dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian34

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-032
    Posty
    2

    Domyślnie Izolacja fundamentów styrodurem

    Witam !!!

    Planuję ocieplić fundamenty styrodurem i co za tym idzie mam kilka pytać czy fundamenty najpierw nakładamy jakaś masę bitumiczną a na to klejmy styrodur ?
    i czy już przyklejony styrodur zaciągamy siatką z klejem czy wystarczy tylko folia kubełkowa ?

    za wszystkie rady i porady będe wdzięczny ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ścianę izolujesz masą typu kmb. Pierwsza warstwa a nawet dwie mogą być nakładane pędzlem lub szczotką jako podkład rozcienczasz taką masę z wodą 1 do 1. Jak masz ciężkie warunki wodne to jeszcze masa bez rozcienczania nakladana pacą. To jest równocześnie klej do styropianu. Tynk i siatka nie potrzebna

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar SUEZ Izolacje
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-021
    Posty
    17

    Domyślnie

    Rodzaj hydroizolacji dobieramy w zależności od warunków gruntowo-wodnych oraz rodzaju budynku ( podpiwniczony lub niepodpiwniczony). Jeśli chodzi o samą kolejność stosowanych warstw powinna być następująca:
    1.ściana fundamentowa
    2.hydroizolacja
    3.termoizolacja ( XPS)
    4.warstwa ochronna (geowłóknina lub folia kubełkowa)
    Jeśli interesują Pana konkretne rozwiązania technologiczne i materiałowe, zapraszamy do kontaktu 606 505 205.

    pozdrawiamy
    Zespół Suez

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam. Odświeżam temat choć takich rozpoczętych jest mnóstwo ale niestety dzienników budowy już chyba nikt nie czyta.
    W moim dzienniku mam zdjęcia jakby się komuś chciało.. Opisze sytuacje jeszcze raz
    Mam ławy wylane do gruntu piasczystego na wysokość ok 90cm. Na tym stoją 3 warstwy bloczka. Poziom ławy jest praktycznie równy z poziomem otaczającego terenu. Nie planuje wykonywać żadnych chodników wokół domku, ewentualnie tylko palisada przy samym murze, który będzie obsypany 20-30cm. Prócz piachu na działce jest warstwa humusu od 10 do 30cm.
    I teraz pytanie. Czy w takim przypadku konieczne jest stosowanie XPS-u? Nie planuje robić cokołu, od gruntu zamierzam ciągnąć 20cm izolacji. Może poprostu wystarczy np.EPS 100 przyklejony na mur zaizolowany wcześniej masą bitumiczną a na styrpian siatka i klej.. Ewentualnie mogę jeszcze dolną część styropianu posmarować masa bitumiczną na wysokość 20-30cm.
    Jeśli mogę to proszę poradę, ewentualnie wszelkie sugestie.
    Dzięki

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Witam. Odświeżam temat choć takich rozpoczętych jest mnóstwo ale niestety dzienników budowy już chyba nikt nie czyta.
    W moim dzienniku mam zdjęcia jakby się komuś chciało.. Opisze sytuacje jeszcze raz
    Mam ławy wylane do gruntu piasczystego na wysokość ok 90cm. Na tym stoją 3 warstwy bloczka. Poziom ławy jest praktycznie równy z poziomem otaczającego terenu. Nie planuje wykonywać żadnych chodników wokół domku, ewentualnie tylko palisada przy samym murze, który będzie obsypany 20-30cm. Prócz piachu na działce jest warstwa humusu od 10 do 30cm.
    I teraz pytanie. Czy w takim przypadku konieczne jest stosowanie XPS-u? Nie planuje robić cokołu, od gruntu zamierzam ciągnąć 20cm izolacji. Może poprostu wystarczy np.EPS 100 przyklejony na mur zaizolowany wcześniej masą bitumiczną a na styrpian siatka i klej.. Ewentualnie mogę jeszcze dolną część styropianu posmarować masa bitumiczną na wysokość 20-30cm.
    Jeśli mogę to proszę poradę, ewentualnie wszelkie sugestie.
    Dzięki
    nie...
    i zrob cokol - to tak z praktycznego punktu widzenia.
    uklady bezcokolowe generalnie sa bardzo problematyczne
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Co nie? i co według Ciebie oznacza cokół? Ja właśnie chce zrobić co a'la cokół z takich pionowych palisad które stosuje się przy aranżacji chodników.
    Coś takiego: https://allegro.pl/oferta/palisada-b...130-9072701136

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    elewacja powinna byc kaskada bez wystajacych polek z gory na dol, a przy spotkaniu z gruntem wypadaloby wymusic kolejna kaskade. nie tworzyc nic poziomego co bedzie pokryte tynkiem, nie tworzyc miejsc do zalegania sniegu.

    do ziemi xps lub chociaz jakies "aqua" a nie eps100 zaciagany klejem - to i tak odpadnie.
    optymalny uklad mniej wiecej tak: pogladowo
    https://www.caparol.pl/fileadmin/dat..._wariant_1.pdf
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    No dobra, ale to jest to czego chciałem uniknąć a poza tym nawet nie mam miejsca na zastosowani folii kubełkowej.
    Chciałem to zostawić na inny czas ale mój fachowiec ma teraz chwilę czasu i myślałem, że może dociepli mi tą część fundamentową a ja później wykończę samo połączenie gruntu z budynkiem. Coś muszę wykombinować.

  9. #9

    Domyślnie

    Z innej beczki, choć w temacie: mam w kosztorysie wpisane 400 zł jako koszt styropianu do ocieplenia ściany fundamentowej (ok. 30 mkw. 10 cm grubości.), ale z cenników różnych producentów wychodzi mi minimum 1,5 tys. zł. Możliwe, że wpisany jest koszt zwykłego styropianu fasadowego? Kosztorys jest aktualny, na ten rok.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Z innej beczki, choć w temacie: mam w kosztorysie wpisane 400 zł jako koszt styropianu do ocieplenia ściany fundamentowej (ok. 30 mkw. 10 cm grubości.), ale z cenników różnych producentów wychodzi mi minimum 1,5 tys. zł. Możliwe, że wpisany jest koszt zwykłego styropianu fasadowego? Kosztorys jest aktualny, na ten rok.
    3m3 , 400zl (zakadam ze brutto) tj 133 na m3... to styropian, elewacyjny i to bardzo bardzo tani jakis....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11

    Domyślnie

    1m3 styroduru 10cm to chyba 400zł trzeba liczyć około.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #12

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu. Mam do wykomania izolację fundamentu i nie wiem jak się za to zabrać. Wszystko jest wyjaśnione powyżej, ale co w przypadku starego, fundamentu o nierównej powierzchni (chyba z białego kamienia)?
    Mam to czymś szpachlować/równać? Dodam że fundament budynku z piwnicą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony