dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 105
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2087
  1. #1041

    Domyślnie

    I jak tak samo myślę, do tego programator w gniazdko.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja na lato wrzucam wentylator od komputera na mojego Goodwe bo bez wiatraka często miał 55*C z wiatrakiem nie przekracza 37*C.
    Zauważalna różnica w wydajności ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #1043

    Domyślnie

    Mam takie nietechniczne pytanie, ale szkoda śmiecić nowym wątkiem.
    Umowa podpisana, zaliczka wpłacona. Kiedy zapłacić resztę pieniędzy? Po montażu, czy po podłączeniu instalacji przez zakład energetyczny? Nie mam tego określonego w zapisie umowy, więc wole zapytać.
    Wg mnie dopiero po podłączeniu. Jak było u was?

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie był montaż, testowe uruchomienie, od tego momentu faktura z 14dnioeym terminem płatnośći.
    Wymiana licznika i podpisanie aneksu do umowy może trwać i 4-6 tygodni - dlaczego wykonawca ma czekać tak długo ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Miałem 7 dni na zapłacenie pozostałej kwoty po wykonaniu i uruchomieniu instalacji. Podpisałem również protokół odbioru robót.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wymiana licznika i podpisanie aneksu do umowy może trwać i 4-6 tygodni - dlaczego wykonawca ma czekać tak długo ?
    Nie wiem. Może ci z PGE stwierdzą, że coś jest nie tak zrobione i wymaga poprawy? Albo że w moim rejonie nie ma jakiegoś transformatora i nie mogę założyć PV?
    Takie głupie myśli chodzą mi po głowie, bo w sumie nawet nie wysłałam zapytania do zakładu energetycznego, czy mogę zainstalować panele. Do tego jeszcze dzisiaj w nocy myślałam, ze moja skrzynka licznikowa jest ostatnia w ulicy i za mną nie ma już żadnego odbiorcy prądu - więc może prąd nie poleci?? hahaha, no takie mam jazdy
    Pewnie dlatego, że kiedyś wtopiliśmy 5 tys, zł. na "nieuczciwym" (eufemistycznie pisząc) wykonawcy przy budowie ogrodzenia. Tak mi od tamtej pory zostało, taka trauma.
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 21-02-2020 o 19:27

  7. #1047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Teraz to tak trochę dziwnie z terminem te zapłaty, jeżeli nie został określony w umowie to będzie miał zastosowanie kodeks cywilny, jeżeli przedmiot umowy zostanie zrealizowany to zapłata powinna nastąpić bez zbędnej zwłoki.

    Inna kwestia to podłączenie zdarzyło się że stacja trafo była wadliwa i falownik nie stratował , albo że przyłącze fazowe było lipne wszystkie fazy na 1 i falownik 3 f nie miał prawa działać tylko co to obchodzi wykonawce ? To kwestia użytkownika i OSD.

  8. #1048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Nie wiem. Może ci z PGE stwierdzą, że coś jest nie tak zrobione i wymaga poprawy? Albo że w moim rejonie nie ma jakiegoś transformatora i nie mogę założyć PV?
    .
    Ale to Twój problem, czy wykonawcy ?
    On wywiązał się z umowy, włożył w Twój dach kilkanaście tysięcy montując instalację, po tym fakcie Ty musisz wywiązać się w czasie, jaki okreśłi.
    To chyba sprawiedliwe, prawda ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    I jak tak samo myślę, do tego programator w gniazdko.
    Aj tam programator podłączyłem pod stary panel 20W wstaje słońce to i wiatrak się odpala
    Czy zauważalna różnica w wydajności trochę w upał leciało 2,5kW po zainstalowaniu wiatraka trochę więcej 2,7kW.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Aj(...) w upał leciało 2,5kW po zainstalowaniu wiatraka trochę więcej 2,7kW.
    Fronius ma wiatrak standardowo. Włącza się, kiedy go falownik potrzebuje.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  11. #1051

    Domyślnie

    Panowie jakie macie zabezpieczenia po stronie DC?
    A jakie po stronie AC?
    Gdzie zrobić wpięcie do instalacji?
    U mnie główne zasilanie idące od licznika wpięte pod rozłącznik izolacyjny.Z nad rozłącznika rozchodzi się na RCD 4P i RCD 2P i dalej bezpieczniki na obwody.

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Fronius ma wiatrak standardowo. Włącza się, kiedy go falownik potrzebuje.
    A czy ja pisałem o Fronku czy może o GoodWe?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    Panowie jakie macie zabezpieczenia po stronie DC?
    A jakie po stronie AC?
    Gdzie zrobić wpięcie do instalacji?
    U mnie główne zasilanie idące od licznika wpięte pod rozłącznik izolacyjny.Z nad rozłącznika rozchodzi się na RCD 4P i RCD 2P i dalej bezpieczniki na obwody.
    Wpięcie dokładnie w to miejsce: "Z nad rozłącznika rozchodzi się na RCD 4P i RCD 2P" z tego rozłącznika ma się rozchodzić jeszcze na zabezpieczenie odpowiednio dobrane do obwodu z którego bedzie zasilany falownik

  14. #1054

    Domyślnie

    Witam ,
    Dostałem ofertę na panele:
    Q.PEAK DUO-G8 345

    i inwenter:
    SOLIS-3P10K-4G-DC

    czy ktoś z Was spotkał się już takim inwenterem lub panelami.
    Na inwenter 10 lat gwarancji, na panele 12/25 lat

    Dzięki za opinie.

  15. #1055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    czy przy poniższym układzie jest sens dokładać panele w ilości 3szt. jak na załączonym obrazku:



    Czyli mniej więcej wschód, południe i zachód?
    Nigdy nie ocienione (poza konstrukcją lukarny).
    Jeśli ma to sens, to jak to podłączyć (inwerter SMA z 2 MPPT)?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 22-02-2020 o 21:30
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  16. #1056

    Domyślnie

    Co najwyżej to ten południowy do obecnego SMA mógłbyś dołączyć zakładając że kąt porównywalny bo z fotki nie do końca widać.
    W innym przypadku solaredge ale dla 2 paneli całkowicie nieopłacalne

  17. #1057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Co najwyżej to ten południowy do obecnego SMA mógłbyś dołączyć zakładając że kąt porównywalny bo z fotki nie do końca widać.
    A dołożenie tylko 2szt. po lewej stronie? Byłoby 10+6...
    Albo 2szt. po lewej stronie i ewentualnie 1szt. (tę od południa) na środku i podłączyć do prawej strony?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  18. #1058

    Domyślnie

    O te dwa po lewej nie pytałeś.
    Więc te trzy jak najbardziej, są od południa i byłoby wszystkich razem 16 i w zależności jakie napięcia tego SMA ale chyba i na jednym wejściu by chodziło, ale aby kąt tego trójkątnego daszku był podobny
    Ostatnio edytowane przez miecio 301 ; 22-02-2020 o 22:13

  19. #1059
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    O te dwa po lewej nie pytałeś.
    Więc te trzy jak najbardziej, są od południa i byłoby wszystkich razem 16 i w zależności jakie napięcia tego SMA ale chyba i na jednym wejściu by chodziło, ale aby kąt tego trójkątnego daszku był podobny
    A nie lepiej podzielić na 2 MPPT lewą i prawą stronę?
    W okolicach wschodu i zachodu słońca obie strony są na zmianę nieco zacienione...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #1060

    Domyślnie

    Masz rację bo faktycznie trochę cienia będzie, po 8 na wejście to ok. 270V też może być zwłaszcza że wcześniej pewnie też było na dwóch
    Nie chyba źle, po lewej byłoby 9 a po prawej 7, tak chyba planujesz?
    Ostatnio edytowane przez miecio 301 ; 22-02-2020 o 22:48

Strona 53 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony