dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariopi Zobacz post
    Kamen to lokalny producent kotłów i produkuje je bardzo dobrze
    Cena tego modelu to ok 10tyś.
    Kocioł wyposażony jest w palnik Venma pełny automat z samoczyszczeniem.
    Znajomy ma takowy, dom ok 118m, deklaruje, że od września spalił 2.5 tony. Temperatura w domu nie schodzi poniżej 22 stopni. Kocioł bezobsługowy.
    Poleca. No i to spalanie również bardzo obiecujące.

    Natomiast Seko - może w tym przypadku masz rację. Zainspirował mnie ten filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=wIxMN-Vk2ew&t=603s
    Z eko-groszku rozważałem jeszcze piece Ogniowo...
    Jak to na filmiku gość mówi"piec rewelacja spalił tylko 2,5t.Zapomniał tylko dodać ,że w tym roku zimy nie było to i rewelacyjne spalanie wyszło.Jeśli on nigdy nie miał prawdziwego bezobsługowego źródła ciepła w domu to taki piec będzie dla niego rewelacją.Ja też swojego jak się uprę nie będę czyścić przez sezon bo ma palnik "samoczyszczący" a co to znaczy ja już wiem z praktyki a Ty masz tylko wyobrażenie , że zapewne naprawdę się to samo czyści i palcem nie kiwniesz Celowo napisałem ,że ten przydomek "lux" w Kamenie w nazwie to za ten wymiennik poziomy dlatego że na tego typu wymienniku zgodnie z zasadami fizyki pył DUŻO szybciej osiądzie jak na pionowym i nie chodzi tu o to ,że będzie nieładnie w piecu wyglądało tylko ciepełko będzie Ci w komin uciekało zamiast oddać na obieg grzewczy.A jak piec nie ma czujnika temperatury wylotu spalin to gość żyje w błogim przekonaniu że se super piec kupił.To jest taka prosta zasada i zależność w piecu pelletowym.Chcesz to kupuj Twoja sprawa w tym keszu masz przy nowo powstającym domu kable grzejne i to jest prawdziwie bezobsługowe grzanie a nie jakieś tam piece na ekogrochy. Wyczyść taki to pogadamy i zapytamy o wrażenia z bezobsługowości
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jasne, i ma sprawność taką jak w labie przy tych 20%?
    pierdu, pierdu, a walizka po peronie skacze.


    edit: jeszcze napisz, ze zmierzyłeś te 20%? a może sterownik tylko pokazał?
    na pewno nie chodzi na 1 czy 2% bo nigdy by nie przeszedł w podtrzymanie i na pewno nie grzeje na pałę ... pokazując 20% nie leci na 50 bo temperatura rośnie nieznacznie , dużo wolniej niż na innych poziomach mocy . Parametry wymierzył producent i dopiero wypuścił na rynek swój kociołek , bo gdyby tego nie zrobił to kocioł nie chodziłby płynnie ,a waliłby od maksa do minimum , nie wiem w ciągu minuty albo częściej .

    Z innego tematu
    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    W Defro ustawiasz kocioł pod pellet, czasy podawania, przerwy, siła nadmuchu itd.
    w takim kotle to owszem , może być problem z ustaleniem sprawności czy czegokolwiek ...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Wiecie, najgorsze jest to, że my sie produkujemy a autor tematu i tak zrobi swoje i kupi kocioł na węgiel, tak to zazwyczaj wygląda.

  4. #24
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Wiecie, najgorsze jest to, że my sie produkujemy a autor tematu i tak zrobi swoje i kupi kocioł na węgiel, tak to zazwyczaj wygląda.
    Kupi dobry 5 klasy to żałował na pewno nie będzie , jak jeszcze kupi z dobrym palnikiem np sv-200 to nie ma w tym nic złego ani zdrożnego a przeginanie w drugą stronę że to be a to fajne do niczego nie prowadzi , kotły 5 klasy są dobre i kropka byle nie kosztował 15 tysi .

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Każdy kocioł na węglowy będzie za duży do jego domu i tu jest problem a nie w rodzaju palnika.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariopi Zobacz post
    "Cudze chwalicie a swego nie znacie"
    Ooooo to to
    Ja też wolę mieć producenta w kraju a nie liczyć że jak coś walnie to włosi mi wyślą część za miesiąc
    Kamen robi bardzo dobre kotły, mam ich kotły w ofercie już kilka lat, palnik Vena to również bardzo dobry palnik, mam kilkanaście kotłów na tych palnikach koło siebie zamontowanych gdybyś dostał ten palnik jeszcze ze sterownikiem Pello to już full wypas ale nie wiem czy uda Ci się go z nim wydrzeć, ja mam Venmy z Pello.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę żeby był problem z serwisem kotłów włoskich. Rozumiem że jezdzicie polskimi autami bo na części do Volkswagena musicie czekać miesiąc kiedy przyjadą z Niemiec.
    Poza tym Karoka Ty jako naczelna inkwizycja ds. nawracania ludzi na tory ekologii dziwne że nie wspomnisz tu, że każdy Twój weglak będzie w tym domu przewymiarowany.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariopi Zobacz post
    Jak wielu stoję przed dylematem zakupu pieca do nowo wybudowanego domu.
    Zapotrzebowanie 12kW -> http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5icd
    Naczytałem i nasłuchałem się wiele na temat spalania ekogroszkiem i pelletem

    Generalne pytanie -> Czy ilość spalanego ekogroszku mniej więcej pokrywa się z ilością pelletu?

    Opinie są rozbieżne. W teorii ilość spalanego pelletu powinna być ok. 30% wyższa od ekogroszku. Ale czy rzeczywiście tak jest w praktyce?

    A piece jakie rozważam:
    Pellet
    Kamen Kompakt Lux 12kW:
    https://www.kamen.com.pl/produkty/ko...t-kompakt-lux/

    Ekogroszek:
    Seko Maxx Le 14kW
    http://www.seko.pl/kotly_piece/piece...a_dotacje-2-2/
    Proszę co to za pytanie dla nowo budowanego domu w dobie eliminacji paliw stałych, niedługo będą kary i podatki skłaniające do likwidacji takich pieców. To jest przykre że zatruwasz siebie i innych dla iluzji rzekomej taniości utrzymania domu.

    Wracając do tytułu tego wątku ;" Pellet czy ekogroszek?" Porównam to pytania co lepiej wybrać zrobić laskę czy dać dupy?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Wiesz, dopóki mamy prąd z węgla, to opalanie jakimkolwiek elektrykiem możesz nazwać dawaniem dupy przez Internet, niby ręce czyste ale seks to seks.

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariopi

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Proszę co to za pytanie dla nowo budowanego domu w dobie eliminacji paliw stałych, niedługo będą kary i podatki skłaniające do likwidacji takich pieców. To jest przykre że zatruwasz siebie i innych dla iluzji rzekomej taniości utrzymania domu.

    Wracając do tytułu tego wątku ;" Pellet czy ekogroszek?" Porównam to pytania co lepiej wybrać zrobić laskę czy dać dupy?
    Ekogroszek już został skreślony z listy. Nie tylko ze względu na opinie w tym temacie, ale również wiele innych informacji.

    PS. Zanim doszło by do wprowadzenia zakazów palenia ekogroszkiem to chyba 2 razy siadłby mi kocioł. Zauważ, że ciągle państwo dofinansuje zakup kotła na ekogroszek. Naprawdę jeśli to nastąpi to nie w tym i przyszłym dziesięcioleciu.
    Z pelletem tym bardziej - pewnie po drodze wymiana kotła (a przynajmniej palnika) z 4 razy.

    Więc na dzień dzisiejszy zakazy to chyba najmniejszy problem, który powinienem rozpatrywać.

    Pompy ciepła lub wybór kotła pelletowego to inne tematy.

    Odpowiedź na pytanie już znam, a przynajmniej wiem, że nie rozpatruje już ekogroszku.
    Dzięki za pomoc i proponuje zamknąć wątek.
    Ostatnio edytowane przez mariopi ; 28-03-2019 o 18:03

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Pierwsze słyszę żeby był problem z serwisem kotłów włoskich.
    Palisz 4 miesiące z dojazdami jak się mówi. Czy potrzebowałeś jakiejś części poza jakimś błachym czujnikiem? nie.
    Poczekaj aż się coś zesra. Wiesz i w polsce jeden producent polski zaczął montować palniki groszkowe innego polskiego producenta i ten co produkował te super palniki zwinął namioty i przestał produkować te super palniki i ten producent kotłów został z ręką nocniku bo gwarancja palnika 2 lata a nie idzie nic do niego dokupić bo namioty pozwijane.
    Poza tym Karoka Ty jako naczelna inkwizycja ds. nawracania ludzi na tory ekologii dziwne że nie wspomnisz tu, że każdy Twój weglak będzie w tym domu przewymiarowany.
    Oczywiście że na nowo budowane domy nie ma kotła na paliwo stałe który będzie odpowiedni dobrany mocą do zapotrzebowania do strat ciepła który będzie generował ten nowy dom. Eliks to nie ja wcisnąłem Ci kit że kocioł 24kW to jest to co jest dla Ciebie najlepsze a teraz wychodzi że potrzeba Ci było kotła 5kW
    Oczywiście w swojej niewiedzy możesz być dalej zadowolony i wstawiać linki do strony Puławiaka, hehe
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Poczekaj aż się coś zesra
    Ok, poczekam.

    Eliks to nie ja wcisnąłem Ci kit że kocioł 24kW to jest to co jest dla Ciebie najlepsze a teraz wychodzi że potrzeba Ci było kotła 5kW
    Nie manipuluj faktami. Nikt mi czegoś takiego nie zaproponował. Ale gdyby modulował od 3KW i był w tej samej cenie, nie przeszkadzało by mi to (wiem wiem, modulacja to mit, co nie?) Mam kocioł dokładnie 11,5KW i działa mi mniej więcej średnio na połowie mocy.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  13. #33

    Domyślnie

    ostatnio w ramach eksperymentu zrobiłem klientowi transformację kotła Red Compact 18 na Red Compact 24 - znaczy zwiększyłem mu moc z 17 kW na 22 kW i jak sam stwierdził żadnego większego zużycia opału nie zaobserwował a prowadzi szczegółową statystykę. Moc minimalna pozostała na takim samym poziomie. Eliksowi też może dla eksperymentu zmienię Lagunę P 12 na P 18 i zobaczymy jak mu wzrośnie zużycie opału.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ooooo to to
    Ja też wolę mieć producenta w kraju a nie liczyć że jak coś walnie to włosi mi wyślą część za miesiąc
    Kamen robi bardzo dobre kotły, mam ich kotły w ofercie już kilka lat, palnik Vena to również bardzo dobry palnik, mam kilkanaście kotłów na tych palnikach koło siebie zamontowanych gdybyś dostał ten palnik jeszcze ze sterownikiem Pello to już full wypas ale nie wiem czy uda Ci się go z nim wydrzeć, ja mam Venmy z Pello.
    Jak potrzebujecie jakiś części do Lagun to piszcie - mam na miejscu nie trzeba czekać.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eee no eliksowi to pewnie zmaleje spalanie na forum
    Poczekamy Puławiak na te części 5,7 lat, kotły będą się powoli starzeć.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    ostatnio w ramach eksperymentu zrobiłem klientowi transformację kotła Red Compact 18 na Red Compact 24 - znaczy zwiększyłem mu moc z 17 kW na 22 kW i jak sam stwierdził żadnego większego zużycia opału nie zaobserwował a prowadzi szczegółową statystykę. Moc minimalna pozostała na takim samym poziomie. Eliksowi też może dla eksperymentu zmienię Lagunę P 12 na P 18 i zobaczymy jak mu wzrośnie zużycie opału.
    Post zdecydowanie tylko reklamowo-pokrętny
    Z tego wynika Puławiak że jeden i ten sam kocioł sprzedajesz jak 12 i 18kW czy też 18 i 24kW.
    Programowe przycinanie mocy to takie pudrowanie trupa.
    Byli tu tacy co wpakowali jeden palnik do kotłów o 3 mocach od 10 do 25kW, też było tu kilka lat temu och ach a jak się sprawa "rozwinęła" z tym wszystkim na dzisiaj to nie chciałbym już roztrząsać. Co jeszcze, to chociaż wymienniki miały inne.
    Dlaczego kocioł ma spalać więcej? spali dokładnie tyle ile potrzeba spalić paliwa żeby pokryć starty danego budynku, tylko po co brać kobyłę 18 czy 24kW skoro można kupić połowę tańszy kociołek 9kW?
    Nie można pomijać sprawy choćby temp. spalin ale przecież możesz napisać że przy tym kotle ma być zamontowany wkład, sprzedaż i zamontujesz jeszcze wkład

  17. #37

    Domyślnie

    No robię sobie taki szwindelek Red Compacta sprzedawałem 18 jako 24 ? Czy 24 jako 18 sam już nie wiem ale coś było. Lagunę też 12 jako 18 albo 18 jako 12 też nie pamiętam. A to co z tym rozwinięciem ? Może przypomnij bo nie znam tematu a może też nie pamiętam. A tu na domiar złego nawet wymienniki takie same. No nie można pomijać wkładu kominowego - wkład musi być, tylko cholera niestety ja wkładów kominowych nie sprzedaję i nie montuje to przyszły użytkownik załatwia we własnym zakresie i skubany jeszcze kupuje u lokalsów. Kotły gazowe kondensacyjne to dopiero porażka bo tam trzeba wkład montować i to taki z uszczelkami - to dopiero wyzysk człowieka przez człowieka.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony