dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 105
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 2087
  1. #621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Problem jest z ułożeniem paneli na dachu. Albo będzie ładnie równo ale wtedy 3 sztuki będą minimalnie wystawać nad kalenicę albo trzeba te 3 zsunąć w dół żeby schować za szczyt i będzie misz-masz. Co robić?
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-f...-72PE-370M/912 a może mniej o wiekszej mocy

  2. #622

    Domyślnie

    Może gdzieś już ta informacja się przewinęła, ale nie widziałem.
    Ile potrzeba wolnego miejsca na dachu, żeby sensowne było inwestowanie w fotowoltaikę? Mam dom wielospadowy z lukarnami i oknami dachowymi i ciężko będzie u mnie coś wygospodarować, chyba że na dachu tarasu.

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Sprzęt już na dachu, nie czas na wybory paneli.

  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Sprzęt już na dachu, nie czas na wybory paneli.
    to szybko miało być chyba w ostatnim tygodniu.

  5. #625

    Domyślnie

    Wyszło tak, że życie pisze historie i moi znajomi w tym tygodniu zamontowali mi już całą instalację. Niestety Q-Cells Q-Peak Duo G6 335W mają 1740 mm i te 4 cm robią różnicę. Na 4 szt. wyszło już 16 cm i parę cm wychodzą nad szczyt dachu. Jest opcja ostatniego rzędu nie licować z niższymi i opuści lub zostawić tak jak jest, licząc że dach nie odleci.

    Druga sprawa, we wrześniu lub październiku 2019 wymieniano mi licznik i założono Norax 3 Apatora. Czytam i podobno ten licznik jest już dwukierunkowy. Czy trzeba go programować czy jest w tej chwili gotowy żeby obsługiwać mikroinstalację.

  6. #626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Wyszło tak, że życie pisze historie i moi znajomi w tym tygodniu zamontowali mi już całą instalację. Niestety Q-Cells Q-Peak Duo G6 335W mają 1740 mm i te 4 cm robią różnicę. Na 4 szt. wyszło już 16 cm i parę cm wychodzą nad szczyt dachu. Jest opcja ostatniego rzędu nie licować z niższymi i opuści lub zostawić tak jak jest, licząc że dach nie odleci.

    Druga sprawa, we wrześniu lub październiku 2019 wymieniano mi licznik i założono Norax 3 Apatora. Czytam i podobno ten licznik jest już dwukierunkowy. Czy trzeba go programować czy jest w tej chwili gotowy żeby obsługiwać mikroinstalację.
    Co do wystawania paneli też miałem ten dylemat i zmieściłyby sie dodatkowe 2 ale odpuściłem wiatry są baszo gwałtowne a wystarczy na prawdę mały kawałek, aby całość uległa zniszczeniu a szkoda.

    Co do licznika to monterzy co do zasady nie programują licznika i tak będziesz miał nowy z tym że noraxy już wycofują mi opo miesiącu go zdjęto i mam jakis inny gsm.

  7. #627

    Domyślnie

    Ad 1. Ni chu chu nie mieszczą się. Te 7 - 10 cm wystają nad szczyt. Dach deskowany, blachodachowka, krokwie co 70-75 cm, wiatr głównie południowy lub zachodni czyli nie od tyłu by podrywać. Co czynić? Czekać do wichury?

    Ad2. Rozmawiałem z kolegą, który mieszka niedaleko i w grudniu uruchomił instalację. Miał Norax 3 ale wymienili mu na Otus 3. Czyli mnie czeka to samo.

  8. #628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    U mnie został norax 3
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  9. #629

    Domyślnie

    A programowali Ci coś przed uruchomieniem mikroinstalacji?

  10. #630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    A programowali Ci coś przed uruchomieniem mikroinstalacji?
    Nie licznik jest gotowy i zaplombowany

  11. #631

    Domyślnie

    Witam.
    Od paru dni śledzę wątek fotowoltaiki na forum. Od dobrych dwóch tygodni zbieram oferty.
    Niestety cały czas mętlik w głowie Wstępnie zdecydowałem się na:
    Hanwha Q-Cells Q.PEAK DUO 350W
    inwerter solarny Fronius Symo 4.5-3-S.
    Proszę o oceny poniższej oferty. Mam na myśli parametry jak również cenę.

    montaż generatora fotowoltaicznego o łącznej mocy 4,90 kWp,
    liczba zastosowanych modułów fotowoltaicznych - 14 sztuk, Hanwha Q-Cells Q.PEAK DUO 350W - technologia ogniw połówkowych tzw. half-cut, monokrystaliczne, (Niemcy-Korea),
    inwerter solarny Fronius Symo 4.5-3-S, jeden ciąg modułów (MPPT), WIFI w standardzie, 5 lub 7 lat gwarancji w zależności od wybranego wariantu,
    system montażowy - dach skośny, blachodachówka, układ poziomy (CORAB),
    zabezpieczenia po stronie prądu stałego - CITEL Typ I i II (10 lat gwarancji),
    zabezpieczenia po stronie prądu przemiennego - EATON (przeciwprzepięciowe, nadprądowe, różnicowoprądowe),
    kable solarne Leoni 6mm^2 (Szwajcaria),
    prognozowane uzyski energii z instalacji – 5 011 kWh/rok (kalkulacja przeprowadzona w oprogramowaniu PVSol Premium na podstawie usytuowania systemu, kąta nachylenia, dobranych podzespołów, historycznych danych meteorologicznych, etc.),
    oferta obejmuje wykonanie uziemienia,
    oferta obejmuje sporządzenie dokumentacji zgłoszeniowej dla zakładu energetycznego, wykonanie pomiarów instalacji, sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
    oferta obejmuje sporządzenie dokumentacji do dofinansowania instalacji z programu "Mój Prąd".


    Cena brutto: 23 000,00 zł

    Rejon Mazowieckie -okolice Warszawy.

  12. #632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja221 Zobacz post
    Witam.
    Od paru dni śledzę wątek fotowoltaiki na forum. Od dobrych dwóch tygodni zbieram oferty.
    Niestety cały czas mętlik w głowie Wstępnie zdecydowałem się na:
    Hanwha Q-Cells Q.PEAK DUO 350W
    inwerter solarny Fronius Symo 4.5-3-S.
    Proszę o oceny poniższej oferty. Mam na myśli parametry jak również cenę.

    montaż generatora fotowoltaicznego o łącznej mocy 4,90 kWp,
    liczba zastosowanych modułów fotowoltaicznych - 14 sztuk, Hanwha Q-Cells Q.PEAK DUO 350W - technologia ogniw połówkowych tzw. half-cut, monokrystaliczne, (Niemcy-Korea),
    inwerter solarny Fronius Symo 4.5-3-S, jeden ciąg modułów (MPPT), WIFI w standardzie, 5 lub 7 lat gwarancji w zależności od wybranego wariantu,
    system montażowy - dach skośny, blachodachówka, układ poziomy (CORAB),
    zabezpieczenia po stronie prądu stałego - CITEL Typ I i II (10 lat gwarancji),
    zabezpieczenia po stronie prądu przemiennego - EATON (przeciwprzepięciowe, nadprądowe, różnicowoprądowe),
    kable solarne Leoni 6mm^2 (Szwajcaria),
    prognozowane uzyski energii z instalacji – 5 011 kWh/rok (kalkulacja przeprowadzona w oprogramowaniu PVSol Premium na podstawie usytuowania systemu, kąta nachylenia, dobranych podzespołów, historycznych danych meteorologicznych, etc.),
    oferta obejmuje wykonanie uziemienia,
    oferta obejmuje sporządzenie dokumentacji zgłoszeniowej dla zakładu energetycznego, wykonanie pomiarów instalacji, sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
    oferta obejmuje sporządzenie dokumentacji do dofinansowania instalacji z programu "Mój Prąd".


    Cena brutto: 23 000,00 zł

    Rejon Mazowieckie -okolice Warszawy.
    Oferta wydaje się korzystna sprzętowo i Kosztowo, skontaktuj się z klientami firmy i zapytaj o referencje. Ważny jest bardzo dobry dekarz bo to jest głęboka ingerencja w dach i nie wolno tego bagatelizować.

  13. #633

    Domyślnie

    Jak widzę takie wyceny i dodatkowo ktoś pisze że oferta jest korzystna to jestem w szoku. Na mniej markowym sprzęcie można samemu założyć zestaw tej samej mocy za 50% z powyższej wyceny. Firma ma pewnie 10000zł zarobku z takiej instalacji. Nie mówię że każdy jest sam w stanie coś takiego założyć na dachu ale szokują mnie marże instalatorów.

  14. #634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    23.000 zł / 4,900 kWp = ~4.700 zł/ kWp z 8% VAT.
    Nie zrobisz tego za 13.000 PLN z 8% VAT.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #635

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    23.000 zł / 4,900 kWp = ~4.700 zł/ kWp z 8% VAT.
    Nie zrobisz tego za 13.000 PLN z 8% VAT.
    Oj zdziwił byś się...

  16. #636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    13.000 zł/4,9kWp = 2.650 zł / kWp - to by było ładnie.
    Nie wnikam w 8% czy 23% VAT.
    Takie są upusty na sprzęt ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #637
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    23.000 zł / 4,900 kWp = ~4.700 zł/ kWp z 8% VAT.
    Nie zrobisz tego za 13.000 PLN z 8% VAT.
    Za 18.0000 PLN zrobi. za 13 tyś nie ma szans same panele to prawie 10 tyś.

  18. #638

    Domyślnie

    Panele 330W 500 PLN za sztukę 12 * 500 = 6000 PLN
    Inwerter Fronek 5000
    Stelaż na dach powiedzmy 2000 PLN
    Skrzynka + zabezpieczenia 1000 PLN
    Wszystko w VAT 23%.
    Widać na co idzie ogromna ilość pieniędzy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #639
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panele 330W 500 PLN za sztukę 12 * 500 = 6000 PLN
    Daj namiary na te panele z chęcią kupię w tej cenie, a jak jeszcze będą tej samej klasy co Fronek to bajka.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  20. #640

    Domyślnie

    Ja Ci nie karze kupować paneli po 1000 PLN za sztukę możesz kupić nówki 275W za 400 PLN, lub nówki 330W za 500 PLN.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 32 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony