dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kamera zewnętrzna wifi-- jak podłączyć do TV

    Witam, bardzo proszę o poradę co kupić aby podłączyć kamerę zewnętrzną (monitoring) pod telewizor. Może napiszę trochę szerzej o co mi chodzi... Chce zakupić jakąś kamerę wifi zewnętrzną z której obraz będę mógł mieć na telewizorze. Zamontowana będzie na ścianie od strony wejścia na posesję z ulicy(furtka, brama wjazdowa) Służyć ma ona tylko do chwilowego podglądu obrazu czyli np. siedzę w pokoju(pokój z drugiej strony budynku niż furtka) i słyszę że ktoś dzwoni do furtki wtedy bym chciał przełączyć TV na jakiś tam kanał (AV, hdmi... czy coś innego) i widzę kto jest pod domem. Nie potrzeba mi aby obraz był rejestrowany ale istotne by było aby kamera mogła się łączyć z TV przez WiFi bo nie mam jak poprowadzić kabli. Zapewne są jakieś urządzenia które można podłączyć pod np. wejście AV w telewizorze a sama kamera będzie przesyłała obraz bezprzewodowo do tego urządzenia. Nie zależy też mi na jakimś super obrazie... Mam nadzieję że w miarę czytelnie opisałem o co mi chodzi, zatem proszę pomoc jakiego urządzenia i kamery mam szukać. Jak to się nazywa... dodam że nie chce też wydawać góry pieniędzy na to.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Jedynym znanym mi urządzeniem spełniającym Twoje wymagania jest właśnie rejestrator IP Wi-Fi. Z kamerami łączy się radiowo a z tv przez HDMI. W celu obniżenia kosztów można w nim nie montować HDD.Jeśli jesteś z moich stron to więcej info podam na priv.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zależy od TV i od kamery.
    Wiele kamer WiFi ma wbudowany serwer i wystarczy otworzyć w przeglądarce ich stronę. Jak to smart TV - może zadziałać.
    Jak to stupid TV, to trzeba dołożyć komputerek - może być np. tani klon RPI typu OrangePi czy coś podobnego.

    Ale może lepszym rozwiązaniem będzie wideo domofon łączący się z urządzeniem z Androidem? Do odebrania nie tylko na TV (z androidem) w domu, ale i na telefonie na drugim końcu świata. Np. coś takiego:


  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Po głębszym zastanowieniu się nad tym tematem proponuję wykonać próbę z kamerką i telewizorem, przy czym oba urządzenia muszą mieć Androida. Teoretycznie powinno działać. Rejestrator wtedy byłby niepotrzebny.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety mój telewizor ma WebOS... więc chyba póki co pozostaje opcja tylko rejestratora. Tym bardziej że można go podłączyć do TV przez hdmi co w każdej chwili i bardzo szybko pozwoli na przełączanie aby zobaczyć obraz z kamery. To co zaproponował mi kolega Kaizen też jest rozwiązaniem ale wymaga dłuższego czasu żeby zobaczyć obraz bo trzeba by było otwierać przeglądarkę w TV dopiero potem można zobaczyć obraz z kamery. Możesz mi podlinkowac jakiś tani rejestrator i kamerkę które spełnia moje wymagania. Jest tego trochę a ja nie bardzo wiem na jakie parametry mam zwracać uwagę. Oczywiście mając na uwadze podlaczenie do TV o którym pisałem. Z góry dziękuję...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony