dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Unhappy Odpadające tynki w nowym mieszkaniu - co zrobić?

    Witam,
    W Zeszłym roku w styczniu odebrałem mieszkanie. Wprowadziłem się w maju.
    W listopadzie zeszłego roku zaczęła ujawniać się wada - odspajanie tynków (gipsowe - 3 kategorii). Na początku na jednej ze ścian odpadło ok 2m2 tynku. Złożyłem do dewelopera zawiadomienie o tym fakcie, po czym fachowcy przyszli naprawiać. Gdy nakładali nowy tynk w miejsce odpadniętego, po drugiej stronie tej samej ściany tynk zaczął również odpadać. Jako że jest to ściana wewnętrzna w kształcie litery L, to i na drugiej prostopadłej ścianie zaczęło dziać się to samo.
    Teraz, po opukaniu każdej ściany okazuje się, że praktycznie na każdej z nich znajdują się głuche połacie. Nie są to tak duże powierzchnie jak za pierwszym ujawnieniem się wady, ale dotyczą praktycznie każdego miejsca w mieszkaniu. Pytanie co dalej? Część tynków została naprawiona ( co prawda w tragiczny sposób), ale kolejne wady się ciągle ujawniają.
    Rozmawiałem z dwoma rzeczoznawcami, jeden mówi że kategorycznie trzeba wymienić tynki w całym mieszkaniu. Drugi mówi że należy wykonać tylko naprawy miejscowe. Jak wy to widzicie? Prawnik w federacji konsumentów mówi również o wymianie całości tynków.
    Dziękuję z góry za każdą sugestię.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181120_125844.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	427937Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181110_113521.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	427938

  2. #2

    Domyślnie

    Mieszkanie rozumiem jest na gwarancji. Napisz pismo ( przez prawnika) do dewelopera aby wymienił wszystkie tynki w mieszkaniu dodatkowo zażądaj zwrotu części wartości mieszkania. Jeśli masz już rzeczoznawcę dołącz jego opinię do pisma.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, mieszkanie jest na gwarancji. Blok został oddany do użytku pod koniec 2017 roku.
    W mieszkaniu obok, które jeszcze nie zostało sprzedane, dzieją się podobne rzeczy.
    A pismo do dewelopera z żądaniem wymiany tynków póki co napisałem sam i dostałem odpowiedź w stylu: "wszystko jest zrobione dobrze, ze sztuką, nie ma podstaw do wymiany tynków w całym mieszkaniu". Czyli żądanie w ten sposób naprawy (przez wymianę tynków w całym mieszkaniu) uważacie za zasadne?

  4. #4

    Domyślnie

    Najprościej będzie jak wynajmiesz inżyniera budownictwa ale z doświadczeniem i pomoże Ci pod względem technicznym przy pisaniu pism do dewelopera lub przy pisaniu pisma przez prawnika. Nikt przez internet nie będzie Ci w stanie pomóc ze względu na to, ze nie widział mieszkania i jak ten tynk wygląda.
    Możesz jeszcze zgłosić sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego że mieszkanie stwarza zagrożenie dla zdrowia.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Moim zdaniem kategorycznie wymiana całości tynków - wada ukryta nieruchomości.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  6. #6

    Domyślnie

    niech zgadne. tynki robione w styczniu

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co wiem to tak - robione w zimie.

  8. #8

    Domyślnie

    Na gruncie przyoszczędzili?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał burza_wroc Zobacz post
    Z tego co wiem to tak - robione w zimie.
    no to do kucia całe ściany

  10. #10

    Domyślnie

    Do wymiany wszystkie tynki. Co masz na sufitach ?? Też mi to wygląda na "przemrożone" tynki
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #11

    Domyślnie

    Sufity póki co wyglądają ok. To myślicie że miejscowe naprawianie nie przyniesie rezultatu?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał burza_wroc Zobacz post
    Sufity póki co wyglądają ok. To myślicie że miejscowe naprawianie nie przyniesie rezultatu?
    Chodzi o twoje bezpieczeństwo i twojej rodziny ...

    Jak tynki były kładzione bez wcześniejszego gruntowania (a ze zdjęć tak wynika , bo grunt to tynków jest ciemno-zielony) a były jeszcze robione w zimę to sądzę że te tynki nie mają prawidłowej przyczepności i będą spadały i takie "łatanie" to takie pudrowania syfa ...
    Załatasz jedno i za jakiś czas inna częśc odpadnie ...

    Możesz z ciekawości opukać każdą ścianę kawał po kawałka i słuchać czy nie nie pustego dźwięku i wtedy będziesz wiedział gdzie w przyszlości odpadnie tynk

    A tak serio to do jakiegoś rzeczoznawcy , do prawnika i niech deweloper skuwa i wykona zgodnie ze sztuką , bo bez gruntowania to zwykła fuszerka ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Miejscowe uzupełnianie tynków nic nie da, jeżeli problem występuje w każdym pomieszczeniu. Rozwiązaniem jest usunięcie całości tynków, odpowiednie przygotowanie podłoża oraz ponowne tynkowanie. Na pewno warto rozważyć zastosowanie lepszej jakości gruntu (np. głęboko penetrującego Acryl-Putz GU®41) i tynków, a także innej ekipy tynkarskiej. Do sporządzenia odpowiedniego pisma warto zaangażować rzeczoznawcę z doświadczeniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony