dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Jaki kocioł na pellet wybrać, dom pow. użytkowa 160m2.

    Cześć,

    na wstępie zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o kotły. Czytam to forum od dwóch dni, szukam kotła do nowobudowanego domu i wybrałem parę modeli z tego co ludzie polecają. Niestety jak już napisałem, kompletnie się na tym nie znam i nie wiem, który wybrać. Był u mnie hydraulik i gdy go zapytałem jaki kocioł wybrać to stwierdził, że Defro 15kw z górnym zasobnikiem. W mojej miejscowości, jest praktycznie jeden sklep z kotłami i właśnie na szyldzie widziałem logo Defro (dlatego pewnie wszyscy biorą z tej firmy). Dom będzie ocieplony 20cm, posadzka 10cm, okna trzyszybowe. Gazu nie mogę mieć, ze względu że to domek na wsi i pewnie gaz będzie tam dopiero za kilkanaście lat.

    Lista którą udało mi się sporządzić:

    1. Pellux Compact Touch 12 kW
    2. Kozlusan Slimpel 15kW
    3. Defro EcoSlim 15kW
    4. Edilkamin Laguna P12+
    5. Black Star +
    6. RED COMPACT SLIM 15


    Pytanie do Was, drodzy użytkownicy forum, co należałoby wybrać? Może ten model Defro skoro wiem, że on zamontował już tych pieców paredziesiąt, ma też taki w swoim domu? Jakie są jeszcze dodatkowe koszty, które będę musiał ponieść w związku z zakupem takiego kotła, firmy sprzedają je jako "gołe"??
    Bo np. Defro EcoSlim widziałem w cenniku za 11500-12000 brutto ale nie wiem czy czegoś tam nie trzeba jeszcze doliczyć. Większość poleca Edilkamin ale cena 16 500 trochę mnie odstrasza, pytanie czy warto dopłacić do tego kotła?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Laguna to teraz 15200zł. Kocioł genialny, prosty i bezobsługowy. Jest natomiast alternatywa, kocioł również włoski i tutaj tak samo nic nie ustawiasz.
    http://sanitsystem.pl/id,2101/prod,k...let-18+-montaz

    Włączasz, dosypujesz pellet, co zasyp potrząsasz dźwigniami od zawirowywaczy w wymiennniku i tyle. Dodatkowo kontrolujesz co jakiś czas stan palnika. Podajnik wrzutkowy, palnik typu miska, prosto i bezawryjnie. Do ceny dodaj nakładkę na dodatkowe 35kg pelletu - 400zł.
    Generalnie to taki trochę Red Compact ale ale w dużo lepszej cenie. Co do mocy, kocioł sobie zmoduluje i wyłączy się po zagrzaniu domu bo tak na prawdę przy ciągłym grzaniu to przy mrozach -20* starczyl by Ci kocioł 10KW.
    Ostatnio edytowane przez eliks ; 18-03-2019 o 09:56

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko pytanie dlaczego Laguna kosztuje 15k a ten 8k czyli praktycznie 2 razy taniej, coś z nim chyba musi być nie tak?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    W dupie się nie mieści że ktoś może chcieć dać za kocioł 15k
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #5

    Domyślnie

    W takim razie który proponujesz? Oczywiście że mi się nie uśmiecha tyle dawać dlatego wolałbym coś tańszego a równie dobrego.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    W dupie się nie mieści że ktoś może chcieć dać za kocioł 15k
    A z samochodami jak masz? Podobne wnetrzności, jeden kosztuje 70 tysięcy, drugi 2x droższy.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ja Lagune kupiłem za 9500zł i z Ferroli może być podobnie. Podwyżka była jak wprowadzili Defro Alfe i rzucili cenę 15000zł.
    Co do różnic. Laguna ma automatyczne czyszczenie wymiennika, automatyczne mechaniczne palnika i odpopielanie.
    Pamiętaj że w cenie Ferroli dodatkowo już dostajesz uklad pompowy z pompą Wilo w cenie, to dodatkowy "smaczek".

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Znajomy ma peleciaka Sas Bio Solid (odradzam) i za kocioł dał 10500zł. Pytał się w serwisie ile kosztuje odpopielanie bo tam są wtyczki i dokupujesz takie ustrojstwo - 4000zł

  9. #9

    Domyślnie

    A ktoś może się wypowie na temat Defro Eko Slim czy warto?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja podobnie jak @eliks zdążyłem kupić jeszcze dostępną wtedy Lagunę P 12 za niecałe 10000 zł. Z kociołka jestem bardzo zadowolony, praktycznie zero obsługi. Dosypuję tylko co kilka dni pelletu i to wszystko. Drugi raz o października opróżniłem pojemnik na popiół. Także kociołek naprawdę godny polecenia.
    Obecne ceny są w dużej mierze spowodowane dotacjami. Producenci zwęszyli trochę kasy i podnoszą ceny.
    Z listy którą podałeś godny uwagi jest również Black Star.
    Trochę tańszy, podobno też ciekawy jest ten;
    http://sanitsystem.pl/id,2099/prod,k...5-evo-+-montaz
    Jak chcesz coś budżetowego to Termika lub tak jak @eliks pisał ten Ferroli będzie Ok.
    Uderz do Puławiaka, on napewno Ci pomóże w dokonaniu wyboru.
    Ostatnio edytowane przez radik81 ; 18-03-2019 o 15:41

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Rozumiem że nie bardzo kumasz różnice ale dam Ci przykład. Slim ma poziomy wymiennik więc raz na 2 tygodnie wycior, maska i bawisz się w kominiarza. We włoskich wymiennik pionowy. Laguna czyści się sama a w Ferroli pociągasz dźwigniami i sadze spadają do wyczystki.
    W Defro ustawiasz kocioł pod pellet, czasy podawania, przerwy, siła nadmuchu itd. Tutaj tylko wsypujesz pellet. To tak po krótce

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusmi19 Zobacz post
    Czytam to forum od dwóch dni, szukam kotła do nowobudowanego domu ....................
    Proponuję dłużej poczytać forum nie i wdupić się w paliwo stałe w nowym domu
    Nie wiesz kolego kto i dlaczego tutaj pisze i dlaczego chwali to czy tamto, ja sprzedaję i montuję kotły CO, nie wydaje Ci się dziwne że mimo to odradzam Ci kocioł?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Karoka ja również nie pchał bym się w paliwo stałe w nowym domu, ale każdy ma swoje zdanie i tematem rozmowy jest wybór kotła na pellet więc nie rób z siebie Inkwizycji. Teraz będziesz biegał po tematach jak ten jeden bo se pompę kupiłeś.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Proponuję dłużej poczytać forum nie i wdupić się w paliwo stałe w nowym domu
    Nie wiesz kolego kto i dlaczego tutaj pisze i dlaczego chwali to czy tamto, ja sprzedaję i montuję kotły CO, nie wydaje Ci się dziwne że mimo to odradzam Ci kocioł?
    Przeszedłes na jasną strone mocy ale lord Vader nie zapomni o tobie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A czy uważasz że jest inaczej?
    Za taką kasę można palcem nie ruszyć i mieć ciepło a nie dupcyć się z piecami.

  16. #16

    Domyślnie

    To jest oczywiste, węgiel, czy inne paliwo stałe w domach jednorodzinnych to przeżytek. Do tego dokuczliwe awarie. Ostatnio przetarł mi się podajnik, zaczął szwankować sterownik. Przy okazji spytam, może masz Karoka na zbyciu żeliwną rurę podajnika od kotła Aqua duo firmy TermoTech? Producent nie ma i mieć nie będzie.

  17. #17

    Domyślnie

    Mam podobny problem buduje dom 140 m2 użytkowej. Ogrzewanie kaloryfery + ciepła woda
    Co powiecie o kotłach :


    Genesis Plus KP
    Kostrzewa EEI Pellets
    Kostrzewa Twin Bio Luxury Compact NE
    Smartfire lazara

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubis1973 Zobacz post
    Mam podobny problem buduje dom 140 m2 użytkowej. Ogrzewanie kaloryfery + ciepła woda
    Co powiecie o kotłach :


    Genesis Plus KP
    Kostrzewa EEI Pellets
    Kostrzewa Twin Bio Luxury Compact NE
    Smartfire lazara
    Pierwsze trzy pozycje lądują w śmietniku nad czwartą można ewentualnie się zastanowić w ramach braku laku.Nie wiem jak to teraz cenowo stoi ale niektóre już prześcignęły pompy ciepła więc zakup pieców na pellet w niektórych sytuacjach jest lekko mówiąc głupawy.No bo co przemawia na korzyść takiego pieca nad pompką?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  19. #19

    Domyślnie

    To, że nie chce mieć podłogówki ( miałem w ostatnim domu), a pompa ciepła przy grzejnikach jest nie efektywna.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusmi19 Zobacz post
    Cześć,

    na wstępie zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o kotły. Czytam to forum od dwóch dni, szukam kotła do nowobudowanego domu i wybrałem parę modeli z tego co ludzie polecają. Niestety jak już napisałem, kompletnie się na tym nie znam i nie wiem, który wybrać. Był u mnie hydraulik i gdy go zapytałem jaki kocioł wybrać to stwierdził, że Defro 15kw z górnym zasobnikiem. W mojej miejscowości, jest praktycznie jeden sklep z kotłami i właśnie na szyldzie widziałem logo Defro (dlatego pewnie wszyscy biorą z tej firmy). Dom będzie ocieplony 20cm, posadzka 10cm, okna trzyszybowe. Gazu nie mogę mieć, ze względu że to domek na wsi i pewnie gaz będzie tam dopiero za kilkanaście lat.

    Lista którą udało mi się sporządzić:

    1. Pellux Compact Touch 12 kW
    2. Kozlusan Slimpel 15kW
    3. Defro EcoSlim 15kW
    4. Edilkamin Laguna P12+
    5. Black Star +
    6. RED COMPACT SLIM 15


    Pytanie do Was, drodzy użytkownicy forum, co należałoby wybrać? Może ten model Defro skoro wiem, że on zamontował już tych pieców paredziesiąt, ma też taki w swoim domu? Jakie są jeszcze dodatkowe koszty, które będę musiał ponieść w związku z zakupem takiego kotła, firmy sprzedają je jako "gołe"??
    Bo np. Defro EcoSlim widziałem w cenniku za 11500-12000 brutto ale nie wiem czy czegoś tam nie trzeba jeszcze doliczyć. Większość poleca Edilkamin ale cena 16 500 trochę mnie odstrasza, pytanie czy warto dopłacić do tego kotła?
    Nie boisz się kotłów : Edilkamin Laguna P12+ , Black Star +, oraz Kozlusan Slimpel 15kW - kotły są produkowane zagranicą. Czytając o nich jest sieć dystrybucji jednak nic nie wiadomo o serwisie w razie awarii.
    Ja będę stawiał na polskie kotły - zastanawiam się nad Kostrzewą, Defro, Galmetem Genesis Plus KP który dostał złoty medal na targach w Poznaniu w 2018

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony