodowego i bierze udział w festiwalu Otwarte ogrody. Dodatkowo na terenie gminy znajduję się Las Młochowski.

    Co do Milanówka - zależy w którą stronę do A2 - jeżeli przez Chrzanów to się zgodzę. Inna sprawa - w Milanówku jest dużo działek w centrum - tanie nie są ale za to człowiek ma wrażenie jak by w lesie mieszkał.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Brwinów należy do Trójmiasta Ogrodowego i bierze udział w festiwalu Otwarte ogrody. Dodatkowo na terenie gminy znajduję się Las Młochowski.
    To miasto czy gmina - ogród?


    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Co do Milanówka - zależy w którą stronę do A2 - jeżeli przez Chrzanów to się zgodzę. Inna sprawa - w Milanówku jest dużo działek w centrum - tanie nie są ale za to człowiek ma wrażenie jak by w lesie mieszkał.
    I centrum nie ma chyba MPZP?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony