dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 105
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 2087
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Przy optymalnym ustawienia (dla mojej lokalizacji azymut -5st.E, nachylenie 41st.) rozważyłbym mniejsze przewymiarowanie.
    Toż to bardzo dobre warunki - czyżbyś jednak chciał mi przyznać rację?.



    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    To jak możesz to pochwal się uzyskiem rocznym z tych 10kWp, ocenimy czy aż tak odstaje pozytywnie od normy . I pochwal się co tam u Ciebie siedzi i jak ustawione...
    Nie będę się chwalił z trzech powodów.

    1. Nie chcę kogoś zasmucić.
    2. Nie lubię się chwalić.
    3. Jeszcze znalazłby się ktoś mądrzejszy i mi siary narobił .
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  2. #862

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Masakra, jednak Tauron się całkiem znośnie spręża. Na razie po dwóch zgłoszeniach liczniki wymienione po 7 dniach roboczych...
    No to Tauron przyspieszył. Wrzesień/październik było praktycznie "ustawowe" 30 dni.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #863
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Toż to bardzo dobre warunki - czyżbyś jednak chciał mi przyznać rację?.
    Bo jak pisałem, to są optymalne warunki (obliczeniowo), ale moje wszystkie instalacje niestety ze względu na lokalizację mocno od nich odstają. Pisałem w którymś poście...

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Nie będę się chwalił z trzech powodów.

    1. Nie chcę kogoś zasmucić.
    2. Nie lubię się chwalić.
    3. Jeszcze znalazłby się ktoś mądrzejszy i mi siary narobił .
    A szkoda...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  4. #864

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    3. Jeszcze znalazłby się ktoś mądrzejszy i mi siary narobił .
    Już wystarczająco siary tutaj narobiłeś.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale krytykowanie masz opanowane do perfekcji.
    Bo tak w łatwy sposób napędzić dyskusję i się czegoś dowiedzieć.
    Jakbym go od razu pochwalił to byśmy się nic ciekawego nie dowiedzieli.


    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Bo jak pisałem, to są optymalne warunki (obliczeniowo), ale moje wszystkie instalacje niestety ze względu na lokalizację mocno od nich odstają. Pisałem w którymś poście...

    Mam nadzieję, że nie żywisz do mnie urazy Gdybym miał więcej czasu to dyskusja byłaby dużo dłuższa - mam jeszcze pare "ale" do twoich instalacji
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 10-02-2020 o 13:02
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  6. #866
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Po to jest forum żeby sobie pogadać, wymienić poglądy i np. po oceniać. Jak nie pasuje to się nie chwal - nie narazisz się na krytykę.
    A nóż ktoś wyciągnie wnioski z twoich błędów... nie chcesz tego?
    No dawaj, co tam masz u siebie i jak się sprawuje .
    Napędzimy dyskusję i może się czegoś ciekawego dowiemy, skoro tak zachwalasz...

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Mam nadzieję, że nie żywisz do mnie urazy Gdybym miał więcej czasu to dyskusja byłaby dużo dłuższa - mam jeszcze pare "ale" do twoich instalacji
    E tam, niby czemu miałbym żywić urazę . Każda konstruktywna dyskusja ma swoje plusy, na razie wychodzi na moje, więc dawaj to swoje "ale". Znam "wady" swoich instalacji, ale jakoś nie widzę opcji, że można było coś znacznie lepiej w tych lokalizacjach zrobić (poza taniej, ale to zawsze - jak będę miał rozliczone wszystkie to napiszę ile mniej więcej wyszło za 1kWp)...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 10-02-2020 o 13:06
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  7. #867

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    No dawaj, co tam masz u siebie i jak się sprawuje .
    Napędzimy dyskusję i może się czegoś ciekawego dowiemy, skoro tak zachwalasz...


    E tam, niby czemu miałbym żywić urazę . Każda konstruktywna dyskusja ma swoje plusy, na razie wychodzi na moje, więc dawaj to swoje "ale". Znam "wady" swoich instalacji, ale jakoś nie widzę opcji, że można było coś znacznie lepiej w tych lokalizacjach zrobić (poza taniej, ale to zawsze - jak będę miał rozliczone wszystkie to napiszę ile mniej więcej wyszło za 1kWp)...
    Widzisz ja mam utrudnione zadanie bo nie widzę o czym piszę i muszę sobie te instalacje wyobrażać. To ma swoje konsekwencje - pomyłki.

    W jaki sposób manipulowałeś nachyleniem na dachach płaskich?


    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tą metodą to jedynie raz Ci się uda sprowokować dyskusję/awanturę.
    Następnego nie będzie bo wylądowałeś na liście ignorowanych i tyle będzie z Twoich "dyskusji"

    Mylisz się, nie raz, nie dwa i nie 20.
    Nie tak dawno jak wczoraj jakiś słaby umysł nie wytrzymał krytyki i napisał, że mnie dodaje do ignorowanych - dziś się okazuje, że jednak dalej czyta moje posty .

    W ogóle mi nie zależy na rozmowie z osobami słabymi psychicznie z brakiem dystansu i nie posiadającymi wiedzy przy jednoczesnym braku chęci jej posiadania.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  8. #868
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    W jaki sposób manipulowałeś nachyleniem na dachach płaskich?
    Trójkąty aluminiowe regulowane w zakresie 18-36 stopni (nie płynnie, ale kilka pozycji mają).
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  9. #869

    Domyślnie

    Może coś w końcu z tematem związane.
    Jestem już blisko ostatecznego wyboru instalacji i myślę sobie żeby wybrać moduły Q Cells (monokrystaliczne powyżej 300W) i falownik SMA Sunny Tripower 3kW. Cała instalacja myślę będzie mieć ok 3kW w zależności od ilości modułów (9 lub 10 szt.) bo dach mam niewielki (zadaszenie tarasu ok. 22m2), skierowany na południe o kącie 10 stopni, pokryty gontem bitumicznym. Średnia cena ok 16 500 zł plus/minus 500 zł.
    Dobry wybór czy iść w coś innego?

  10. #870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlaczego 3f ?

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Trójkąty aluminiowe regulowane w zakresie 18-36 stopni (nie płynnie, ale kilka pozycji mają).
    Za każdym razem zmieniałeś kąt nachylenia aby uniknąć zacienienia i jednocześnie upchnąć więcej paneli? Dobrze to rozumiem?


    Ten trójkąty są solidne? Możesz je polecić?
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  12. #872

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego 3f ?
    Dlaczego 3-fazowy? Bo nie mam instalacji w domu podzielonej tak, że całość jest podpięta pod jedną. Przykładowo (gniazdka są pod jedną, światło pod drugą, i coś więcej pod trzecią). Ogólnie wychodzi że 2 faza przewyższa niewiele resztę bo tam mam podpięte pompki od centralnego ogrzewania (dwie). Dlatego myślę, że rozłożenie tego na trzy fazy będzie lepsze niż na jedną (w lecie już pompki nie chodzą bo grzać domu nie trzeba - przykładowo).

  13. #873
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Za każdym razem zmieniałeś kąt nachylenia aby uniknąć zacienienia i jednocześnie upchnąć więcej paneli? Dobrze to rozumiem?
    Ten trójkąty są solidne? Możesz je polecić?
    Kąt nachylenia dobierałem już na etapie projektowania instalacji, właśnie tak aby uniknąć zacienienia i upchnąć max ile wlezie. A trójkąty są solidne, to typowa konstrukcja pod PV...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  14. #874

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    PGE. 7 grudnia 2019 zgłoszenie. 12 luty 2020 wymiana licznika. (planowana)
    Fiu, fiu. Czyli szybko nie będzie. Teoretycznie mają 30 dni ale co im zrobisz jak nie zmieszczą się? Powiedzą że to wina dostępności liczników.
    Co się będzie działo na wiosnę jak ruszy lawina instalacji?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  15. #875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Dlaczego 3-fazowy? Bo nie mam instalacji w domu podzielonej tak, że całość jest podpięta pod jedną. Przykładowo (gniazdka są pod jedną, światło pod drugą, i coś więcej pod trzecią). Ogólnie wychodzi że 2 faza przewyższa niewiele resztę bo tam mam podpięte pompki od centralnego ogrzewania (dwie). Dlatego myślę, że rozłożenie tego na trzy fazy będzie lepsze niż na jedną (w lecie już pompki nie chodzą bo grzać domu nie trzeba - przykładowo).
    Oświetlenia nie włączasz w trakcie produkcji z PV więc na tej fazie z produkowanej energii nie skorzystasz.
    Jaki problem jest przepiąć pralkę, zmywarkę, czajnik i np. ekspres do kawy na jedną fazę ?
    Poza tym przy 9-10 modułach i falowniku 3kW 3f będziesz jakieś 5% w plecy w porównaniu do 1F.

    Jedynym racjonalnym argumentem za 3f jest planowana rozbudowa powyżej 3,68kWp
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-02-2020 o 15:03

  16. #876

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Fiu, fiu. Czyli szybko nie będzie. Teoretycznie mają 30 dni ale co im zrobisz jak nie zmieszczą się? Powiedzą że to wina dostępności liczników.
    Co się będzie działo na wiosnę jak ruszy lawina instalacji?
    Raczej nie. Masz w aneksie/umowie jakiś zapis a ilości energii wprowadzonej do sieci? Tauron tego nie ma, a tu mam info, że coś takiego jest.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Co się będzie działo na wiosnę jak ruszy lawina instalacji?
    Jak nie opanują epidemi to nie będzie nic się działo. Już teraz są problemy z importem paneli.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jak nie opanują epidemi to nie będzie nic się działo. Już teraz są problemy z importem paneli.
    A o tym "rozwiązaniu" problemu" zapomniałem.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  19. #879

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Raczej nie. Masz w aneksie/umowie jakiś zapis a ilości energii wprowadzonej do sieci? Tauron tego nie ma, a tu mam info, że coś takiego jest.
    ? W tym "Potwierdzeniu..." jest takj zapis - maksymalna roxzna ilość energii elektrycznej dostarczonej do sieci.
    O to Ci chodzi?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  20. #880
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    ...Ogólnie wychodzi że 2 faza przewyższa niewiele resztę bo tam mam podpięte pompki od centralnego ogrzewania (dwie). Dlatego myślę, że rozłożenie tego na trzy fazy będzie lepsze niż na jedną (w lecie już pompki nie chodzą bo grzać domu nie trzeba - przykładowo).
    co to za pompki ? Ile one mają kW, że maja istotny wpływ na zużycie na danej fazie ? Mam 3 pompki na CO i razem nie biorą więcej niż 30W, czyli są pomijalne. Dwie z nich mam opomiarowane dokładniej i np w całym styczniu zjadły 2,66 kWh na CO, przy ogólnym zużyciu 380 kWh prądu przez dom. W lutym zjadły 1,29 kWh
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 44 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony