dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Pompa Głębinowa +zbiornik ????

    mam taki problem szukam najlepszego rozwiązania zasilania w wode z studni, moja studnia ma głębokość 25 m gdzie 20 m jest do lustra wody czyli troche zadużo na hydrofor i teraz tak musze ponoć zastosować pompe głebinową ok i teraz czy dawać jakiś zbiornik w piwnicy na czy zostawić to bez ??? myśle o pompie wilo prosze o jakieś rady fachowców
    Physic

  2. #2

    Domyślnie

    Zbiornik jest niepotrzebny, natomiast stanowczo zalecane jest naczynie wzbiorcze do instalacji wody zimnej. Pompa nie będzie się wtedy włączać co chwilę przy małym rozbiorze wody.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajnik
    Zbiornik jest niepotrzebny, natomiast stanowczo zalecane jest naczynie wzbiorcze do instalacji wody zimnej. Pompa nie będzie się wtedy włączać co chwilę przy małym rozbiorze wody.
    Chyba miałeś na myśli hydrofor?



    Hydrofor powinno się zastosować min ze względu na utrzymanie stałego ciśnienia w instalacji.

    U mnie będzie( z tego samego powodu) głębinówka podłączona do wyłącznika ciśnieniowego razem z pompą hydroforu.


    Pozdrawiam
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  4. #4

    Domyślnie

    Może być i tak, jak u Ciebie. Mówimy o dwóch różnych sposobach. Miałem na myśli to, co napisałem.

  5. #5

    Domyślnie

    czajnik ... cos mylisz ...
    najlepsze rozwiazanie to to ktore podaje maxymow
    pompa, zbiornik cisnieniowy, wylacznik cisnieniowe

    mozna zamontowac tez grundfosa press controlem ktory bedzie wlaczal pompe przy kazdym odkreceniu kurka

  6. #6

    Domyślnie

    Uważam zbiornik min. 100l za konieczność. ,,Trynd'' jest taki, aby robić instalacje bez zbiornika ciśnieniowego. Ponoć najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jednak oszczędności prawdziwe zaczynają się jak prądu nie ma. Po prostu nie ma wtedy wody wcale A ja mam zbiornik 200l, i sporo wody do użytku w czasie braku napięcia
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    Uważam zbiornik min. 100l za konieczność. ,,Trynd'' jest taki, aby robić instalacje bez zbiornika ciśnieniowego. Ponoć najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jednak oszczędności prawdziwe zaczynają się jak prądu nie ma. Po prostu nie ma wtedy wody wcale A ja mam zbiornik 200l, i sporo wody do użytku w czasie braku napięcia


    Racja. To jakiś "trynd" . Jak mi zaszwankuje głębinówka to mam jeszcze parę literków w zbiorniku a bez tego to zostaje tylko "Nałęczowianka" i deszczówka?

    Pozdrawiam
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  8. #8

    Domyślnie

    To prawda. To jest właśnie "trynd". Pomyślcie tylko, co byłoby i jak wyglądałyby wasze domy, gdyby nie takie "tryndy".

  9. #9

    Domyślnie

    Trynd czy nie ja zgryzam tem problem na bierząco i coraz bardziej skłąniam sie do zbiornika i serdecznie dzieki
    Physic

  10. #10

    Domyślnie Re: Pompa Głębinowa +zbiornik ????

    Cytat Napisał Physic
    mam taki problem szukam najlepszego rozwiązania zasilania w wode z studni, moja studnia ma głębokość 25 m gdzie 20 m jest do lustra wody czyli troche zadużo na hydrofor i teraz tak musze ponoć zastosować pompe głebinową ok i teraz czy dawać jakiś zbiornik w piwnicy na czy zostawić to bez ??? myśle o pompie wilo prosze o jakieś rady fachowców
    Czy porównywałeś ceny pomp Wilo i Grundfos? Radze to zrobić przed zakupem bo obie firmy są bordzo dobre (z niewielką przewagą dla Grundfosa) i można troche zaoszczędzić.

  11. #11

    Domyślnie

    Zapomniałem jeszcze zapytać, jaką masz średnice studni?

  12. #12

    Domyślnie

    studnia jest średnicy przedwojennej 900mm to jest studnia stara czyszczona i badana porównywałęm grundfosa z wilo i na wilo dostałem dobre ceny
    Physic

  13. #13

    Domyślnie

    Tak jak ktoś już radził lepiej dać większy zbiornik (80l lub 100l) bo jak prądu nie będzie to chociaż troche wody będzie.

  14. #14

    Domyślnie

    Mam studnię blisko 30 metrową, jednak lustro wody widać w rurze jest gdzieś na głębokości 1,5 m. Taka jest też chyba głębokość wód gruntowych. Przy poborze wody małą pompką tymczasową lustro wody specjalnie się nie obniża (10-20 cm).

    Studniarz radził pompkę głębinową, ale nie wspominał nic o buforze.
    Rozumiem że bufor służy
    • - do wyrównania ciśnienia w instalacji
      - jako rezerwa ciśnienia na wypadek braku prądu


    Jeśli miałby być zbiornik ciśnieniowy to jaką pompę dać?
    Czy można liczyć że wysokość lustra wody taka pozostanie jak jest?

  15. #15

    Domyślnie

    czy ciśnienie które jest w stanie wytworzyć pompa głębinowa podłączona do zbiornika ciśnieniowego będzie wystarczające dla instalacji domowej ? mam pompe głebinowę Grundfos SQ3-55 ale na razie działa bez zbiornika (na cele budowy) a w instrukcji nigdzie nie jest napisane jakie ciśnienienie maksymalne jest ona w stanie wytworzyć

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajnik
    Zbiornik jest niepotrzebny, natomiast stanowczo zalecane jest naczynie wzbiorcze do instalacji wody zimnej. Pompa nie będzie się wtedy włączać co chwilę przy małym rozbiorze wody.
    Ale jesli badanie wody wykarze, ze konieczne bedzie filtrowanie w celu pozbycia sie magnezu zelaza itp to hydrofor jest jak najbardziej niezbedny i to z napowietrzaczem.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy możnaby dać zbiornik do studzienki w której jest rura fi100? U mnie są obmurowane 2 kręgi. Zmieściłoby się tam coś?
    Podobno cały czas jest tam plusowa temperatura, tylko jaki duży wychodzi ten zbiornik?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony