dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 105
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 2087
  1. #1321
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Chodziło raczej o to, czy tuż przed montażem licznika nie zmieniłem OSD na Eneę...
    Jeśli przed podłączeniem PV miałeś umowę z innym dostawcą prądu, niż przypisane Tobie OSD, to i tak Jako Prosumentowi założą ci nowy licznik z twojego OSD.

    Jaśniej: jeśli na Twojej ulicy jest granica między PGE i ENEA, to po założeniu PV będziesz miał licznik i umowę z tym dostawcą od którego dochodzą do ciebie "druty".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #1322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    [...]
    Jaśniej [...]
    To jeszcze jaśniej. Przeczytaj kilka poprzednich postow, proszę...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #1323

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Jaka moc tych paneli? Jak dla mnie cena dość wysoka chyba, że duża moc.
    330W Half-cut z bajerami.

  4. #1324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    To jeszcze jaśniej. Przeczytaj kilka poprzednich postow, proszę...
    Też mi się wydaje, że kolega nie skumał o czym piszemy. Swoją drogą ja dostałem w piątek warunki przyłączenia mikroinstalacji z PGE, teraz czekam na wymianę licznika itd. trochę mnie przeraziłes tymi terminami.

  5. #1325
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    330W Half-cut z bajerami.
    Co to znaczy z bajerami? Dla porównania ja za swoje zwykłe 310W ale full black też rodzimej produkcji dałem 476zł.

  6. #1326
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    [...] Swoją drogą ja dostałem w piątek warunki przyłączenia mikroinstalacji z PGE, teraz czekam na wymianę licznika itd. trochę mnie przeraziłes tymi terminami.
    Licznik mam (wymieniony chyba w 29 dniu), umowę mam, więc liczę, że poza terminami wszystko będzie OK.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  7. #1327
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    po ponad 20 tygodniach od montażu licznika 2-kierunkowego dostałem podpisaną obustronnie kompleksową umowę "prosumencką".
    W piśmie przewodnim napisano, że umowa zostanie aktywowana "po pozytywnym przyjęciu zgłoszenia do OSD".
    1. To ja mam ją zgłaszać czy sprzedawca energii? A jeśli sprzedawca, to ile jeszcze ta cała kołomyja potrwa?
    2. Kiedy mogę spodziewać się pierwszej faktury? Od momentu montażu licznika nie mogę się jej doprosić...
    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Od 14.11.2019 to raczej tygodni.
    A Bydgoszcz, to pewnie Enea...
    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nigdy w życiu jeszcze nie zmieniałem dostawcy energii.
    Ale to nie ważne, ważne jest czy ktoś może pomóc w odpowiedziach na moje pytania...
    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Chodziło raczej o to, czy tuż przed montażem licznika nie zmieniłem OSD na Eneę...
    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    To jeszcze jaśniej. Przeczytaj kilka poprzednich postow, proszę...
    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Też mi się wydaje, że kolega nie skumał o czym piszemy. Swoją drogą ja dostałem w piątek warunki przyłączenia mikroinstalacji z PGE, teraz czekam na wymianę licznika itd. trochę mnie przeraziłes tymi terminami.
    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Licznik mam (wymieniony chyba w 29 dniu), umowę mam, więc liczę, że poza terminami wszystko będzie OK.
    Może i nie skumałem, ale miałem dobre intencje....
    Tak jesteś w Enei 20 lat. Ale napisałeś: A Bydgoszcz, to pewnie Enea.. Ja zawsze byłem u tego samego dostawcy, Ale 10 lat temu był to Enion, a teraz Tauron. Nie mam wiedzy jaką nazwę miało ZE 20 lat temu.

    Jeśli się idzie do BOK jako zwykły "zjadacz prądu" to nie ma problemu by zmienić od ręki w umowie kompleksowej np grupę taryfową. Ale jeśli jest się prosumentem jest inaczej - zgłasza się chęć zmiany grupy taryfowej, a umowa jest sporządzana później i krąży między spółkami typu Sprzedaż ( u mnie z siedzibą w jednym miejscu) i Dystrybucja ( w innym miejscu) i kto wie jeszcze gdzie...

    Też trwa to jakiś czas, aż zostanie szczęśliwie załatwione. 20 tygodni, czy 20 dni to dla nich wszystko jedno, oczywiści jeśli po drodze coś nie wyskoczy np. zmiana nazwy, lub przepisów.
    Trzeba też zrobić poprawkę na to, że na danym terenie działają firmy energetyczne mające swe siedziby w innych częściach kraju.

    Pozdrawiam!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #1328

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Co to znaczy z bajerami? Dla porównania ja za swoje zwykłe 310W ale full black też rodzimej produkcji dałem 476zł.
    O bajery, czyli technologie w nim zastosowane (wiem, że teraz to już wszystkie panele to mają i te również), czyli:
    - Half-Cut,
    - Self-C (powierzchnia samoczyszcząca),
    - Ogniwa PERC,
    - 5 busbarów,
    i jeszcze jest kilka innych ale to można sobie w karcie katalogowej poczytać.
    Ja na płaciłem za sztukę tylko za całość (za kilowat). Patrząc na internecie na ceny paneli to oscylują od 500 zł wzwyż. Zresztą jakie sobie weźmiesz takie będziesz miał.

  9. #1329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    dodzwoniłem się do BOKu ENEi.
    Zgłoszenie do OSD (u mnie ENEA Operator) jest po stronie ENEi, więc jeden kłopot z głowy.

    Fakturę (a nawet faktury) wystawiono dziś.
    Niestety, nie mogę ich podejrzeć (dotąd nigdy nie było problemu) - albo muszę przejść na e-fakturę albo poczekać na papier, który przyjdzie pocztą.
    Wg Pani z BOKu, niestety nie widać aby uwzględnili moje uwagi, które wysyłałem kiedyś na email do eBoku o korekcie związanej z wymianą licznika na dwukierunkowy i błędnym zaprogramowaniu (miałem G11 zamiast G12W przez kilka dni), więc będę pisał reklamację.
    Jest też porażka związana z prognozami:


    Mam płacić te prognozy zgodnie z terminami?
    Kiedy zapłacę wyrównanie (wnioskowałem chyba o 6-miesięczne rozliczenia) ?

    Da się z tych prognoz wyplątać (Pani z eBoku twierdziła, że niestety nie). Przecież to jest komplikowanie sprawy. Do tej pory ktoś chodził co 2 miesiące, spisywał licznik, dostawałem fakturę i płaciłem - łatwo było sprawdzić, kiedy i ile zużyłem energii i zapłaciłem.
    Teraz wystarczy, żeby ktoś sprawdził licznik co 6 miesięcy, dostanę fakturę i zapłacę.
    O zdalnym odczycie nie wspominając...

    Pytanie czy komuś udało się zrezygnować z tych prognoz i płacić za rzeczywiście zużytą energię...



    EDIT: przeszedłem na e-fakturę i pobrałem faktury z prognozami.
    Były 3 sztuki, ale wszystkie identyczne, jak gdyby ktoś zrobił jedną i zrobił ksero dwukrotnie.
    I jeszcze prośba o interpretację faktur(y):






    linki do powiększonych obrazków:




    Skąd 16kW instalacji PV - prawy górny róg poniżej taryfy? Z faktury chyba nie wynika czy z tego powodu opust będzie 70% czy 80% ?
    Akcyza naliczona od 958kWh, ale skąd te 958kWh się wzięło?
    Zużycie: 192kWh. I znów na jakiej podstawie (algebraicznie pewnie 2x33kWh + 2x63kWh ale to jest w rubryce "Energia z magazynu wynikająca z poprzednich rozliczeń bez opustu) ?

    4 miesiące czekałem na takie wypociny, z których nic nie wynika...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 07-04-2020 o 10:14
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  10. #1330
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Czy wasze Sofary też mają dziś problem z przesyłaniem danych na serwer? Od ponad godziny nic się nie aktualizuje.


    Solarman 1.0 ruszył, a 2.0 dalej stoi.
    Ostatnio edytowane przez bpiter79 ; 07-04-2020 o 10:32
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  11. #1331

    Domyślnie

    bpiter79, strona chyba wisi, bo ostatni odczyt mam z 9:35, a sieć w domu działa dobrze.
    i godziny znowu jakby sie rozjechały...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #1332
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    U mnie można powiedzieć, że PGE działa ekspresowo. W piątek dostałem pismo o warunkach przyłączenia a dziś wymienili mi licznik na 2 kierunkowy.
    Muszę streszczać z montażem instalacji, bo paneli jeszcze na dachu nie mam. Długo się czeka na nową umowę?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  13. #1333
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @Maciej Loret

    Termin płatności faktury w maju jeszcze nie minął, więc możesz reklamować. Najlepiej w BOK z poświadczeniem odebrania na kopii. Muszą odpowiedzieć - powinni skorygować. Zasada jest taka, że można reklamować tylko prognozy, których termin płatności jeszcze nie upłynął.

    U mojego Dostawcy też lubią by płacić "na zapas", ale jeszcze się nie zdarzyło by nie skorygowali zawyżonych prognoz.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #1334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Jest rozkrok pomiędzy panelem a panelem urządzenia około godzinny


    Załącznik 442719

    Załącznik 442720

  15. #1335

    Domyślnie

    vr5 - przerabiałem ten temat rok temu (tauron) - termin płatności był 22.05 , pani stwierdziła, że prognozę można zmienić tylko przed rozpoczęciem miesiąca w którym przypada termin płatności. Czyli w moim przypadku, jak płatność była na 22.05, to do 30.04 można było zmienić tę prognozę. Z mojego doświadczenia, lepiej dzwonić i telefonicznie ustalać, bo miałem wrazenie, że wiadomości w BOK odbierają raz na tydzień - a przynajmniej z takim opóźnieniem przychodziły odpowiedzi na zapytania w BOK. Jak zmieniłem prognozy na infolinii, to powinny od razu pojawić się nowe prognozy w BOK, więc od razu sprawdzałem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #1336

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest rozkrok pomiędzy panelem a panelem urządzenia około godzinny


    Załącznik 442719

    Załącznik 442720
    już tak kiedyś było - na stronie głównej się nie odświeża, ale jak klikniesz na urządzenie, to tam pod konkretnym urządzeniem już widać wskazania - u mnie opóźnione o około 40-50 minut
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #1337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Mam tak samo

  18. #1338
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    @Maciej Loret

    Termin płatności faktury w maju jeszcze nie minął, więc możesz reklamować. Najlepiej w BOK z poświadczeniem odebrania na kopii. Muszą odpowiedzieć - powinni skorygować. Zasada jest taka, że można reklamować tylko prognozy, których termin płatności jeszcze nie upłynął.

    U mojego Dostawcy też lubią by płacić "na zapas", ale jeszcze się nie zdarzyło by nie skorygowali zawyżonych prognoz.
    Tyle, że ja mam raczej zaniżone. Ktoś pewnie przez pomyłkę klepnął w ich systemie, że mam 16kW w panelach na dachu i stąd niskie prognozy (choć tak naprawdę przy takiej mocy to bym płacił tylko opłaty stałe). A poza tym fundamentalne pytanie czy da się z prognoz zrezygnować i płacić za rzeczywiste zużycie...
    Do BOK się nie wybieram, zresztą jeśli dobrze pamiętam długą zapowiedź po połączeniu z infolinią, to są chyba zamknięte?


    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Jak zmieniłem prognozy na infolinii, to powinny od razu pojawić się nowe prognozy w BOK, więc od razu sprawdzałem.
    Ale co zmieniałeś? Prognozowane wysokości opłat czy terminy lub częstotliwość prognoz?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 07-04-2020 o 11:53
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  19. #1339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post

    Ale co zmieniałeś? Prognozowane wysokości opłat czy terminy lub częstotliwość prognoz?
    Kol. Vr5 i JTKirk zmieniał w Tauron a to chyba najbardziej przyjazny OSD pod względem papierologii, Ty musisz u swojego operatora to sprawdzić a to mogą być dwa różne światy
    Ostatnio edytowane przez miecio 301 ; 07-04-2020 o 12:14

  20. #1340

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post

    Ale co zmieniałeś? Prognozowane wysokości opłat czy terminy lub częstotliwość prognoz?
    wysokości prognozy. jakieś kosmiczne wysokości zużycia zostały mi tam "zaproponowane"
    Zmieniłem na dużo mniejsze,dużo bliższe do rzeczywistego zużycia. Mieszkam już na tyle długo, wiem ile średniorocznie zużywam prądu - pod to dostowałem prognozy na konkretne miesiące. Mam rozliczenie roczne, więc ustaliłem sobie konkretne ilości kwh (i odpowiednio % zużycia w 1T i 2T) na 6 okresów rozliczeniowych.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 67 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony