Ja dodatkowy filtr (latem G4, teraz F7) daję w reku. W Izzifast jest miejsce przed fabrycznym filtrem. F7 lepiej byłoby dać za - a tam jest bypass i trudno wcisnąć pomiędzy. Można jednak pokombinować, i na zimę bypass zaślepić, wyciągnąć mechanizm i w to miejsce zmieści się nawet kieszeniowy.

Nie zakumałem, że za to i tak jest przed wymiennikiem... czyli warto przed całym reku zainstalować skrzynkę na dodatkową filtrację. Nie da się w miejsce G4 włożyć ten F7 a G4 przerzucić do skrzynki przed reku?

Dobra, nie daję w takim razie przepustnic przed skrzynkami rozdzielaczowymi, poleci giętkie spiro bezpośrednio z reku do skrzynek - regulacja jakby dudniało/wiało/szumiało będzie wtedy już za skrzynkami na anemostatach.

Zamówiłem na razie czerpnie 200 i będę przekuwał się przez ścianę, bo mają przyjść lada moment zrobić akryl na ścianach. Później będzie zabawa z reku (kupno) i podłączeniem tych czerpni - chyba sztywnymi spiro choć nie wiem jak połączyć do samego reku aby była możliwość jego demontażu - może jako przyłącze kawałki miękkiej spiro?