dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja w ubiegłym roku kupiłem GREE AMBER 6,6 kW, model GWH18YD-K6DNA1A na R32, sam zamontowałem i podłączyłem- jestem mega zadowolony w okresie przejściowym grzał jak szalony - teraz zastępuje kominek. Tylko tydzień "zbijał" temperaturę i dawał radę. Chodzi cicho, sterowanie i obsługa super. W tym roku odpiszę go od podatku będzie jeszcze tańszy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A ja w ubiegłym roku kupiłem GREE AMBER 6,6 kW, model GWH18YD-K6DNA1A na R32, sam zamontowałem i podłączyłem- jestem mega zadowolony w okresie przejściowym grzał jak szalony - teraz zastępuje kominek. Tylko tydzień "zbijał" temperaturę i dawał radę. Chodzi cicho, sterowanie i obsługa super. W tym roku odpiszę go od podatku będzie jeszcze tańszy.
    Skomplikowane takie podłączanie? U mnie niestety nie wystarczy standardowa długość przewodów więc jeśli trzeba dorabiać to i pompa próżniowa potrzebna. Hmmm czyli klime można odliczyć od podatku? To jeśli wydam 3000zł to z 500zł jeszcze by zwrotu wpadło za rok? Dobrze kombinuje?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Skomplikowane takie podłączanie? U mnie niestety nie wystarczy standardowa długość przewodów więc jeśli trzeba dorabiać to i pompa próżniowa potrzebna. Hmmm czyli klime można odliczyć od podatku? To jeśli wydam 3000zł to z 500zł jeszcze by zwrotu wpadło za rok? Dobrze kombinuje?
    Pompa próżniowa musowo bo czynnik jest tylko w zewnętrznej jednostce
    Da się to spokojnie zrobić samemu jeśli ma się gdzie wypożyczyć pompę podciśnienia. Przewody również da się tak obliczyć, aby pasowały na wymiar (+- 0,5m to nie problem) chyba, że ma się praskę do przewodów miedzianych to spokojnie można ciąć.
    Ja w jeden dzień montowałem - mechanika, a w drugi dokręcałem, ponad 2h robiłem podciśnienie i po podłączeniu "hula" do dzisiaj( gwarancje podbiłem i spokój)
    (Wiem, że da się wykonać samemu montaż, a serwis klimatyzacji zrobi podciśnienie, sprawdzi i wypełni dokumenty) - nie ma czegoś takiego jak standardowa długość przewodów
    Tak odpisuje się od podatku jako pompę ciepła.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Pompa próżniowa musowo bo czynnik jest tylko w zewnętrznej jednostce
    Da się to spokojnie zrobić samemu jeśli ma się gdzie wypożyczyć pompę podciśnienia. Przewody również da się tak obliczyć, aby pasowały na wymiar (+- 0,5m to nie problem) chyba, że ma się praskę do przewodów miedzianych to spokojnie można ciąć.
    Ja w jeden dzień montowałem - mechanika, a w drugi dokręcałem, ponad 2h robiłem podciśnienie i po podłączeniu "hula" do dzisiaj( gwarancje podbiłem i spokój)
    (Wiem, że da się wykonać samemu montaż, a serwis klimatyzacji zrobi podciśnienie, sprawdzi i wypełni dokumenty) - nie ma czegoś takiego jak standardowa długość przewodów
    Tak odpisuje się od podatku jako pompę ciepła.
    Dzieki za odpowiedz byl dzis u mnie montazysta i jednkstke 3.6KW wycenil na 2950 z 3 przewiertami i nacieciem kawalka sciany zeby korytek nie robic. Cena wydaje mi sie atrakcyjna. Pytalem go o odliczenie od podstku to byl troche zaskoczony ale mowil ze to juz wszystko jest na 8% vat to odliczac nie ma co raczej. PV tez mialem na 8% a normalnie sie odlicza tyle co na fakturze minus 5 tys. Czy w przypadku klimy tez mkloge calosc z FV czyli zakladam te 2950 odpisac od podatku?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    . Czy w przypadku klimy tez mkloge calosc z FV czyli zakladam te 2950 odpisac od podatku?
    Tak , jeśli np PC rozliczyłeś dwa lata temu to w tym roku 2021 jest ostatnim rokiem w którym możesz to odliczyć.
    Jeśli natomiast w ubiegłym to masz jeszcze ten i przyszły rok na odliczenia.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak , jeśli np PC rozliczyłeś dwa lata temu to w tym roku 2021 jest ostatnim rokiem w którym możesz to odliczyć.
    Jeśli natomiast w ubiegłym to masz jeszcze ten i przyszły rok na odliczenia.
    PC? Masz na myśli PV? PV montowałem w tamtym roku a rozliczałem w tym. Klime chciałbym zamontować w tym i rozliczyć w następnym. Rozumiem że w takim układzie można sobie to odpisać od podatku?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Skomplikowane takie podłączanie? U mnie niestety nie wystarczy standardowa długość przewodów więc jeśli trzeba dorabiać to i pompa próżniowa potrzebna. Hmmm czyli klime można odliczyć od podatku? To jeśli wydam 3000zł to z 500zł jeszcze by zwrotu wpadło za rok? Dobrze kombinuje?
    Można odliczyć klimatyzator, dla pewności najlepiej jest poprosić o wystawienie faktury na pompa ciepła - model klimatyzatora. Pv nic do tego nie ma nie wiem skąd taki dziwny pomysł

  8. #28
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Witam,
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą klimatyzatorów z serii Climate marki Bosch. Są to klimatyzatory oparte o nowoczesne rozwiązania charakteryzujące się wysoką efektywnością i łatwością w montażu i eksploatacji.
    Polecam kontakt z autoryzowanym partnerem. Na poniższej stronie może Pan znaleźć partnera znajdującego się z pobliżu Pana miejsca zamieszkania:
    https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ________________________________
    Konsultant Bosch Termotechnika

  9. #29

    Domyślnie

    Jakością i technologią. A czym przewyższa Opel który jest dwa razy droższy od Daci? Jak widać amatorów jest sporo na jedno i na drugie auto, tak samo z klimatyzatorami dla każdego coś dobrego.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jakością i technologią. A czym przewyższa Opel który jest dwa razy droższy od Daci? Jak widać amatorów jest sporo na jedno i na drugie auto, tak samo z klimatyzatorami dla każdego coś dobrego.
    Tylko Opel składa klimatyzatory w swoich fabrykach tak samo jak dacia.
    W przypadku klimatyzacji
    Cóż Viessmann kupuję klimatyzatory w Chinach od GREE i okleja naklejkami swoimi - różnica w cenie znaczna.
    W przypadku BOSCH-a myślę że jest identycznie.
    Śmiem sądzić że nie mają swoje fabryki od klimatyzacji.
    Na liniach produkcyjnych dużych producentów składają ich urządzenia, oni brendują i sprzedają z odpowiednią marżą bo to BOSCH.
    Tak jest z pompami ciepła, rekuperatorami, klimatyzatorami.
    Jedno urządzenie dużo nazw i marek.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beehome Zobacz post
    Tylko Opel składa klimatyzatory w swoich fabrykach tak samo jak dacia.
    W przypadku klimatyzacji
    Cóż Viessmann kupuję klimatyzatory w Chinach od GREE i okleja naklejkami swoimi - różnica w cenie znaczna.
    W przypadku BOSCH-a myślę że jest identycznie.
    Śmiem sądzić że nie mają swoje fabryki od klimatyzacji.
    Na liniach produkcyjnych dużych producentów składają ich urządzenia, oni brendują i sprzedają z odpowiednią marżą bo to BOSCH.
    Tak jest z pompami ciepła, rekuperatorami, klimatyzatorami.
    Jedno urządzenie dużo nazw i marek.
    Chodziło mi ze płaci się za markę, przecież czy to Opel czy Dacia spełnia swoje zadania.
    Dużo rzeczy (np elektronarzędzia, rowery czy nawet kosiarki) jest taka sama tylko posiada inna nazwę i markę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony