Cytat Napisał stos Zobacz post
Czy ja coś piszę że chińskie lepsze?
Ja jedynie piszę że podniecanie się i podejmowanie decyzji zakupowych tylko dlatego że jak firma X daje 7 lat to jest be, a jak firma Y daje 15 lat to ta jest super, jest bez sensu.
Wolę proste rozwiązania oferowane przez firmę X i pomimo tylko 7 lat gwarancji ją wolę.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale napisaleś że SE daje 25 lat gwarancji na optymalizatory.
Jeśli to prawda to jest to lep na nieświadomych inwestorów.
Jest zerowe prawdopodobieństwo aby układ elektroniczny, zainstalowany na wolnym powietrzu i poddany wysokiej temperaturze, wytrzymał 25 lat bez awarii.
W ciągu następnych 25 lat będziesz wymieniał te optymalizatory na gwarancji do momentu aż firma SE zniknie z rynku.
Będziesz chodził po dachu a w tym czasie nie będzie produkcji i całe te 5% lepszej efektywnosci szlak trafi.
Życzę Ci aby tak się nie stało, ale szanse są małe.
Tylko proste konstrukcje są niezawodne.
Gdzie jest napisane że jedynym kryterium wyboru był czas gwrancji ?
Jeżeli mogę w rozsądnej cenie mieć produkt bardziej renomowanej marki z dłuższym okresem gwarancji to dlaczego nie skorzystać?
Podobne uwagi ( po co przepłacac ) miałem jak 7 lat temu kupowalem LEDowe halogeny Philipsa 2-3 x droższe niż chińczyki - przez te 7 lat zarówno w domu jak i na zewnątrz ( łącznie ponad 100 sztuk ) - nie zepsól się ani jeden ( na zewnatrz palą się całe noce ).
Ps. najtaniej zawsze wychodzi najdrożej