dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 105
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2087
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Ładne stawki mają w Wielkopolsce . Powiem szczerze, że w moim przypadku nawet nie wyceniałem u instalatorów. Wystarczyła mi rozmowa z teściem (nadzory w energetyce, więc większość elektryków zna). Jak rozpocząłem temat PV to zasięgnął języka, pomijając pewne bzdury które usłyszał, to pewien instalator zaoferował mu "po znajomości" montaż instalacji po cenie 7k zł/kWp. Trochę się zdziwił, jak mu powiedziałem że celuję w poniżej 3k zł/kWp. Dach mamy płaski, więc z montażem sobie poradzę. Elektryk mi to podłączy i zgłosi, więc powinno być ok ...
    Ciężko będziesz miał z tym poniżej 3k za KW . Ja jak liczę to mi wychodzi ok 3,4 k za KW . Fakt , że za robociznę zakładam 4k (nie mam dachu płaskiego to mi to musi ktoś tam zamontować) ale może uda się taniej. Jeśli chodzi o podłączenia itp to nie mam problemu ale na dachu montować paneli nie wejdę .

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ciężko będziesz miał z tym poniżej 3k za KW . Ja jak liczę to mi wychodzi ok 3,4 k za KW . Fakt , że za robociznę zakładam 4k (nie mam dachu płaskiego to mi to musi ktoś tam zamontować) ale może uda się taniej. Jeśli chodzi o podłączenia itp to nie mam problemu ale na dachu montować paneli nie wejdę .
    jakim cudem chcecie tego dokonać? odważni, czy lekkomyślni?
    elektropomiary.eu[/B]

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Opisałem to w pierwszym wątku, myślę że <3k zł/kWp jest jak najbardziej realne. Oczywiście zakładając, że ma się znajomego elektryka, który pomoże i weźmie sprzęt na siebie, żeby finalnie wystawić fakturę z 8% VAT. A potem pomoże się mu w montażu, żeby się za bardzo nie przemęczał .

    Edit: A przy okazji witam instalatora PV w wątku . Możesz zdradzić na jakim pułapie się kształtują ceny u Ciebie?

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    Jeśli okolice Poznania to zapraszam do kontaktu w sprawie wycen i konsultacji.
    pozdrawiam serdecznie
    Krzysztof
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 27-03-2019 o 21:18
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Coś mi ta konstrukcja nie pasuje bo na dach płaski to gdzie nie patrze to wychodzi minimum 500 zł za 1kW. No ale walcz jak wejdziesz na 3zł za kW to i tak dobrze.
    Ja dzisiaj analizowałem i mi wyszło że jednak zmieszcze 7kW na dachu zamiast 5 Jakbym poszedł w inwerter Sofar jak Ty to mi też się w okolicach 3,15 zł /kW by zakręciło. Jednak Fronius podwyższa znacznie koszta.

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Opisałem to w pierwszym wątku, myślę że <3k zł/kWp jest jak najbardziej realne. Oczywiście zakładając, że ma się znajomego elektryka, który pomoże i weźmie sprzęt na siebie, żeby finalnie wystawić fakturę z 8% VAT. A potem pomoże się mu w montażu, żeby się za bardzo nie przemęczał .

    Edit: A przy okazji witam instalatora PV w wątku . Możesz zdradzić na jakim pułapie się kształtują ceny u Ciebie?
    oj zdecydowanie wyżej niż piszesz , a to chyba Twoje "myślenie życzeniowe"..
    dużo zależy od podzespołów, pokrycia dachu i orientacji, ewentualnych przeszkód, zabezpieczenia, itd. o jak dużej instalacji mówimy?? O takiej cenie, jaką byś chciał to nie udało mi się zejść nawet przy instalacji 50kWp.
    elektropomiary.eu[/B]

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Pamiętajcie tylko, że tu nadmierne oszczędności mogą się zemścić, a to może boleć, pół biedy jak tylko finansowo...
    elektropomiary.eu[/B]

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja wybrałem Panel fotowoltaiczny EXE Solar A-HCUTM320-120 320W , prawdopodobnie będę je miał w tym tygodniu a montaż w przyszłym

  8. #68

    Domyślnie

    Ciężko, żeby instalatorowi udało się zejść w okolice 3 tys per 1 kWp. Tylko trzeba wyraźnie oddzielić instalowanie przez firmę od montażu własnymi rękoma.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie wychodzi 3.258 za 1 kWp, co moim zdaniem jest dla mnie bardzo atrakcyjną ceną , biorąc pod uwagę ze wszystko montuje firma

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Coś mi ta konstrukcja nie pasuje bo na dach płaski to gdzie nie patrze to wychodzi minimum 500 zł za 1kW. No ale walcz jak wejdziesz na 3zł za kW to i tak dobrze.
    Ja dzisiaj analizowałem i mi wyszło że jednak zmieszcze 7kW na dachu zamiast 5 Jakbym poszedł w inwerter Sofar jak Ty to mi też się w okolicach 3,15 zł /kW by zakręciło. Jednak Fronius podwyższa znacznie koszta.
    Akurat wczoraj orientacyjnie dobrałem sobie profile montażowe, żeby sprawdzić faktycznie koszt. Masz rację, przy dachu płaskim ciężko będzie się zmieścić w 100zł na panel. Wychodzi mi wstępnie w okolicach 140zł / panel (450zł / kWp). Przy panelach Longi mono 310W (32 szt.) i inwerterze Fronius 8.2-3M dalej wychodzi mi, że <3k zł/kWp jest realne, choć zbliżam się do tej granicy.

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    oj zdecydowanie wyżej niż piszesz , a to chyba Twoje "myślenie życzeniowe"..
    dużo zależy od podzespołów, pokrycia dachu i orientacji, ewentualnych przeszkód, zabezpieczenia, itd. o jak dużej instalacji mówimy?? O takiej cenie, jaką byś chciał to nie udało mi się zejść nawet przy instalacji 50kWp.
    Instalacja ~10kWp (np. 32 x 310W), dach płaski, bez przeszkód i zacienienia. Raczej rozglądam się za sprzętami ze "średniej półki" niż totalnymi krzakami...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 27-03-2019 o 21:41
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W dodatku warto uwzględnić ze będę miał instalacje odgromową , gdzie nie zawsze podają do wiadomości firmy ze tego nie robią bądź wtedy chcą więcej

  12. #72
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał kysztof_2 Zobacz post
    Ja wybrałem Panel fotowoltaiczny EXE Solar A-HCUTM320-120 320W , prawdopodobnie będę je miał w tym tygodniu a montaż w przyszłym
    Cytat Napisał kysztof_2 Zobacz post
    U mnie wychodzi 3.258 za 1 kWp, co moim zdaniem jest dla mnie bardzo atrakcyjną ceną , biorąc pod uwagę ze wszystko montuje firma
    Wygląda na to, że masz chyba najlepszą ofertę na forum jeśli chodzi o kompleksową usługę dostawy i montażu PV. Bardzo dobra cena, żeby zejść poniżej jej trzeba zakasać rękawy i wziąć się samemu do roboty. Zresztą mamy parę postów wyżej porównanie do wycen z Wielkopolski. Daj znać jak dotrą do Ciebie te panele, sam się nad nimi zastanawiam.
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Ciężko, żeby instalatorowi udało się zejść w okolice 3 tys per 1 kWp. Tylko trzeba wyraźnie oddzielić instalowanie przez firmę od montażu własnymi rękoma.
    nie jestem pewien czy udało by mi się kupić podzespoły, które miałbym odwagę i sumienie montować w tej kwocie....
    gwarancji brak, jak odleci moduł i komuś odetnie głowę.... jak się dom spali.... ach szkoda gadać...
    Tak wiem wygląda na to, że tylko straszę by być może zarobić więcej...
    Na początku mojej drogi z fotowoltaiką też wszystko wydawało mi się proste, ale dopiero teraz wiem jak wiele jeszcze nie wiem...
    elektropomiary.eu[/B]

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Przy cenie w okolicach 3,3k / kWp sam bym się nie zastanawiał nad tym, żeby brać się za to. Wolałbym zlecić firmie. Ale patrząc na to, że realnie wyceny oscylują raczej w cenach >4k / kWp, w moim wypadku chcąc ~10kWp cena końcowa zaczyna robić "różnicę"...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    .... jak się dom spali.... ach szkoda gadać...
    Tak spali się dom

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    nie jestem pewien czy udało by mi się kupić podzespoły, które miałbym odwagę i sumienie montować w tej kwocie....
    gwarancji brak, jak odleci moduł i komuś odetnie głowę.... jak się dom spali.... ach szkoda gadać...
    Tak wiem wygląda na to, że tylko straszę by być może zarobić więcej...
    Na początku mojej drogi z fotowoltaiką też wszystko wydawało mi się proste, ale dopiero teraz wiem jak wiele jeszcze nie wiem...
    Jak pisałem wyżej, panele Longi mono 310W (Q.Cellsy mono 310W też się mieszczą), inwerter Fronius, kompletna konstrukcja systemowa (nie druciarstwo) od dostawcy PV - całość mieści się przy ~10kWp w cenie poniżej 3k zł/kWp. Nie miałbyś sumienia tego wstawić komuś na dach?
    Jak coś za słabo dokręcę, to nikomu nie utnie głowy, co najwyżej spadnie kilkadziesiąt cm niżej na dach (płaski).
    A instalację będzie podłączał elektryk z uprawnieniami SEP D+E, więc chyba dom mi się nie spali?
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    ... jak się dom spali.... ach szkoda gadać...
    Tak spali się dom
    Parafrazują klasykę:
    W gdyby w tym domu staruszka akurat była. To by się staruszka spaliła, tak? A to być może Wasza matka!!!
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 27-03-2019 o 22:26
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokładnie mozna dywagowac jeśli się mysli o założeniu 3-4 kWp, wtedy jest trochę więcej do zaplaty ale i tak to jeszcze nie jest tak dużo. Natomiast przy montażu ok 10 kWp robi się dosyć poważna suma obok której nie można przejść obojętnie jeśli się finalizuje wszystko z własnej kieszeni

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Co do tych cen to trzeba jeszcze brać pod uwagę wielkość instalacji. Przy instalacji 5 kWp siłą rzeczy cena za 1 kWp będzie wyższa niż przy 10 kWp. Najczęściej instalatorzy dają stałą cenę za usługę montażu, czy to będzie 5 czy 10 kWp, w dodatku cena falownika nie rośnie proporcjonalnie do wielkości instalacji, co się mocno przekłada na cenę per kWp.
    No ale fakt, cena 5500 za 1 kWp jest przesadzona, w tym momencie mam ofertę ok. 4,9 kpln za instalację na SolarEdge i poniżej 4,3 kpln na Froniusie.
    Na jakiej mocy instalacje masz te wyceny za 1kWp ?

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Jak pisałem wyżej, panele Longi mono 310W (Q.Cellsy mono 310W też się mieszczą), inwerter Fronius, kompletna konstrukcja systemowa (nie druciarstwo) od dostawcy PV - całość mieści się przy ~10kWp w cenie poniżej 3k zł/kWp. Nie miałbyś sumienia tego wstawić komuś na dach?
    Jak coś za słabo dokręcę, to nikomu nie utnie głowy, co najwyżej spadnie kilkadziesiąt cm niżej na dach (płaski).
    A instalację będzie podłączał elektryk z uprawnieniami SEP D+E, więc chyba dom mi się nie spali?
    przy 10kWp masz szansę
    a jak chcesz jeszcze taniej to weź huawei zamiast fronka
    elektropomiary.eu[/B]

Strona 4 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony