dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak zakończyć budowę ?

    Witam. Kupuje dom od pewnej Pani. Po umowie przedwstępnej przyszło składać dokumenty do rozpoczęcia kredytu, dom który ma 134m2 ma pozwolenie na użytkowanie tylko 84m2, dom wybudowany był w 1999 roku. Od tamtej pory Pani nie zakończyła ów budowy (tzn. Nie zgłosiła tego) dom jest wykończony i teoretycznie do zamieszkania na całości powierzchni. Jak sie okazuje dziennik budowy zaginął a kierownik budowy niestety odszedł z tego świata. Byłem w urzędzie, powiedzieli mi, ze trzeba złożyć wniosek o zakończeniu budowy i dołączyć wszystkie dokumenty których juz po prostu fizycznie (chyba) nie ma. Co można zrobić ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy to dwie takie same sprawy gdyż tutaj budynek jest skończony tylko ma mniejsza powierzchnie użytkowa niż powinien, a w temacie który Pan przedstawił jest budynek w trakcie budowy.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Czyli jest wybudowany niezgodnie z jakimś projektem. Papierów brak, KB brak. Wykonujesz casting na KierBudowy, naświetlasz mu temat, udajecie sie razem do PINB. Po zreferowaniu tematu dowiecie się co i jak. To co usłyszysz dla ciebie może być chińszczyzną, lecz KB bedzie wiedział co i jak będzie wymagane.

  5. #5

    Domyślnie

    Jest zbudowany zgodnie z projektem, ponieważ w księdze wieczystej i na wypisie i wyrysue wszystko sie zgadza, jedyne co sie nie zgadza to powierzchnia użytkowa, ponieważ Państwo chcieli sie wprowadzić wcześniej i oddali cześć do użytku. W każdym razie dziękuje za odpowiedz, trochę mnie Pan nakierował. Jednakże mam jescze pytanie, ponieważ wziąłem druk o zakończeniu budowy, mimo iż pozwolenie na nią juz pewnie sie przedawniło, jest tam wypisane 27 dokumentów które trzeba przynieść. Czy większość z nich nie powinna posiadać instytucja w której oddawana była ta cześć użytkowa ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1567 Zobacz post
    Jest zbudowany zgodnie z projektem, ponieważ w księdze wieczystej i na wypisie i wyrysue wszystko sie zgadza, jedyne co sie nie zgadza to powierzchnia użytkowa, ponieważ Państwo chcieli sie wprowadzić wcześniej i oddali cześć do użytku. W każdym razie dziękuje za odpowiedz, trochę mnie Pan nakierował. Jednakże mam jescze pytanie, ponieważ wziąłem druk o zakończeniu budowy, mimo iż pozwolenie na nią juz pewnie sie przedawniło, jest tam wypisane 27 dokumentów które trzeba przynieść. Czy większość z nich nie powinna posiadać instytucja w której oddawana była ta cześć użytkowa ?
    Szan Użytkowniku Forum!
    Jeśli 134 = 84 , to faktycznie masz rację a ja spadam.
    Mnie na arytmetyce w szkole powszechnej uczyli, że nie ma równości w tym przypadku.
    Lecz nauczycielką była przedwojenna arystokratka, o czym dowiedzieliśmy się 30 lat później.
    Złote serduszko dla młodzieży miała ..., głosu nigdy nie podniosła...
    Wymienione dokumenty sa zgodne dla celów EGiB i KW. Dla celów PB zgodności brak.
    Jesli masz listę 27. dokumentów wymaganych, to chcesz instytucję pouczać?
    Życzę powodzenia.
    Racz zauważyć , że to ty jesteś petentem.
    Ale masz 18 lat i chyba wiesz co robisz

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bogdan Wawel

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    11

    Domyślnie

    Powierzchnia użytkowa nie służy niczemu .

    A kto liczył tą powierzchnie użytkową ?

    I najważniejsze co do niej zaliczył ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bogdan Wawel

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    11

    Domyślnie

    Skąd masz pozwolenie na użytkowanie budynku mieszkalnego jednorodzinnego ?

    W poskim prawie nie ma takiego pojęcia dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony