dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 105
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2087
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    Cytat Napisał jandrek Zobacz post
    Dzień dobry.
    Czy mógłby ktoś polecić mi parę firm zajmujących się instalaciją systemów fotowoltaicznych? Na razie trafiłem tylko na to: "SPAM" A chciałoby się mieć wybór pomiędzy lepszym a najlepszym
    SPAM
    W czym ta firma jest lepsza od setek innych ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #282

    Domyślnie

    Ok umawiamy się stos za rok na sprawdzenie produkcji
    Ps, jak będziesz w pobliżu Port Łódź zapraszam na wybranie wina do zakładu

  3. #283
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczytaj co na temat SE ma do powiedzenia wieloletni instalator tych systemów.
    https://mcelectrical.com.au/blog/sol...imiser-review/

    Właśnie w innym temacie ten link zamieszczono.
    Potwierdza on moje podejrzenia co do niezawodności optymalizatorów SE.
    Słuchajcie!
    Ruszył program Mój Prąd!


    Po intensywnych pracach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Środowiska, 30 sierpnia 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków do programu „Mój Prąd”. To aż miliard złotych na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej. Po raz pierwszy zastosowano tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych.

    Wdrożenie programu NFOŚiGW „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

    O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

    Budżet programu to miliard złotych, przy czym dofinansowanie w formie dotacji – do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia – wyniesie nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową tego wsparcia.

    Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30 sierpnia do 20 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji środków.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czy aby na pewno?
    Od ponad roku mam umowę kopleksową regulującą kwiestie związane z wprowadzaniem do sieci ....
    Od ponad roku wytwarzam też energię na własne potrzeby.
    Czy aby na pewno mam możliwość otrzymania dofinansowania z tego programu?
    Wygląda na to, że z tego programu to się chyba nie "załapiemy".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Wygląda na to, że z tego programu to się chyba nie "załapiemy".
    No bez jaj, to było wiadomo prawie od samego początku.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #286
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    No bez jaj, to było wiadomo prawie od samego początku.

    Dokładnie... daty kwalifikowalności kosztów są jasno ustalone.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #287

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Potrzebuję pomocy
    Firma zaoferowała mi taki zestaw:
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-f...60HPH-320M/821 11 szt
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/Inwerte...2C6KTLM-G2/866
    system montażowy KENO
    cena 14900 PLN.
    Cena wydaje się być spoko, tylko zastanawiam się jak można to podłączyć, dwa stringi A1, B1 czy jeden A+B?
    Ten falownik pozwala na takie podłączenie?
    Proszę o odpowiedzi

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    14.900 PLN to jest samych części z 23% VAT - komplet instalacji PV czy oferta z montażem instalacji na 8% VAT?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #289

    Domyślnie

    Oferta z montażem, tylko zastanawiam się jak mi to podłączą

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    Zadaj pytanie i poproś albo o projekt instalacji PV albo o pisemną odpowiedź na e-maila.
    Cena dobra, 4.233 PLN/1kWp tylko inwerter jest 1-fazowy.
    Domową instalację też masz jednofazową?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #291

    Domyślnie

    Przyłącze 3-fazowe 14kW, lepiej wziąć falownik 3f?
    Byłem w siedzibie firmy i zapytałem, ale trafiłem na jakiegoś niekumatego gościa (szefa nie było).
    Jak się zorientuje ma się odezwać na maila, ale chciałem sam znaleźć jak to spiąć.

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał colo30 Zobacz post
    Przyłącze 3-fazowe 14kW, lepiej wziąć falownik 3f?
    Byłem w siedzibie firmy i zapytałem, ale trafiłem na jakiegoś niekumatego gościa (szefa nie było).
    Jak się zorientuje ma się odezwać na maila, ale chciałem sam znaleźć jak to spiąć.
    Przy takiej mocy gdzie na 1-fazę przypadnie ok. 1kW, biorąc pod uwagę brak bilansowania międzyfazowego to więcej korzyści będzie jednak z falownika 1-fazowego

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Dokładnie... daty kwalifikowalności kosztów są jasno ustalone.
    z tego co się doczytałem to od 23 lipca 2019 mogą być faktury z PV , wcześniejsze nie. I teraz mam pytanie jeżeli teraz podejmę decyzje i wniosek o 5000 złożę powiedzmy w listopadzie to czy zdążę, jaki jest limit dopłat i co potem?

  14. #294

    Domyślnie

    @miecio301 Dzięki za odpowiedź.
    Ale czy ten falownik nie będzie za duży do tej liczby paneli? Może lepiej wziąć 3kW?
    Firma mówi że ten jest bardziej rozwojowy, czytaj można dołożyć jeszcze paneli.
    No i jak te panele można spiąć, 2 stringi pod osobne MPPT czy jeden string pod zmostkowane MPPT
    Ostatnio edytowane przez colo30 ; 15-09-2019 o 08:42

  15. #295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Przy takiej mocy gdzie na 1-fazę przypadnie ok. 1kW, biorąc pod uwagę brak bilansowania międzyfazowego to więcej korzyści będzie jednak z falownika 1-fazowego
    Jak wygląda rozliczenie z ZE w przypadku falowanika 1-fazowego a instalacji domowej 3-fazowej?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał colo30 Zobacz post
    @miecio301 Dzięki za odpowiedź.
    Ale czy ten falownik nie będzie za duży do tej liczby paneli? Może lepiej wziąć 3kW?
    Firma mówi że ten jest bardziej rozwojowy, czytaj można dołożyć jeszcze paneli.
    No i jak te panele można spiąć, 2 stringi pod osobne MPPT czy jeden string pod zmostkowane MPPT
    Pewnie różnica w sprawności będzie jakieś dziesiątki procent ale ja wolałbym to niż obcięty wykres
    co do łączenia równoległego wejść dc to w ogólnej instrukcji sofara 1000 - 3000W nic takiego nie widzę
    mam 4600 jeszcze nie uruchomiony, jak podłączę to może coś więcej się dowiem

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jak wygląda rozliczenie z ZE w przypadku falowanika 1-fazowego a instalacji domowej 3-fazowej?
    Do rozliczenia to nie ma znaczenia, natomiast do większej auto konsumpcji tak, oczywiście po odpowiednim podłączeniu odbiorników pod fazę na której pracuje falownik

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    Czyli jednak ma znaczenie do rozliczenia bo jak będzie oddawać do jednej fazy a pobierać będzie z drugiej to chyba nie będzie to korzystne dla Prosumenta?
    Co podłączyć pod fazę z PV? Lodówka, pralka, zmywarka, może kuchenka elektryczna (ale ta ma dwie fazy).
    Może PC ?

    Czy źle to widzę?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał colo30 Zobacz post
    Przyłącze 3-fazowe 14kW, lepiej wziąć falownik 3f?
    Byłem w siedzibie firmy i zapytałem, ale trafiłem na jakiegoś niekumatego gościa (szefa nie było).
    Jak się zorientuje ma się odezwać na maila, ale chciałem sam znaleźć jak to spiąć.
    Do 4kW nie ma sensu brać 3f, także trzeba uważać co niektórzy tutaj doradzają. 3f kosztują więcej, a korzyści bardzo małe, ale jak masz kasę to kupuj 3f. Zresztą są plany wprowadzenia opustów 1:1.

  20. #300

    Domyślnie

    Sciągnąłem wersję 30-dniową programu PV sol, pokazuje w nim że mogę podpiąć jeden string 11szt paneli do MPPT 1+2.
    Mogę tak do 13 szt paneli, mieszczę się prądowo i napięciowo.
    14 paneli już w dwóch stringach, MPPT1, MPPT2.
    Ktoś wie może jak to jest w przypadku gdybym chciał sam sobie to zamontować?
    Mam znajomego, który mógłby mi zrobić dokumentację do ZE.
    Dostanę te 5000 PLN zwrotu czy muszę mieć fakturę na montaż?

Strona 15 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony