dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 45
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 891
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Instrukcję montażu i obsługi to Ty masz? Tu jest napisane jakie kable itd.
    Cytat : ...należy stosować przewody o przekroju 4x0,75 mm2 wyposażone w ekran. Ekran WPŁYWA ZNACZĄCO NA ELIMINACJĘ ZAKŁÓCEŃ na które narażony jest przewód do transmisji danych.

    Może to jest jakiś trop ?

    Gdyby Ci wpadało do pomieszczeń 28stC to sprawność reku by była..kosmiczna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	streku.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	441380
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 02-03-2020 o 22:13

  2. #222

    Domyślnie

    Ja mam podpięty sterownik kablem utp 5e. Odcinek kilkunastu metrów. Żadne fff mi się nie wyświetla. Choć nie wiem czemu nie ustawiałem do tej pory zegara.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  3. #223

    Domyślnie

    Czyli jest nadzieja
    Obstawiam, że u mnie coś nie działa prawidłowo albo faktycznie łapie zakłócenia bo przewód idzie w okolicy zasilających 230v.
    Super, jakbyś mógł sprawdzić to napięcie na kostce przyłączeniowej do panelu.

    Wrzucę parę fotek, co zastanawiające - to fakt, że podpięty na oryginalnym przewodzie też miał problemy z "FFF"
    może faktycznie coś było uszkodzone i po niższej cenie wlazłem na minę? Mam fakturę i gwarancję to chyba mogę pozawracać gitarę sprzedającemu

    Jak widać na panelu zysk... "fajny" pytanie czy poprawny i ew jak to sprawdzić... Na zewnątrz temp. rzeczywista, czy tyle wdmuchuje musiałbym sprawdzić może jakimś termometrem cyfrowym przy anemostacie. Ciekawostką jest fakt, że któregoś cieplejszego dnia włączył mi się byypass - tzn. na wyświetlaczu zmienił kolor na zielony WTF?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200304_181017 (Medium).jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	441425   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200304_181013 (Medium).jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	441426   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200226_160632 (Medium).jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	441427   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200209_133515 (Medium).jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	441428   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200206_224851 (Medium).jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	441429  


  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cm812 Zobacz post
    Jak widać na panelu zysk... "fajny" pytanie czy poprawny i ew jak to sprawdzić...
    To chyba oczywiste, że grzałką nie ogrzejesz powietrza powyżej temperatury grzałki? Tu grzałką jest powietrze wywiewane, więc nawiew musi być zimniejszy (oczywiście w chłody) - czyli masz coś skopane. Sprawdzisz wkładając czujniki temperatury w każdy króciec.

    Ewidentnie masz coś uszkodzone - podłącz oryginalnym kablem i tak zostaw, obserwuj, wzywaj sprzedawcę/gwaranta.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał cm812 Zobacz post
    Czyli jest nadzieja
    Obstawiam, że u mnie coś nie działa prawidłowo albo faktycznie łapie zakłócenia bo przewód idzie w okolicy zasilających 230v.
    Super, jakbyś mógł sprawdzić to napięcie na kostce przyłączeniowej do panelu.

    Wrzucę parę fotek, co zastanawiające - to fakt, że podpięty na oryginalnym przewodzie też miał problemy z "FFF"
    może faktycznie coś było uszkodzone i po niższej cenie wlazłem na minę? Mam fakturę i gwarancję to chyba mogę pozawracać gitarę sprzedającemu

    Jak widać na panelu zysk... "fajny" pytanie czy poprawny i ew jak to sprawdzić... Na zewnątrz temp. rzeczywista, czy tyle wdmuchuje musiałbym sprawdzić może jakimś termometrem cyfrowym przy anemostacie. Ciekawostką jest fakt, że któregoś cieplejszego dnia włączył mi się byypass - tzn. na wyświetlaczu zmienił kolor na zielony WTF?
    Czemu nie podepniesz na krótko skrętką nieekranowaną sterownika, o długości podobnej do tej którą masz ukrytą pod tynkiem. Będziesz wiedział gdzie tkwi problem, a nie zastanawiał się czy Twój kabel nie idzie przypadkiem za blisko 230v.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  6. #226
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam.

    Mam dziwne wskazania temperatur w moim reku z tematu, temperatura na czerpni jest mocno zawyowa w porównaniu do tego co pokazują wskazania na pompie ciepła, A najgorzej wygląda temperatura powietrza nawiewanego. Z czerpni do reku jest okolo 50cm, izolacji nie ma dużo ale wątpie aby powietrze nagrzało się o kilka stopni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200314_210111.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	441936

    NIe wiem, co o tym sądzić, czyjniki są poprawnie podłączone, filtry czyste, instalacja szczelna, bypass wyłączony.
    Czy w waszych reku na bypass jest jakas uszczelka, u siebie nie widzę klapka nawet nie dolega do pianki i otwór bypassu napewno nie jest całkiem zamknięty.
    Ma ktoś pomysł z czego wynika zawyzona temp. na czerpni i zimny nawiew?

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam.

    Po wymianie płytki sterownika problem ze wskazaniami temperatur zniknął, Wymieniona została tez pianka na klapie, jest dużo lepiej.

    Pozdrawiam.

  8. #228

    Domyślnie

    Do osób posiadających rekuperator Izzifast. Czy macie w układzie nagrzewnicę wstępną, czy rekuperator radzi sobie zimą i nie ma takiej potrzeby?

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fdrey Zobacz post
    Do osób posiadających rekuperator Izzifast. Czy macie w układzie nagrzewnicę wstępną, czy rekuperator radzi sobie zimą i nie ma takiej potrzeby?
    Nie ma potrzeby.

  10. #230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Na prośbę klienta wstawiliśmy rok temu ten rekuperator i obserwowaliśmy, jak się będzie zachowywał. Teraz garść kilku uwag.

    Najpierw zacznę od zalet.

    1. Bardzo atrakcyjna cena, jak na rekuperator który oferuje odzysk wilgoci i dotykowy kolorowy regulator w standardzie.
    2. Regulator jest intuicyjny i przejrzysty w obsłudze. Nie jest szczególnie rozbudowany, ale jest w stanie zadowolić praktycznie 9/10 osób.
    3. Prosty dla klienta pod względem obsługi, jak wymiana filtrów i czyszczenie.
    4. Łatwy dostęp do elementów w razie ich uszkodzenia.

    No i teraz wady.
    1. Wykonanie. Śmialiśmy się z kompletu rękawiczek w pudełku, ale szybko okazała się ich przydatność podczas rozpakowywania. Krawędzie blach tną palce, jak nóż. Taśma używana przy wycinaniu pozostawiona od wewnętrznej strony obudowy, ale tego nie widać. Kawałek plastiku, który zakrywa płytę główną był tak zrysowany, że klient by nas posądzał o niechlujność, gdyby nie to, ze przy nim był wyciągany z pudełka. Wypadają króćce, sposób zamontowania wewnętrznych elementów też jest bardzo przeciętny.
    2. Hałas rekuperatora szczególnie przy wyższych biegach też jest odczuwalny, co trzeba mieć na uwadze przy wyborze miejsca montażu.
    3. Wymiennik był dziwnie lepki w dotyku, ale już nie zgłębialiśmy przyczyny...

    Ogólnie klient zadowolony, ponieważ otrzymał w bardzo niskiej cenie to czego oczekiwał. Z producentem też przez 7 lat, żadnych problemów nie miałem, nawet jeśli
    zgłaszałem reklamacje. Także możemy mieć kompletny system z jednego miejsca w bardzo niskiej cenie, która rekompensuje tak naprawdę jakość wykonania.
    Zadowoli na pewno znaczną część inwestorów, która nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań (także tych, co myślą, że mają, ale chcą tanio).

    Także sam już ich nie wstawiam, ponieważ nie przypadły mi do gustu wykonaniem, ale w sumie polecić mogę

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzixe Zobacz post
    Kawałek plastiku, który zakrywa płytę główną był tak zrysowany, że klient by nas posądzał o niechlujność, gdyby nie to, ze przy nim był wyciągany z pudełka.
    U mnie ten plastik (chyba plexa) był oklejony fabryczną folią zabezpieczającą (znaczy pewnie tak wyjeżdża z fabryki plexy). Tu widać, bo trochę miejscami odstaje.


    Fotka z pierwszego postu (gdzie jest i o rękawiczkach, i o lepkości, i o innych spostrzeżeniach z unboxingu).

    Więc skoro porysowana, to klient mógłby mieć słuszne obawy co do tego, że dostał używkę czy egzemplarz testowy.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzixe Zobacz post
    2. Hałas rekuperatora szczególnie przy wyższych biegach też jest odczuwalny, co trzeba mieć na uwadze przy wyborze miejsca montażu.
    Tylko, kto używa rekuperatora na wysokich biegach.
    Najczyściej użytkownicy nieprawidłowo wykonanych instalacji.
    Może problem leży po stronie Instalatora?

    Nie spotkałem na rynku kompaktowej (o analogicznej wielkości i wydajności) centrali wentylacyjnej, która była by cicha.
    Fizyki się nie oszuka, mały wentylator o dużym sprężu zawsze będzie hałasował.
    Jedynie Thessla będzie minimalnie cichsza, ze względu na usytuowanie wentylatora względem wymiennika.

    Nie lokalizacja a sposób wykonania instalacji ma znaczenie.
    Nawet sprzedawca sugeruje by go montować w małych domowych instalacjach (do 100 m2)

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Tylko, kto używa rekuperatora na wysokich biegach.
    Najczyściej użytkownicy nieprawidłowo wykonanych instalacji.
    Może problem leży po stronie Instalatora?

    Nie spotkałem na rynku kompaktowej (o analogicznej wielkości i wydajności) centrali wentylacyjnej, która była by cicha.
    Fizyki się nie oszuka, mały wentylator o dużym sprężu zawsze będzie hałasował.
    Jedynie Thessla będzie minimalnie cichsza, ze względu na usytuowanie wentylatora względem wymiennika.

    Nie lokalizacja a sposób wykonania instalacji ma znaczenie.
    Nawet sprzedawca sugeruje by go montować w małych domowych instalacjach (do 100 m2)
    Eeee tam takie gadanie. Bez sensu całkiem.
    Postawisz obok siebie kilka rekuperatorów nie podpiętych do instalacji. Odpalisz na poszczególnych biegach, to zawsze jeden będzie bardziej hałasował od drugiego i instalacja nie ma tu nic do rzeczy.
    Dla mnie odczuwalnie cichszy jest nawet taki Systemair VTR 300, z tym że dwa razy droższy i większy.
    Na maksa, co chodzą regularnie rekuperatory podam dwa przypadki.
    Mam znajomych, co zrobiłem im instalację na wydatek 300, a rekuperator poszedł Systemair VSR 500. Jednak z racji tego, ze mają grupkę znajomych z którymi organizują na zmianę imprezy taneczne na ok 20 osób i chcieli mieć zapas, by nie mieć zaduchu jak u innych. Kupili go z pełną świadomością konsekwencji, jak chodzi na maksa jest potężny huk, ale że muzyka wtedy gra głośno nikt na niego uwagi nie zwraca. Zadowoleni z komfortu.

    Drugi przypadek to ja. Nie mam czasu na gotowanie w tygodniu, to całą niedzielę dwa garnki na kuchence są cały czas, do tego smażę na woku. Potem pakuję to wszystko w słoiki i mam gotową potrawę do podgrzania w kilka minut.
    Okapów i pochłaniaczy nie lubię, są głośne i brzydzi mnie odkładający się na ich filtrach tłuszcz. Gotuję i smażę, to rekuperator chodzi kilka godzin na maksymalnych obrotach, by przewietrzyć dom z mieszanki zapachów.
    Dom mam ok. 70 m2 z jednym centralnym holem, z którego wchodzi się do reszty pomieszczeń. Rekuperator jest w takim pomieszczeniu 2,5m2x2,5m2 razem z całym sprzętem grzewczym itd. taki składzik na miotły.
    Obok mam pokój w którym śpi małe dziecko, które nie mogło by spać, gdyby za ścianą buczał rekuperator.

    Z tych powodów nie dorabiałbym ideologii do taniego rekuperatora. To taka Dacia wśród rekuperatorów, jeździ i jeśli nie wymagasz niczego więcej jest dobra.
    Sam jeżdżę firmowym Dokkerem Vanem pięć lat i jestem zadowolony. Jednak nie mówię użytkownikom innych marek, że są gamonie bo przepłacili, ponieważ nie znam tańszego samochodu dostawczego, który jeździ...

    Ten rekuperator jest wystarczający 90% osób. Jednak to, co pokazują przypadki z tego wątku ma swoje mankamenty, których nie każda osoba będzie w stanie zaakceptować, gdy trafi na ten wątek szukając rekuperatora. Do mnie też on nie przemawia, ponieważ za nieco wyższą cenę można nabyć sensowniejsze lepiej wykonane rekuperatory. Każdy produkt ma swojego klienta i tyle.
    Ostatnio edytowane przez dzixe ; 01-05-2020 o 21:47 Powód: literówka

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzixe Zobacz post
    Okapów i pochłaniaczy nie lubię, są głośne i brzydzi mnie odkładający się na ich filtrach tłuszcz.
    Jak nie masz okapu, to gdzie odkłada się tłuszcz? Choćbyś miał 1000m3/h to tłuszcz nie poleci, jak się schłodzi osiądzie na szafkach, ścianach, suficie.... Dlatego okap IMO jest niezbędny, żeby schłodzony tłuszcz osiadł na aluminiowym "filtrze" który można wrzucić do zmywarki. Bo ze ścianami, sufitem, szafkami itd. jest większy problem z umyciem.

  15. #235

    Domyślnie

    Równie dobrze można napisać, że wadą Dokker'a jest hałas przy 170 km/h.
    O ile na hałas z obudowy nie ma rady - m.in dlatego warto pojeździć po sklepach i sobie tych urządzeń posłuchać.
    To hałas z instalacji, świadczy o jej nieprawidłowym projekcie/wykonaniu.

  16. #236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie wiem. Mi tam, jakoś nie siada wszędzie oprócz kuchenki, może przez to, że używam pokrywek?

    John dokker jest głośny od 50 km/h ������
    Ostatnio edytowane przez dzixe ; 02-05-2020 o 17:51

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Do wad dodałbym jeszcze bypass który nie jest szczelny ani jak otwarty ani jak zamknięty. Reku sporo traci na odzysku temperatury przez to.

    Cała zime miałem problem z niska wigotnością < 30%, reku pracował na biegu 1 (40%) w zasadzie cały czas, pomgałem sobie przełączając w tryb poza domem, jednak wtedy traciłem komfort świerzego powietrza.
    Mam czujniki w kazdym pomieszczeniu i po wykresach wogólę nie widzę zmiany wilgotności po np. prysznicu itp który sporo wilgoci dostarcza, czy za duzo oczekuje?
    Wykres z dzisiaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wilgotnosc.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	443833

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hansons83 Zobacz post
    Wykres z dzisiaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wilgotnosc.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	443833
    Ciekawe, że po prysznicu ledwo przekracza 70%. Co to za czujniki?
    http://www.kandrsmith.org/RJS/Misc/H...alib_many.html

    Ciekawe też, że na tym wykresie nie widać odzysku. U mnie zmiana wilgotności wywiewu od przekłada się od razu na wilgotność nawiewu.

    W zimie, to ja szybciej miałem problem ze zbyt dużą wilgotnością do czasu kupienia suszarki kondensacyjnej do ubrań. Teraz faktycznie jest suszej - dzisiaj spadło poniżej 40% wilgotność na wywiewie..
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-05-2020 o 19:22

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Czujniki to BME280, są dość niefortunnie umieszczone bo na ścianie przy drzwiach wejściowych prysznic i wywiew sa po przeciwnej stronie łazienki.
    Ciekawe też, że na tym wykresie nie widać odzysku. U mnie zmiana wilgotności wywiewu od przekłada się od razu na wilgotność nawiewu.
    Twoje czujniki są w rekuperatorze czy gdzieć w kanałach przed?

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hansons83 Zobacz post
    Twoje czujniki są w rekuperatorze czy gdzieć w kanałach przed?
    W reku. Mam jeden przenośny zazwyczaj zaparkowany w sypialni.

Strona 12 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony