dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał juki1920 Zobacz post
    Dzięki, może faktycznie trochę obłożę jeszcze kanały wełną, zawsze to dodatkowy stopień, może dwa
    W domu mam 22-23st.
    Panie No to masz straty duże. Ja mam obecnie około 18,8 stopni w domu ( jeszcze nie mieszkam ) a na wywiewie mam 18,7... Nawiew 14,8 . Dzwoniłem do serwisanta bo mi się za słaba sprawność wydaje ale powiedzieli w thessli, że przy normalnych temperaturach w domu rzędu 21-22 stopni powinno się znacznie poprawić. Zobaczymy...

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skot200

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    U mnie już wisi od paru dni airpack 4 500h. Z tą szczelnoscia obudowy to przesadzili bo nie idzie otworzyć dekli
    Marcin ,jaki masz wieszak czy uchwyt do tego reku,oryginalny z Thessli ,czy jakiś zamiennik ,mógłbys wstawic zdjęcie?
    Dom-pow.143m2(22,5℃)+poddasze 33m2(16℃), garaż+stryszek 50m2(12℃).Ściany Solbet 24cm.+20cm. grafit.Skosy poddasze 35 cm, reszta stropu 70 cm mata 0,039.Posadzka-25cm. styro+5cm. Perlit,OP 100% ,wylewka 10-12 cm, płytki i panele,okna 3 szyby U=0.7 +rolety,fundamenty styro 13 cm. PC Villant Geotherm 7,3 kW,Zbiornik 300 L. Chełchowski,max. wężownica,DZ 6X100 FI 32+2x20 FI 40,GZ 19x85 mb,rotametry, reku AirPack4(400) Euroster Q7TX i LK3,brak dodatkowych żródeł ciepła

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał skot200 Zobacz post
    Marcin ,jaki masz wieszak czy uchwyt do tego reku,oryginalny z Thessli ,czy jakiś zamiennik ,mógłbys wstawic zdjęcie?
    Takie zwykłe 2 kątowniki montażowe. Nie mam jak obecnie zdjęcia wstawić.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skot200

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Takie zwykłe 2 kątowniki montażowe. Nie mam jak obecnie zdjęcia wstawić.

    tez takie mam ,ale zamówiłem w thessli dedykowane do airpacka 4 ciekawy jestem co to będzie za cudak
    Dom-pow.143m2(22,5℃)+poddasze 33m2(16℃), garaż+stryszek 50m2(12℃).Ściany Solbet 24cm.+20cm. grafit.Skosy poddasze 35 cm, reszta stropu 70 cm mata 0,039.Posadzka-25cm. styro+5cm. Perlit,OP 100% ,wylewka 10-12 cm, płytki i panele,okna 3 szyby U=0.7 +rolety,fundamenty styro 13 cm. PC Villant Geotherm 7,3 kW,Zbiornik 300 L. Chełchowski,max. wężownica,DZ 6X100 FI 32+2x20 FI 40,GZ 19x85 mb,rotametry, reku AirPack4(400) Euroster Q7TX i LK3,brak dodatkowych żródeł ciepła

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekKubica

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil Rutkowski Zobacz post
    Moim zdaniem Zehnder lub AerisNext (produkowany przez Zehnder'a) są dużo lepszymi urządzeniami niż Thessla. Świadczyć może o tym fakt, że Thessla ma prawie o połowę mniejszą powierzchnię wymiennika ciepła niż Zehnder czy AerisNext. Thessla deklaruje ten sam poziom odzysku ciepła co konkurenci, natomiast rodzi się pytanie czy to prawda, a jeśli tak, to kosztem czego jest to uzyskane przy jak już wspomniałem dużo mniejszej powierzchni wymiennika ciepła. Poza tym, z tego co się orientuję Thessla generuje większe zużycie energii elektrycznej oraz hałas niż konkurencja. Warto przeanalizować karty techniczne urządzeń.
    Witam

    Mocno odradzam Zehndera lub AerisNext które całkowicie nie sprawdzają się moim zdaniem w Polskich warunkach pracy . Rekuperator Comfoair Q450 byl serwisowany już czterokrotnie w ciągu 2,5 roku - obecnie szukam nowej jednostki innego producenta.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekKubica Zobacz post
    Witam

    Mocno odradzam Zehndera lub AerisNext które całkowicie nie sprawdzają się moim zdaniem w Polskich warunkach pracy . Rekuperator Comfoair Q450 byl serwisowany już czterokrotnie w ciągu 2,5 roku - obecnie szukam nowej jednostki innego producenta.
    Masz na myśli zapylenie powietrza?
    Jeśli nie masz miejsca na skrzynię filtracyjną przed urządzeniem, to polecam ci Systemair VTR500
    To jedyna centrala domowa na rynku, która korzysta z filtrów kieszeniowych o dużej powierzchni.

    Najlepiej jednak, przed centralą zainstalować solidną skrzynię filtracyjną, wtedy wielkość filtra w centrali nie ma znaczenia i możesz wybrać dowolny model.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekKubica

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Masz na myśli zapylenie powietrza?
    Jeśli nie masz miejsca na skrzynię filtracyjną przed urządzeniem, to polecam ci Systemair VTR500
    To jedyna centrala domowa na rynku, która korzysta z filtrów kieszeniowych o dużej powierzchni.

    Najlepiej jednak, przed centralą zainstalować solidną skrzynię filtracyjną, wtedy wielkość filtra w centrali nie ma znaczenia i możesz wybrać dowolny model.
    Padły mi już 3 czujniki przepływu powietrza , ostatni już był wymieniony po zainstalowaniu filtracji wstepnej . Szukam rekuperacji która da rady popracować na Śląsku .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony