dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie Nawadnianie koszt robocizny

    Jako może być koszt robocizny
    6 sekcji
    150mb lini kroplującej
    130mb rury wkopanej w ziemie
    16 zraszaczy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Realne:
    W ogrodzie o powierzchni ok. 1000 m 2 to koszt 10–15 tys. zł(trochę cena może ulec zmianie w zależności od ukształtowania terenu i skąd będziesz miał wodę ale nie przekracza 10%) No i oczywiście im większy ogród tym można tą cenę negocjować tak do dolnej ceny.
    Cena materiałów potrzebnych do wykonania systemu automatycznego nawadniania do 14 zł/ m 2

    Projekt, jeśli podejmie się tego firma - w cenie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Bo znajomemu podobało się moje nawadnianie. Chciał abym mu zrobił. Materiał wyszedł mi 2600zł wg allegro tylko ni kija nie wiem ile wołać za robotę a za grosze w weekendy nie będzie zapier działka ma ok 1000-1200m2 ale sporo betonu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No to widzisz jak znajomemu się spodoba cena to możecie się dogadać on kopie, ty montujesz uruchamiasz i sam wiesz co, bo zapewne sam ją robiłeś tak jak ja swoją. Koszt za taką działkę..... to dajmy po połowie( zakres prac ustalacie) zapewne jakaś impreza kończąca działanie i tyle, jeśli to dobry znajomy to możesz zastosować jakąś promocję. Sam wiesz , że można się dogadać, podałem cenę jaką mają firmy zawsze co taniej to dla nas.
    Samo poszukiwanie na Allegro dużo pomaga i mniej nas kosztuje, jednak zawsze czegoś nie dokupimy , a innego kupimy zbyt wiele. W takim przypadku odpowiedzialność spada na firmę dlatego też biorą więcej, dają również gwarancje i nie pracują , w dni wolne - to ich chleb.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ani dobry ani kopać nie będzie cała robota moja. Trochę znajomy trochę klijent. Tylko nie wiem jaka to uczciwa cena z robotę żeby się nie zfrajerzyć.
    Aż głupio brać kilka tysi za prace proste. Ja bym 1000 za robotę nie zapłacił bo szkoda
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    To podaj cenę za robociznę 2-3 tysiące.
    Klient będzie zadowolony

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Realne:
    W ogrodzie o powierzchni ok. 1000 m 2 to koszt 10–15 tys. zł(trochę cena może ulec zmianie w zależności od ukształtowania terenu i skąd będziesz miał wodę ale nie przekracza 10%) No i oczywiście im większy ogród tym można tą cenę negocjować tak do dolnej ceny.
    Cena materiałów potrzebnych do wykonania systemu automatycznego nawadniania do 14 zł/ m 2

    Projekt, jeśli podejmie się tego firma - w cenie.
    W podobnej wielkości ogródku, sam materiał kosztował około 5 tys zł, ale to może kwestia jakości, chyba że mocno przepłaciłem?
    Sam wykonywałem nawodnienie, trwało to ok. 3 tygodni, różnie, raz cały dzień, raz po południu parę godzin, raz z rana. Tak widząc cenę, to całkiem dobre zajęcie, zrobić 1 ogródek/miesiąc i można żyć spokojnie. To dość proste instalacje, tylko trzeba się nakopać i jeśli ogródek jest "urządzony", to dość kłopotliwe w wykonaniu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie ostatnio za przyklejenie fototapety 1,5x2,2m koleś od wykończeń krzyknął 1000 zł. Więc takie sa stawki na rynku

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    I zapłaciłaś?
    Na rachunek lub FV czy na czarno ?
    (na ostatnie lepiej nie odpowiadaj)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to była wycena wstępna.
    Chyba sama położę w końcu, najwyżej jak zniszczę trzy fototapety podczas klejenia to i tak wyjdzie taniej

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Jednak przyklejenie tapety za 1 tysiąc - może 1-2 godziny pracy? a wykonanie przez 10 dni nawodnienia za 2-3 tysiące to duża różnica.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jednak przyklejenie tapety za 1 tysiąc - może 1-2 godziny pracy? a wykonanie przez 10 dni nawodnienia za 2-3 tysiące to duża różnica.
    Jakie 10 dni? U brata firma zrobiła w 2 dni ogród ponad 700 m2. Wzięli coś koło 10 tyś za komplet ( z materiałami).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czasem na ogrodzie siedzi się i miesiąc. Zależy od stopnia skomplikowania projektu i zakresu robót

    jak cały ogród ogranicza się do żywopłotu z tujek i trawnika to faktycznie mało pracy i można w dwa dni zrobić.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jakie 10 dni? U brata firma zrobiła w 2 dni ogród ponad 700 m2. Wzięli coś koło 10 tyś za komplet ( z materiałami).
    Ile godzin i ile osób? Dwie ?
    Ile z tych 10 tys. wynosił matariał a ile robocizna.
    Pewnie M= ~6 tys. zł + R = ~4 tys. zł..
    To 2-3 tys. zł dla jednej osoby jest dobrym wynagrodzeniem.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ile godzin i ile osób? Dwie ?
    Ile z tych 10 tys. wynosił matariał a ile robocizna.
    Pewnie M= ~6 tys. zł + R = ~4 tys. zł..
    To 2-3 tys. zł dla jednej osoby jest dobrym wynagrodzeniem.
    Umiesz czytać? Napisałem że u brata to aż takich szczegółów nie znam. Odniosłem się tylko do tego , że na pewno nikt nie weźmie 2-3 tyś za 10 dni roboty bo to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze czasy więc nie pisz głupot.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czasem na ogrodzie siedzi się i miesiąc. Zależy od stopnia skomplikowania projektu i zakresu robót

    jak cały ogród ogranicza się do żywopłotu z tujek i trawnika to faktycznie mało pracy i można w dwa dni zrobić.
    Święta prawda, u mnie tylko krawędzie działki są proste, a wszystko co w środku to galimatias, nawet trawniczek ok 60m2 ma kształt zbliżony do Monako czy Italii. Istna pajęczyna rurek, rureczek i zraszaczy jak na 3x większy trawnik.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Umiesz czytać? Napisałem że u brata to aż takich szczegółów nie znam. Odniosłem się tylko do tego , że na pewno nikt nie weźmie 2-3 tyś za 10 dni roboty bo to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze czasy więc nie pisz głupot.
    Spokojnie.
    Zapytaj brata ile było za M a ile za R i daj znać.
    Kolega kulibob kalkuluje taką pracę jako dzieło weekendowe , po godzinach pracy.
    10 dni nie znaczy 10 dni po 8 godzin.
    Policz swoją drogą : 3.000 PLN / (10 x 8 godzin) = 37,50 PLN /h do ręki.
    Miesięcznie wychodzi jakieś 160 h , po 37,50 PLN /h = 6.000,00 PLN do ręki ... mało ??
    Powiedz to tym którzy maja minimalną lub tzw. średnią krajową (nie myl z przeciętnym wynagrodzeniem).
    Więc: "nie pisz głupot:".
    Rozumiem że np. Architektowi projektującemy dom należy zapłacić min. 10.000 PLN + zapłata za wszystkie pozostałe branże.
    W sumie jakieś 20.000 PLN + VAT.
    Czy praca Architekta jest mniej warta niż praca człowieka kopiącego ogród i zakładającego nawodnienie?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasiamirek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jako może być koszt robocizny
    6 sekcji
    150mb lini kroplującej
    130mb rury wkopanej w ziemie
    16 zraszaczy

    Cześć,

    Właśnie jestem na etapie zakończenia instalacji nawadniania. U mnie szkłada się z 200mb, 18 zraszaczy, 5 sekcji.
    Cały sprzęt firmy hunter. Koszt całkowity to 2200 zł.

    Robiłem sam już na 2letnim trawniku. Tydzień czasu osadzenie rury i zraszaczy. Dodatkowe 2 dni regulacji zraszaczy (po pracy). Wszystko działa aż miło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony