dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 105
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2087
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Wygląda na to, że masz chyba najlepszą ofertę na forum jeśli chodzi o kompleksową usługę dostawy i montażu PV. Bardzo dobra cena, żeby zejść poniżej jej trzeba zakasać rękawy i wziąć się samemu do roboty. Zresztą mamy parę postów wyżej porównanie do wycen z Wielkopolski. Daj znać jak dotrą do Ciebie te panele, sam się nad nimi zastanawiam.
    Poleciłem te firmę znajomemu. I też zdecydował się na nich, tylko z ta różnica ze on wziął panele Longi 310 ( nie duo ) bo były dostępne jako tako od ręki. No i paczka z panelami przyszła mu wczoraj wiec montaż może odbyć się u niego jeszcze w tym tygodniu jeśli pogoda pozwoli. Ja na te Exe musze czekać , ale jakoś one wydawały mi się rozsadniejsze

  2. #82

    Domyślnie

    @manix76 Instalacja 5,4 kWp.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    ... by być może zarobić więcej...
    Na początku mojej drogi z fotowoltaiką też wszystko wydawało mi się proste, ale dopiero teraz wiem jak wiele jeszcze nie wiem...
    jeżeli chcesz coś tutaj zarobić to utwórz płatny profil , bo możesz długo tutaj nie zagościć .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    jeżeli chcesz coś tutaj zarobić to utwórz płatny profil , bo możesz długo tutaj nie zagościć .
    tu??
    raczej nie realne..
    czytaj ze zrozumieniem
    elektropomiary.eu[/B]

  5. #85
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    przy 10kWp masz szansę
    a jak chcesz jeszcze taniej to weź huawei zamiast fronka
    Da się ten inwerter "jakoś" usieciowić? Nie widzę przy nim żadnej opcji WiFi ani Ethernet. Z budżetowych opcji rozważałem Sofar 8,8KTL-X...
    Zastanawiam się jeszcze nad przewymiarowaniem. Załóżmy, że będę miał 9,92kW w panelach, Sofar dopuszcza bodajże max 9,6kW DC, Huawei SUN2000-8KTL dopuszcza max 9,0kW DC. Czy takie przewymiarowanie będzie akceptowalne?

    Cytat Napisał kysztof_2 Zobacz post
    Poleciłem te firmę znajomemu. I też zdecydował się na nich, tylko z ta różnica ze on wziął panele Longi 310 ( nie duo ) bo były dostępne jako tako od ręki. No i paczka z panelami przyszła mu wczoraj wiec montaż może odbyć się u niego jeszcze w tym tygodniu jeśli pogoda pozwoli. Ja na te Exe musze czekać , ale jakoś one wydawały mi się rozsadniejsze
    Będziesz miał może dostęp do tych paneli Longi "fizycznie"? Byłbym wdzięczny za kilka lepszych fotek plus opinię "z pierwszej ręki" na temat jakości i wykonania. Tak samo jak już dostaniesz swoje Exe ...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Da się ten inwerter "jakoś" usieciowić? Nie widzę przy nim żadnej opcji WiFi ani Ethernet. Z budżetowych opcji rozważałem Sofar 8,8KTL-X...
    Zastanawiam się jeszcze nad przewymiarowaniem. Załóżmy, że będę miał 9,92kW w panelach, Sofar dopuszcza bodajże max 9,6kW DC, Huawei SUN2000-8KTL dopuszcza max 9,0kW DC. Czy takie przewymiarowanie będzie akceptowalne?


    Będziesz miał może dostęp do tych paneli Longi "fizycznie"? Byłbym wdzięczny za kilka lepszych fotek plus opinię "z pierwszej ręki" na temat jakości i wykonania. Tak samo jak już dostaniesz swoje Exe ...
    Longi 310 ostatnio montowałem, naprawdę fajny moduł
    Huawei to nie jest produkt budżetowy(w sensie jakości)
    rozsądny monitoring do niego to tylko pvmonitor.pl
    jak chcesz to tu masz podgląd pracy instalacji na 18 modułach Longi 310 i Huawei sun2000 8ktl
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=11027
    elektropomiary.eu[/B]

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    Longi 310 ostatnio montowałem, naprawdę fajny moduł
    Huawei to nie jest produkt budżetowy(w sensie jakości)
    rozsądny monitoring do niego to tylko pvmonitor.pl
    jak chcesz to tu masz podgląd pracy instalacji na 18 modułach Longi 310 i Huawei sun2000 8ktl
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=11027
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190308_084312.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	428540
    elektropomiary.eu[/B]

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    tu??
    raczej nie realne..
    czytaj ze zrozumieniem
    masz w stopce reklame firmy to już jest powód do pożegnania , bo nie jest to zgodne z regulaminem tego forum . Także albo ją usuń zanim moderator zobaczy , albo zalegalizuj .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajba1 Zobacz post
    Longi 310 ostatnio montowałem, naprawdę fajny moduł
    Huawei to nie jest produkt budżetowy(w sensie jakości)
    rozsądny monitoring do niego to tylko pvmonitor.pl
    jak chcesz to tu masz podgląd pracy instalacji na 18 modułach Longi 310 i Huawei sun2000 8ktl
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=11027
    Dzięki za opinię fachowca. Jakichś jeszcze producentów paneli / inwerterów polecasz lub odradzasz? Ciekawa opcja z tym Huawei + PVmonitor, do rozważenia, choć trochę wysokie napięcie startowe ma (250V). A ta instalacja na 18 panelach 310W zakładam, że do dalszej rozbudowy? Jaka planowana moc końcowa? Pytam odnośnie mojego pytania o przewymiarowanie tego inwertera Huawei...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 27-03-2019 o 22:38
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bajba1

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    wielkopolskie
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Dzięki za opinię fachowca. Jakichś jeszcze producentów paneli / inwerterów polecasz lub odradzasz? Ciekawa opcja z tym Huawei + PVmonitor, do rozważenia, choć trochę wysokie napięcie startowe ma (250V). A ta instalacja na 18 panelach 310W zakładam, że do dalszej rozbudowy? Jaka planowana moc końcowa? Pytam odnośnie mojego pytania o przewymiarowanie tego inwertera Huawei...
    Tego jeszcze nie wiadomo... pewnie dopiero za parę lat, choć kto wie... fotowoltaika wciąga
    napięcie wystarczające, będziesz miał po 16 modułów to i tak ponad 480V w punkcie pracy, więc do 200 daleko
    EXE też fajny moduł, qcells, jest tego trochę
    Jeśli nie musisz mieć czarnych ze względów estetycznych to bierz srebrną ramkę
    elektropomiary.eu[/B]

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tak jak pisałem wstrzymaj się aż Niemcy będą wymieniali panele po 500W na nowsze co stanie się za jakieś 10-15 lat wtedy będzie najtaniej i najkorzystniej. Używki kupisz w cenie sztoru a falownik i optymizery w gratisie.
    Kupuję nowe, sprawne i z gwarancją a nie używki.
    Nie kupuję staroci i nie robię z Polski składowiska odpadów.
    Nawet tych z PV.
    Może Ty tak robisz

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Stare jest dobre - ale wino.
    A nie panele , które sprawność tracą z roku na rok. Niech sobie sami w niemczech składują stare odpady

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Może marcinbbb jest importerem starych poniemieckich paneli ?
    Ale chyba nie bo mówi żeby się wstrzymać ....

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ktoś zakładał panele mając taryfę C11 czyli w trakcie budowy? Jak to potem wygląda z rozliczeniem przy zmianie na G11 po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie?

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Przy okazji wątku na elektrodzie o zmianach w warunkach przyłączania PV znalazłem w projekcie aktualizacji IRiESD potwierdzenie, że sterowanie mocą czynną i odłączanie mikroinstalacji ma być realizowane poprzez protokół SunSpec (wcześniej było o to pytanie). Pojawiło się też info, że oprócz Froniusa i SMA jeszcze SolarEdge ma obsługiwać ten protokół.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odłączaniePV.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	428596
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może marcinbbb jest importerem starych poniemieckich paneli ?
    Ale chyba nie bo mówi żeby się wstrzymać ....
    Nie mierz wszystkich swoją miarą koleszko. Nie bawię się w używki a na dachu mam Suntech, TrinaSolat i ostatnie 2kW Recom`ów jeszcze czeka na zamontowanie. A ty chodzisz i szukasz, pewnie nigdy nie założysz
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nie bawisz się w używki to dlaczego radzisz poczekać....
    Nie każdy ma proste warunki montażowe i bezproblemowo nassłonecznienie. To że ktoś policzył koszty PV w granicach 4kzl/1kWp to nie znaczy że wszystkie droższe są za drogie ....
    Nie mierz innych swoją miarą.

  18. #98

    Domyślnie

    Radzę TOBIE poczekać będą lepsze i sprawniejsze. Za 2-3 lata zamiast 330W kupisz sobie 450W.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nikt nie prosił CIEBIE o rady tego typu zwłaszcza że są głupie.
    Wątek jest o sprawach technicznych więc twoje wypowiedzi są nie na temat.
    Każdy robi swoje kalkulacje i musi sam ocenić czy jest zainteresowany taką instalacją w danej cenie.
    Moderator może zrobić porządek i usunąć zbędne posty nie na temat.
    Także ten mój.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 29-03-2019 o 19:50 Powód: literówka

  20. #100

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Mam nadzieję, że piszę w dobrym wątku
    Chciałem się poradzić w sprawie doboru falownika.
    Instalacja będzie oparta na 10 panelach LONGi LR6-60HPH-320M, jednak mam do wyboru kilka możliwości jeżeli chodzi o falowniki.
    Prawdopodobnie może się zdarzyć, że komin nieco zaciemni 1-2 panele, czy inwerter wyposażony w trackery MPPT poradzi sobie z tym problemem czy może pójść w optimizery SE? Przy wyposażeniu wszystkich paneli w optimizer koszt niestety znacznie wzrośnie, a chciałbym tego uniknąć. Czy falowniki podane przez mnie poradzą sobie z mocą 3,2kWp oraz czy bez przeszkód mógłbym w przyszłości dołożyć 2panele FV czy może lepiej pokusić się o kupno falownika 3,6-7kWp?

    • SMA SUNNY TRIPOWER STP 3.0-3AV-40
    • SolarEdge SE3K-00E
    • Fronius Primo 3.0-1
    • HUAWEI SUN2000L-3KTL
    • KOSTAL PIKO MP plus 3.0-2
    • DELTA H3 Flex


    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 02-04-2019 o 23:08

Strona 5 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony