dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 252
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiem, ze mieszkales w mieszkaniu z otwieranymi oknami bez rekuperacji.
    Tylko, to bylo przy Marszalkowskiej.
    Mieszkałem też w kilku innych mieszkanaich w różnych miastach a pomieszkiwałem w domach po wioskach. W tym w czystej okolicy z obornikiem za oknem. A na Zielonej Białołece miałem za oknem przeładownię krów (w nocy przyjeżdżały ciężarówki z ryczącym towarem) a inny sąsiad miał pawia, co o brzasku wskakiwał na komin i darł dzioba.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    siedze w ogrodzie 1 ilosci PM w powietrzu sa śladowe i nie przenosza BaP - bo nik nie spala paliw stalych.
    U mnie kurzy się i sporo pyłków w powietrzu. I palą niedaleko w kopciuchach (nawet latem chcą mieć burżuje ciepłą wodę). I to palenie latem kopci bardziej - pewnie częściowo dlatego, że kocioł i komin nie rozgrzewają się do temperatury roboczej, a częściowo bo rozpalają byle czym.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-06-2019 o 17:56

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    U mnie kurzy się i sporo pyłków w powietrzu. I palą niedaleko w kopciuchach (nawet latem chcą mieć burżuje ciepłą wodę). I to palenie latem kopci bardziej - pewnie częściowo dlatego, że kocioł i komin nie rozgrzewają się do temperatury roboczej, a częściowo bo rozpalają byle czym.
    No pech, jednak większość wypowiadających się tu osób najwyraźniej owego dyskomfortu jest pozbawiona, bo mimo posiadania rekuperacji otwiera okna nocą i tak śpi.
    Więc problem typu
    wpuścić hałas, pyłki, PMy i smrody? I jeszcze moskitiery montować
    nie każdego dotyczy.

    Edytowałem więc mogłaś nie doczytać, a chciałem się dowiedzieć, jaki to standardowy filtr wyłapuje 75% PM10. Chcę coś kupić na przyszły sezon, bo kończy się F7, który zakładam na zimę, a F7 to ISO ePM10 >= 80%
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Edytowałem więc mogłaś nie doczytać, a chciałem się dowiedzieć, jaki to standardowy filtr wyłapuje 75% PM10. Chcę coś kupić na przyszły sezon, bo kończy się F7, który zakładam na zimę, a F7 to ISO ePM10 >= 80%
    Fabryczny w rekuperatorze o którym mowa.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Fabryczny w rekuperatorze o którym mowa.
    Czyli M5 ? A masz dane, że to akurat 75% ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli M5 ? A masz dane, że to akurat 75% ?
    Tak, masz na stronie producenta, że ISO16890 ePM10 75%
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-06-2019 o 20:41

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Aaa, dane producenta... o ile wiem, sam wylapales jakąś ich niescislośc, ale to juz w sumie nieistotne.
    I tak nalezaloby zweryfikować to pomiarami...
    Poza tym -masz zamiar korzystac z oryginalnych filtrów ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Aaa, dane producenta... o ile wiem, sam wylapales jakąś ich niescislośc,
    Przypomnisz jaką?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poza tym -masz zamiar korzystac z oryginalnych filtrów ?
    Tak.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przypomnisz jaką?
    Producent twierdzi, że do 300m3/h nadają się wymienniki od 300mm - Izzi ma 250.
    Drugi zgrzyt, to sprawność temperaturowa - wg wykresu nie ma takiej długości wymiennika ani przepływu, żeby sprawność osiągnęła 90%. A na stronie peflex stoi:
    Sprawność odzysku ciepła do 95%
    Do tego:
    Sprawność odzysku wilgoci do 95%

    Co twierdzi producent wymiennika - widać na wykresie. Dla jasności - i tak to są rewelacyjne wyniki, jak dla rekuperatora z odzyskiem wilgoci.
    Tak.
    A ile filtrow w roku zuzyjesz ?
    To ja F7 w sezonie grzewczym wymieniam co 3 tygodnie, z tym, ze to koszt 3-4zl u mnie.
    Latem mam zalozony M5, koszt porownywalny, tylko wymiana co 5-6 tygodni..
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ile filtrow w roku zuzyjesz ?
    Jak już udzielasz się w wątku, to poczytałbyś go najpierw, zamiast zadawać pytania, na które odpowiedź już padła.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    - Filtry u mnie stosunkowo drogie - M5 to 400zł/rok wymieniane zgodnie z instrukcja. Dokładam wstępne G4 dosyć często wymieniane - z 10zl/rok za to pewnie 2x rzadziej mogę wymieniać M5. W większości rekuperatorów jest tani G4. Ale przyjmijmy te 400zl/rok dając fory WG.

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A sorry, przy tamtym poscie wymieklem, jak zaczales liczyć oczyszczacze powietrza na kazde pomieszczenie

    400zl zjada cale oszczednosci z rekuperacji
    W wątku o zuzyciu gazu jest sporo mieszkancow domow ~100m2 podobnie ocieplonych i jakiejs wyraznej (rzędu 500-600zł, zresztą nawet nie doczytalem ile Ty sadzisz, że dzieki rekuperacji w sezonie zaoszczedzisz)) korelacji w kosztach ogrzewania nie widać.
    Nie podejrzewam, zeby mieli smród i grzyby w domu.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-06-2019 o 22:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A sorry, przy tamtym poscie wymieklem, jak zaczales liczyć oczyszczacze powietrza na kazde pomieszczenie

    400zl zjada cale oszczednosci z rekuperacji
    W wątku o zuzyciu gazu jest sporo mieszkancow domow ~100m2 podobnie ocieplonych i jakiejs wyraznej (rzędu 500-600zł, zresztą nawet nie doczytalem ile Ty sadzisz, że dzieki rekuperacji w sezonie zaoszczedzisz)) korelacji w kosztach ogrzewania nie widać.
    Doczytaj, to podyskutujemy. Wykaż na liczbach, że się mylę w moich wyliczeniach (uwzględniających moje ceny kWh, moje nawilżacze i moje filtry - bo w końcu o moich cenach dyskutujemy chyba?).

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie podejrzewam, zeby mieli smród i grzyby w domu.
    Sprawdź. Najlepiej miernikiem. Już tu taki się udzielał, co twierdził, że to super wentylacja (WG) jak w ciągu 24h CO2 spadnie z 800 do 400.

    Wczoraj sobie przypomniałem, że od pół roku mam nie wymienione filtry w anemostatach WYWIEWNYCH. Kupiłem kilka na czas wykańczania - zostały mi, więc te pół roku to już bez pylenia. Wczoraj wyglądały tak:



    To samo trafiało do płuc. Przez większość czasu był zamontowany poprzedni reku z G4. Faktycznie - czarne to nie jest. Jest szare. Jedyna skojarzenie które mi się nasuwa, to worek z odkurzacza.

    Po zdemontowaniu widać efekt na wykresie CO2 (dużo szybciej spada po opuszczeniu sypialni przez obydwie osoby).
    Tym samym pomiary CO2 i przepływów które wcześniej podawałem są zniekształcone na niekorzyść WM.

    A ja teraz mam tak:



    Aktualne ustawienia mocy wentylatorów w dni robocze (ciągle eksperymentuję):
    6:00-20:00 40%
    20:00-22:00 60%
    22:00-6:00 80%

    Jeszcze co do syfu za oknem. Przypomnę pomiar z października, tuż przy "kopcącym" kominie kominka:

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    i dla porównania pomiar sprzed dosłownie chwili:



    Jakoś nie widzę, żeby latem powietrze było czystsze, niż w sezonie grzewczym.

    Edyta:
    Dla ułatwienia wyliczenia oszczędności z WM możesz się wspomóc danymi z tego projektu. Masz podane, że w wersji z WG EUco - 67,47 kWh/(m2 rok) a z rekuperacją EUco - 34,82 kWh/(m2 rok). Dosyć podobne dane do moich wyliczeń - oszczędność połowy kosztów całego ogrzewania. A nie uwzględniają nawilżania i filtracji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO2_20190625.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	431828   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FiltrWywiewnyAnemostat.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	431829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PPM20190626.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	431830  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-06-2019 o 23:23

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakoś nie widzę, żeby latem powietrze było czystsze, niż w sezonie grzewczym.
    No cóż, ja widzę i to nie na chińskim mierniczku, tylko na stacji WIOŚ, czy na budżetowych airly.
    Pewnie dlatego, że u Ciebie palą także latem, u mnie tylko zimą, za to zdecydowanie intensywniej (zabudowa)

    Natomiast - jakbym uchwycił dobry moment, to i w zimowym Rybniku wyłapałbym 20ppm.
    Tylko, czy to o czymś świadczy ?

    Dodatkowo letnie PMy nie przenoszą tego, co te w sezonie grzewczym.
    Zresztą - 20ppm ( u mnie aktualnie 12) jakoś mnie nie przeraża

    Doczytaj, to podyskutujemy. Wykaż na liczbach, że się mylę w moich wyliczeniach (uwzględniających moje ceny kWh, moje nawilżacze i moje filtry - bo w końcu o moich cenach dyskutujemy chyba?).
    Doczytałem i właśnie zdecydowanie poprawiłeś mi humor, bo przeliczyłęm sobie, że gdyby nie WM, to za CO nie płaciłbym teraz jak 900-1100zł, a w okolicach 2500
    To jest cudne, (a może cudaczne), ale nie zamierzam z tym dyskutować
    Cieszę cię oszczędnościami (tym większymi, że ja rocznie na filtry wydaję jakieś 60zł)

    W sumie, to chodziło mi tylko o ten M5, bo jakoś nie bardzo zgrywa się to z pomiarami moimi i użytkowników skrzynek filtracyjnych, ale skoro to dane producenta rekuperatora, to nie bardzo mnie to przekonuje.
    Zauważyłem, że producenci reku lubią "popłynąć" przy podawaniu danych swych urządzeń.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zresztą - 20ppm ( u mnie aktualnie 12) jakoś mnie nie przeraża
    A zimowe 20ppm przy kominie jest podstawą do krucjaty przeciwko kominkom?

    Podasz te pomiary WIOSia?
    Te dane to z WIOSia, czy z chińskiego mierniczka? I kiedy Ci wygodnie to ich używasz, a kiedy niewygodnie to kwestionujesz?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To jest cudne, (a może cudaczne), ale nie zamierzam z tym dyskutować
    Jak brak argumentów to pozostaje lolololowanie


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Cieszę cię oszczędnościami (tym większymi, że ja rocznie na filtry wydaję jakieś 60zł)
    Takie cuda jak filtr hepa, co niby dwa lata jest w stanie zbierać kurz, to tylko może marketing wymyślić*. Jak widać po pół roku filtr z anemostatu WYWIEWNEGO mam zapchany jak worek z odkurzacza. A takich anemostatów mam 4 działajace na pełny gwizdek i dwa prawie zamknięte. A i tak filtr wywiewu w reku czysty nie był po kilku miesiącach. Fotki z przywołanego wątku też to potwierdzają.


    *i niby jeden oczyszczacz o którym pisałeś tutaj zalatwia cały dom? Czy tylko dzięki temu, że jest wspierany oczyszczaniem płucami domowników? Czy może te 60zł to tylko koszty filtrów do reku - a o oczyszczaczu zapomniałeś?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-06-2019 o 00:58

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post


    U mnie kurzy się i sporo pyłków w powietrzu. I palą niedaleko w kopciuchach (nawet latem chcą mieć burżuje ciepłą wodę). I to palenie latem kopci bardziej - pewnie częściowo dlatego, że kocioł i komin nie rozgrzewają się do temperatury roboczej, a częściowo bo rozpalają byle czym.
    Smutno mi z tego powodu jednak wiekszość ludzi ma za oknem w lato swieże powietrze, zwlaszcza nocą. Nie wiem po co brniesz z tymi slepymi argumentami. Skoro masz fixy to nie masz wyboru, ale nie wmawiaj innym że WM jest przyjemniejsza niz otwarcie okna na noc [ w takie upały].

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Smutno mi z tego powodu jednak wiekszość ludzi ma za oknem w lato swieże powietrze, zwlaszcza nocą. Nie wiem po co brniesz z tymi slepymi argumentami.
    Nigdzie nie twierdziłem, że w domu mam świeższe. Czytaj ze zrozumieniem.

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Skoro masz fixy to nie masz wyboru, ale nie wmawiaj innym że WM jest przyjemniejsza niz otwarcie okna na noc [ w takie upały].
    Smutno mi, że są ludzie, co nie wiedzą, że okna można wymieniać. A w przypadku fiksów nawet nie trzeba wymieniać okien - tylko zastąpić samo szklenie w ramie zwykłymi skrzydłami.
    Przez lata otwierałem okna tylko do wietrzenia. Skoro mogłem to zastąpić działającą wentylacją, to i tak bym ich nie otwierał. Więc po co mi przepłacać, pogarszać U, zmniejszać szczelność na wiatr, wodę i hałas?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-06-2019 o 08:40

  16. #216

    Domyślnie

    Kurcze jakaś paranoja. Rozumie że Ci co tak mocno filtrują powietrze w domu i boją się otworzyć okno w domu bo wleci nie wiadomo co zaraz nas zabije na wychodzą na zewnątrz już takigo problemu nie mają ? No chyba że wychodzą w kombinezonie i w masce tlenowej ???

    Co do lokalizacji to każdy ma oczy i jak kupuje działkę to widzi jakie będzie miał sąsiedztwo. Jak jest otoczony starymi domami to na 99% będą w nich kopciuchy i będzie spore zadymienie cały czas.
    Jak buduje się koło stacji kolejowej , to wiadomo hałas będzie cały czas a najbardziej odczuwany w nocy ..

    Co do zapachów ...
    To szczerze mówiąc wolę bardzo sporadycznie "wąchać" obornik niż wąchać cały czas spaliny z rur samochodów lub z kominów ..

    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przez lata otwierałem okna tylko do wietrzenia. Skoro mogłem to zastąpić działającą wentylacją, to i tak bym ich nie otwierał. Więc po co mi przepłacać, pogarszać U, zmniejszać szczelność na wiatr, wodę i hałas?
    Otwarte okno daje dużo dużo dużo więcej świeżego powietrza niż działająca na 100% Twoja wentylacja.
    Dlatego ludzie nawet Ci co mają WM otwierają okno .

    Mi śpiew ptaków , szum drzew , cykanie cykad nie przeszkadza a lubię świeże powietrze.
    Czasami najchętniej bym spał na zewnątrz na hamaku niż w domu

    Tyle że w oknach mam moskitiery wiec robaki nie atakują a na zewnątrz już tak różowo by nie było

    Ale to kwestia indywidualna. Nie po to zamieszkalem na terenach "Natura 2000" otoczony lasami i naturą aby później "chronić" się przed otoczeniem ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kurcze jakaś paranoja. Rozumie że Ci co tak mocno filtrują powietrze w domu i boją się otworzyć okno w domu bo wleci nie wiadomo co zaraz nas zabije na wychodzą na zewnątrz już takigo problemu nie mają ?
    Jakiego problemu? Spania w dobrych warunkach? W domu spędzam po kilkanaście godzin na dobę. Na zewnątrz pewnie poniżej godziny dziennie średnio. I w godzinach, gdzie mi hałas nie przeszkadza (bo nie śpię). I jak mi zaśmierdzi, to mogę od tego uciec - choćby do domu.
    To, że ktoś czasami musi zdać się na warunki na które nie ma wpływu nie znaczy, że nie warto sobie w domu zapewnić lepszych.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Co do lokalizacji to każdy ma oczy i jak kupuje działkę to widzi jakie będzie miał sąsiedztwo.
    Jak kupowałem mieszkanie z przeładownia bydła i pawiem za oknem to o tym nie wiedziałem. Nie wiedziałem, że jak w upały zawieje wiatr, to obornikiem będzie śmierdziało.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To szczerze mówiąc wolę bardzo sporadycznie "wąchać" obornik niż wąchać cały czas spaliny z rur samochodów lub z kominów ..
    Jak masz tylko taki wybór...

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    No ale dajcie spokój... ile osób pali węglem w lipcu? Wiem że sa ludzie któym przeszkadza spiew ptaków no ale litości... to promile.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Otwarte okno daje dużo dużo dużo więcej świeżego powietrza niż działająca na 100% Twoja wentylacja.
    Poprzesz tę tezę pomiarami?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie po to zamieszkalem na terenach "Natura 2000" otoczony lasami i naturą aby później "chronić" się przed otoczeniem ..
    Jak chciałeś się integrować z otoczeniem, to czemu dom, a nie spanie pod chmurką
    Jakoś ludzkość od dawna po to buduje domy, żeby się od natury uchronić.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-06-2019 o 07:10

Strona 11 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony