dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Fundament pod domek letniskowy 35m2

    Witam
    Chciał bym się was zapytać o wykonanie fundamentu pod domek 35m2 w technologi szkieletowej.
    W moim przypadku płyta odpada ponieważ grunt jest podmokły dlatego decyduje się na tradycyjny fundament. Tylko teraz pytanie monolityczny czy z bloczków . Nie ukrywam ze monolit przyspieszy prace przynajmniej tak mi się wydaje.
    Jak wykonać izolacje i czy w ogóle trzeba izolować fundament monolityczny
    Czekam na wasze podpowiedzi

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A kto Ci powiedział, że płyta odpada bo grunt jest podmokły ?

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, i podpinam sie pod temat. Mam nadzieje, ze ten problem niedlugo tez bedzie mnie dotyczyl, na razie szukam producenta drewnianych domkow. Jeden z nich zaleca co nastepuje:

    Fundament, komin
    Nie wykonujemy fundamentów, kominów oraz innych prac murarskich. Fundament wykonuje Inwestor wg rysunków dostarczonych przez wykonawcę domu lub zgodnie z projektem budowlanym. Możliwość ułożenia bloczków betonowych. Fundament (w tym bloczki) zalecamy wykonać ok. 10cm wystający poza obrys ściany budynku. Bloczki układane przez firmę (tylko na terenie płaskim, dość twardym) wystają ponad poziom gruntu i nie są maskowane listwami. W przypadku terenu spadzistego, terenu podmokłego odradzamy ustawianie bloczków.

    Rodzaje posadowienia:
    a) bloczki betonowe 24x38cm pod całą powierzchnią budynku w rozstawie ok. 70cm, wypoziomowane względem siebie.
    b) podmurówka po obwodzie budynku, wewnątrz bloczki betonowe 24x38cm w rozstawie ok.70cm, wypoziomowane względem siebie i podmurówki
    c) płyta betonowa wylana na całej powierzchni domu, równa i wypoziomowana

    Izolacja pozioma np. z papy ułożoną na płycie betonowej lub bloczkach leży w gestii Inwestora. Jeżeli Inwestor nie przygotuje izolacji legary domu stawiamy bezpośrednio na fundament.

    Zupelnie, ale to zupelnie sie na tym nie znam, mysle, ze jesli proponuje jakis typ podloza na ktorym moze stawiac, to chyba bedzie dobrze ?
    Pozdrawiam
    P.S. Ktos cos slyszal o 123domki.pl - DREWMAR, Teklow 1a, Ujazd k. Tomaszowa Mazowieckiego ?

  4. #4

    Domyślnie

    No może faktycznie płyta mogła by być ale wole fundament tradycyjny zastanawia mnie kwestia tak jak pisałem zaszokować i postawić monolit czy lać w ziemie i obmurowanie dwoma bloczkami.
    Ariater co do twojego pytania to czy nie lepiej zrobić samemu szkieletowa wyjdzie ciebie taniej niż kupować gotowca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony