dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64
  1. #61

    Domyślnie

    Fajnie to rośnie, super etap. Przy najmniej ja go miło wspominam. Teraz za dużo do myślenia, a efekty pracy marne.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #62

    Domyślnie

    A propo marnych efektów.Nadszedł czas kiedy dużo było do zrobienia a efekty mizerne ale po kolei.
    Pierw dokończyłem murowanie ścian klatki schodowej następnie wymurowałem ścianę pomiędzy salonem a spiżarką i kuchnią.
    Nadszedł czas na dokończenie szalowania tak więc zaszalowałem słupy i dwa nadproża po czym mogliśmy wszystko zalać.
    Nie obeszło się bez wpadki. Rozepchało nam słup dołem ale zostawiliśmy tak. Drugi słup poprawiliśmy i było już okej. Na drugi dzień wyszlifowałem nadmiar betonu i jest prawie dobrze. Niektóre szalunki zostały już rozszalowane. Ogólnie jest dobrze ale mogło wyjść lepiej. W końcu kto nie robi nie popełnia błędów.
    Po wylaniu nadproży wymurowałem do pełnej wysokości jeszcze dwie ściany. Długo zeszło nam na podjęcie decyzji o ostatecznie wysokości stropu. Ostatecznie dół stropu będzie na 280cm co pozwoli na obniżenie sufitu. Etap ścian parteru został zakończony nigdy sobie nie myślałem że pilnując poziomnicy mogą wyjść takie nierówności, w końcu to budowa a nie apteka. Dla mnie najważniejszym parametrem były przekątne budynku który wyszły idealnie.Różnica 2/3mm na takiej wysokości jest pomijalna. W tym tygodniu zacząłem etap stropu na początek poszły kształtki stropowe i wystarczy uzupełnić spoiny i będzie gotowe.













    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Poziomicą można się wspomagać. A najlepszy do murowania jest sznurek. Chyba każdy, kto sam stawiał ścisny dochodzi do takich wniosków. Do poziomicy da się w miarę dobrze zrobić jak się ma równy materiał.

  4. #64

    Domyślnie

    Oczywiście chodziło też o sznurek. Materiał robi swoje...
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony