Witam.
Potrzebuję zakupić drabinę aluminiową, 3-częściową, nie niższą niż o wysokości roboczej 4 m a najlepiej 5 metrów z lekkim haczykiem.
Drabina będzie używana sporadycznie 2-3 razy w roku, do celów takich jak: wymiana i czyszczenie rynien, skracanie przerośniętych tui i naprawa wyrwanej anteny satelitarnej ze ściany po ostatnich wichurach. A wszystkie te prace, będą wykonywane wokół 1-piętrowego domu.
Zależy mi na dobrej cenie, a budżet na zakup to maks 350 zł ale nie chciałbym rezygnować z jakości i bezpieczeństwa.

Na razie przymierzam się do zakupu w Castoramie, z prostego powodu: mam ten sklep w bliskim sąsiedztwie a nie mam za bardzo czasu na zwiedzanie innych. Ważę około 100 kg w ubraniu, więc drabina nie musi być jakoś strasznie wytrzymała ale nie chciałbym też trafić na chiński bubel i spać z 5 metrów na ziemię.

Przymierzam się do sytemu 3x6 lub 3x8 ale widzę, że przy tej samej ilości szczebli, drabiny potrafią różnić się od siebie na wysokość roboczą i mam dylemat co wybrać.
Wstępnie wybrałem ten model: DRABINA 3-ELEMENTOWA BAYERSYSTEM 3x8 STOPNI za 304,67 zł o parametrach:
- zasięg pracy (maks. wys. robocza) - 5,27 m
- maksymalne obciążenie - 150 kg

Pytanie do znawców drabin aluminiowych o za lub przeciw temu wyborowi i ewentualnie - jakiej firmy drabinę, polecilibyście do wspomnianych (amatorskich) prac przydomowych?

Z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi.