dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 105
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 2087
  1. #421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W idealnym świecie 2x133W produkcji pomniejszone o trzecią fazę, gdzie jest 133W produkcji i 440W zużycia.

  2. #422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    A konkretnie jak?

  3. #423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Chodzi mi konkretnie o kompensowanie zużycia międzyfazowego w przypadku licznika 2 biegunowego, czy wtedy własne zużycie bezpośrednie w jednej fazie np 3000W w instalacji 3 fazowej spowoduje że do sieci nic nie pójdzie czy pójdzie 2000W a 1000w zużyjemy z produkcji własnej +2000 w pobierzemy z sieci?

  4. #424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Nauka jednak lubi las.

    400W produkcji, to tylko 133W na fazę.
    440W zużycia - 133W produkcji na fazie raz
    + 133W prod/zużycia na fazie dwa
    + 133W prod/zużycia na fazie trzy
    Daje na liczniku 573W zużycia. W ciągu godziny 0,573 kWh w rejestr 1.8.0
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W idealnym świecie 2x133W produkcji pomniejszone o trzecią fazę, gdzie jest 133W produkcji i 440W zużycia.
    Czy dla 2 kierunkowego w idealnym jak określiłeś świecie (po godzinie) to będzie 1.8.0 -- 0,307 kWh

    dla 2.8.0- 0,266 kWh
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 30-10-2019 o 17:42 Powód: poprawka jednostek

  5. #425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czy dla 2 kierunkowego w idealnym jak określiłeś świecie (po godzinie) to będzie 1.8.0 -- 307kWh

    dla 2.8.0- 266kWh
    No, jeśli 266W w ciągu jednej godziny zrobiłby 266kWh mógłbym się zgodzić...

  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No, jeśli 266W w ciągu jednej godziny zrobiłby 266kWh mógłbym się zgodzić...
    Eytowalem. 0,307 i 0,266 kWh

  7. #427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Chodzi mi konkretnie o kompensowanie zużycia międzyfazowego w przypadku licznika 2 biegunowego, czy wtedy własne zużycie bezpośrednie w jednej fazie np 3000W w instalacji 3 fazowej spowoduje że do sieci nic nie pójdzie czy pójdzie 2000W a 1000w zużyjemy z produkcji własnej +2000 w pobierzemy z sieci?
    ???

  8. #428
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Tylko niektóre liczniki PGE mają bilansowanie międzyfazowe, cała reszta robi prosumentów w balona bilansowaniem algebraicznym, czyli jednoczesnym rejestrowaniem zużycia i produkcji.

  9. #429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Instalacje FV (moc 4,44 z falownikiem Fronius) mam od miesiąca. W tym czasie kilka razy wywaliło mi różnicówkę w domu w zupełnie nieregularnych porach, przynajmniej nie zauważyłem związku z np. załączaniem jakiś urządzeń. Zastanawiam się czy może być związek z FV, czy inna przyczyna i czy wzywać elektryka czy firmę, która montowała FV...

  10. #430

    Domyślnie

    Czy jak "wywaliło mi różnicówkę w domu" to inwerer też się wyłączył? jeżeli tak to inwerter trzeba podłączyć z przed różnicówki
    Jeżeli ta różnicówka domowa ma chronić przed porażeniem to musi mieć te 30mA i nie można ją wymieniać na większą
    Ostatnio edytowane przez miecio 301 ; 12-11-2019 o 08:24

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Zastanawiam się czy może być związek z FV, czy inna przyczyna i czy wzywać elektryka czy firmę, która montowała FV...
    Jeśli wyłączanie zabezpieczenia ma miejsce właśnie w tym czasie i następuje po montażu instalacji to jak najbardziej masz słuszne podejrzenie że coś zostało zbabrane.
    Dziwi mnie tylko to, że falownik podłącza się przed jakimkolwiek zabezpieczeniem więc skąd tam nagle zaczyna działać wyłącznik?
    Powodem nieregularnych wyłączeń jest zbyt duży prąd upływu w instalacji za wyłącznikiem jak i błędnie wykonane połączenia w instalacji i/lub rozdzielnicy, np. połączenie przewodów N oraz PE za wyłącznikiem różnicowoprądowym, czy połączenie na wspólnej listwie wszystkich przewodów N różnych obwodów, chronionych przez różne wyłączniki różnicowoprądowe.
    Jeśli wiążesz te dwie dwie sprawy ze sobą wezwij monterów instalacji.
    Być może instalatorzy coś pomieszali, lub układając swoje przewody przepinali stąd takie, a nie inne działanie zabezpieczenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    City-nie wiem o co Ci chodzi , przecież PV przyłącza się do za głównym zabezpieczeniem w chałupie (i po zabezp samej PV).
    Piszesz , że dziwisz się podłàczeniom falowników przed jakimkolwiek zabezpieczeniom...
    Co Cię tu dziwi ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    City-nie wiem o co Ci chodzi , przecież PV przyłącza się do za głównym zabezpieczeniem w chałupie (i po zabezp samej PV).
    Piszesz , że dziwisz się podłàczeniom falowników przed jakimkolwiek zabezpieczeniom...
    Co Cię tu dziwi ?
    Tak- za licznikiem jest zabezpieczenie przeciwprzepięciowe(ochronnikiem przepięciowym) domu i przed nie się podłącza, za zabezpieczeniem przedlicznikowym.
    Instalacja powinna posiadać swoje zabezpieczenie przeciwprzepięciowe(ochronnik przepięciowy) po stronie DC i nadmiarowo-prądowe po stronie AC
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9501381700_1553589750.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	436933
    brak określenia "po jakimkolwiek zabezpieczeniu różnicowoprądowym mogącym spowodować jego zadziałanie spowodowane pracą instalacji FV"
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 12-11-2019 o 13:32 Powód: dodanie uzupełnienia
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Instalacje FV (moc 4,44 z falownikiem Fronius) mam od miesiąca. W tym czasie kilka razy wywaliło mi różnicówkę w domu w zupełnie nieregularnych porach, przynajmniej nie zauważyłem związku z np. załączaniem jakiś urządzeń. Zastanawiam się czy może być związek z FV, czy inna przyczyna i czy wzywać elektryka czy firmę, która montowała FV...
    U mnie na tablicy był robiony bypas na gniazdku od siły do którego włacozny jest falow nik

  15. #435

    Domyślnie

    Chciałem zapytać czy przewody łączące panele ze sobą mogą stykać się z dachówką?tzn.zamocowane na skośnym dachu,pod stelażem z panelami vwidoczne zwisy przewodów że złączkami.

  16. #436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał arro77 Zobacz post
    Chciałem zapytać czy przewody łączące panele ze sobą mogą stykać się z dachówką?tzn.zamocowane na skośnym dachu,pod stelażem z panelami vwidoczne zwisy przewodów że złączkami.
    Raczej nie bo i po co ja mam wszystkie kable łącznie z peltą przecwindukcyjną podpięte trytytkami.

  17. #437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał arro77 Zobacz post
    Chciałem zapytać czy przewody łączące panele ze sobą mogą stykać się z dachówką?tzn.zamocowane na skośnym dachu,pod stelażem z panelami vwidoczne zwisy przewodów że złączkami.
    Nie, tak jak kolega wspomniał spina je się spinkami to szyn mocowania, mało tego rowek w szynie mieści przewody, a spięcie ich powoduje, że tylko wtyczki są widoczne, dodatkowo umieszczenie ich po wewnętrznej stronie szyny mocowania(od strony środka panelu) zabezpiecza je przed bezpośrednim kontaktem ze śniegiem który zsuwa się pod panel z dachu nad nim.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #438

    Domyślnie

    Chciałbym prosić o ocenę poniższej oferty,
    Moc 9,92*kWp
    32*szt.*Sharp*NU‐AC310*310*W*
    8*szt.*Hoymiles*MI‐1200**
    + cały osprzęt + montaż etc.
    24 szt na dwuspadowym dachu o nachyleniu ok 30 o (w ofercie jest 90o wschód - co by to nie znaczyło)
    8 szt na dachówce betonowej nachyleniu ok 38 o (24o wschód)
    Cena brutto na gotowo ok 50 kPLN
    Co o tym sadzicie, jestem zielony w temacie i powoli zaczynam zbierać oferty jednak nie chciałbym dać sie nabić w butelkę

  19. #439
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Instalacje FV (moc 4,44 z falownikiem Fronius) mam od miesiąca. W tym czasie kilka razy wywaliło mi różnicówkę w domu w zupełnie nieregularnych porach, przynajmniej nie zauważyłem związku z np. załączaniem jakiś urządzeń. Zastanawiam się czy może być związek z FV, czy inna przyczyna i czy wzywać elektryka czy firmę, która montowała FV...
    zgodnie z zaleceniami Froniusa obwód, w który jest wpięty falownik nie powinien być zabezpieczony różnicówką. Jeżeli zaś z jakiś powodów musi być wpięty w obwód zabezpieczony różnicówką, to powinna to być różnicówka typu A, a nie zwykłego AC i na prąd 100mA, a nie typowe AC 30mA przeciwporażeniowe.

    https://www.fronius.com/~/downloads/...Symo_EN-PL.pdf

    https://www.forum-fronius.pl/forum/t...mo-i-dlaczego/

  20. #440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio77 Zobacz post
    Chciałbym prosić o ocenę poniższej oferty,
    Moc 9,92*kWp
    32*szt.*Sharp*NU‐AC310*310*W*
    8*szt.*Hoymiles*MI‐1200**
    + cały osprzęt + montaż etc.
    24 szt na dwuspadowym dachu o nachyleniu ok 30 o (w ofercie jest 90o wschód - co by to nie znaczyło)
    8 szt na dachówce betonowej nachyleniu ok 38 o (24o wschód)
    Cena brutto na gotowo ok 50 kPLN
    Co o tym sadzicie, jestem zielony w temacie i powoli zaczynam zbierać oferty jednak nie chciałbym dać sie nabić w butelkę
    W jakim to jest rejonie? W moim to cena raczej topowa droższy jest kolumbus z Krakowa u nich wyszłoby może z ok 52 k.
    Po co ci aż tak duża instalacja, jakie masz roczne zużycie? Czasem nie ma wyboru ale połacie wsch i zach nigdy nie dorównają południowej. Na ile lat przewidujesz zwrot z tej inwestycji?

Strona 22 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony