dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Komin systemowy - jaka wysokość czopucha?

    Witam. Stoję przed wyborem wysokości trójnika na czopuch w kominie systemowym. Piec będzie na ekogroszek, ale w przyszłości nie wiem czy nie będę podłączał się do sieci gazowej i jeśli to będzie opłacalne to wymienię piec na gazowy. Znajomy powiedział mi że w takim razie lepiej zrezygnować z komina systemowego bo piec gazowy będzie miał w innym miejscu wyjście na czopuch a robić otworów w systemowym nie można. Czy istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie czy lepiej zrezygnować z systemowego komina?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie


  3. #3

    Domyślnie

    No ok, obejrzałem ale obejrzałem również jakiś następny filmik który poddał w wątpliwość czy stosować komin systemowy. "w nowoczesnych domach energooszczędnych, drastycznie obniżyła się temp spalin, przez co nie potrzebujemy kominu z cegieł, które wytrzymywaly temp kilkuset stopni" . Wniosek taki że systemowe przeznaczone na niższą temp spalin przez co powinny być miej trwałe (przynajmniej w dłuższym przedziale czasowym). Ja tak to odbieram. Więc chyba może jednak komin z cegły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony