dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pręty zbrojenia slupów uciekły przy zalewaniu

    Witam. Przy zalewaniu ław przesunęło mi dwa słupy fundamentów. Wystające pręty uciekły na zewnątrz ściany. Teraz przy murowaniu nie licują się z bloczkiem wystają z 3 cm na zewnątrz. Jakieś pomysły jak to poprawić? Wiercić obok dziury i wkładać pręty na kotwy chemiczne ? Podginać można ale i tak dół będzie wystawał poza fundament i nie zaszaluje tego.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    A zdjęcia nie łaskaw zamieścić?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Wiercić obok dziury i wkładać pręty na kotwy chemiczne
    To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
    http://www.inzynierbudownictwa.pl/te...lbetowych,5931
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 17-03-2019 o 21:16 Powód: uzupełnienie o skrót
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
    Niekoniecznie trzeba na "kotwy chemiczne".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ja bym podginał i zaszalował dołem lekko szerzej. I wyprowadził tak na 30-40 cm na zero.

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko chyba jasno opisałem ale wrzucam szkic jak to wygląda. Zakreskowane elementy to bloczki betonowe.
    Zastanawiam się czy nie podkuć ławy, tak żeby pręty przesunąć w ławie bo szalunek sporo musiałby dołem odstawać, żeby zapewnić otulinę betonową zbrojenia te parę centymetrów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fundament.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	427959  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Słup tyko ściskany czy też zginany?
    Co na nim stoi?
    Jeżeli pierwsze to wywierć otwory na nowe pręty (wytyki) i je tam wsadź.

  8. #8

    Domyślnie

    Na słupach leży podciąg bramy garażu dwustanowiskowego. Na fundamencie mam dodatkowo wieniec.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Skrajny słup bramy i na górze jest strop z wieńcami ?
    Na podciągu oparty jest strop czy strop jest równoległy do podciągu.
    "Na fundamencie mam dodatkowo wieniec. " - wieniec powyżej góry ławy fundamentowej ?

  10. #10

    Domyślnie

    Jako ostatnia warstwa ściany fundamentowej mam wylać wieniec. Tak są to dwa skrajne słupy bramy. Na tym później będzie leżał strop.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ja bym podginał i zaszalował dołem lekko szerzej. I wyprowadził tak na 30-40 cm na zero.
    Popieram. Absolutnie żadnego wykuwania prętów z ławy czy kotwienia nowych. Poszerzyć ścianę przy słupie i odginać pręty tak by na poziomie górnego wieńca dojść do właściwego położenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Ok to wszystko jasne. Mam jeszcze jedno pytanie. Słupy mają mieć minimalnie 5 cm otuliny betonu. Pracownik twierdzi, że najlepiej robić strzępia przy słupach, takie zęby bo wtedy lepiej beton zwiąże słupy z bloczkami ? A przy ścianach nośnych nie będzie pęknięć. Często się to widuje na budowie, że bloczki nie są docinane na równo przy słupach. Czy to jest reguła czy nie chce się docinać budowlańcom ? Na zdjęciu jest to pokazane nr. 26
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__b_naprawa_i_wzmacnianie_murow_rys26-29.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	428395  

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Ok to wszystko jasne. Mam jeszcze jedno pytanie. Słupy mają mieć minimalnie 5 cm otuliny betonu. Pracownik twierdzi, że najlepiej robić strzępia przy słupach, takie zęby bo wtedy lepiej beton zwiąże słupy z bloczkami ? A przy ścianach nośnych nie będzie pęknięć. Często się to widuje na budowie, że bloczki nie są docinane na równo przy słupach. Czy to jest reguła czy nie chce się docinać budowlańcom ? Na zdjęciu jest to pokazane nr. 26
    5 cm otuliny w słupie? Dlaczego, po co? 3 cm jest OK.
    Strzępia mogą być jak maja i używają wibratora na bieżąca zalewając.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak jest około 3cm pomyliłem z otuliną ławy. Ok wszystko jasne dzięki za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony