dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 45
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 891
  1. #841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Bardzo pomocna rada. Poszukuję reku do budowanego domu, nie mając przy tym praktycznego doświadczenia. Czytając wszystkie dostępne informacje od dłuższego czasu ( choćby w tym wątku) człowiek jest trochę zdezorientowany. Mimo minusów poprzedników chyba się zdecyduję na ten świeży model 402. Byłem ciekaw czy z racji jego pionowej budowy zostało coś poprawione choćby związane z nieszczelnościami i zalewaniem elektroniki napędu bypassu

  2. #842
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Bardzo pomocna rada. Poszukuję reku do budowanego domu, nie mając przy tym praktycznego doświadczenia. Czytając wszystkie dostępne informacje od dłuższego czasu ( choćby w tym wątku) człowiek jest trochę zdezorientowany. Mimo minusów poprzedników chyba się zdecyduję na ten świeży model 402. Byłem ciekaw czy z racji jego pionowej budowy zostało coś poprawione choćby związane z nieszczelnościami i zalewaniem elektroniki napędu bypassu
    Nie wiem jakiego doradcy pytałeś i o co...ale ja mam 300tkę i sterownik, który ma 4 prędkości 20,40,70,100% . Jest też tryb automatyczny/godzinowy, gdzie możesz sobie ustawić wartości 50,30 czy 80%
    Dziwnym trafem, mimo iż nie mam nagrzewnicy ani razu nie miałem problemów z brakiem powietrza w domu, bo reku w trybie odmrażania nawiewa je do domu.Tyle że ja robiłem czerpnię/wyrzutnię z zaleceniami producenta a nie mniejsze, więc może dlatego.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie wiem jakiego doradcy pytałeś i o co...ale ja mam 300tkę i sterownik, który ma 4 prędkości 20,40,70,100% . Jest też tryb automatyczny/godzinowy, gdzie możesz sobie ustawić wartości 50,30 czy 80%
    Dziwne. Ja mam Izzifast 300 i jak pisałem na pierwszej stronie:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    przy ustawianiu harmonogramu można ustawiać wydajność co 5%. Przy ustawianiu biegów co 1%.
    Biegi mam 3, nie 4 (i każdy mogę ustawić z krokiem 1pp). Do tego jest tryb "poza domem" 20%. I prócz tego, że można ustawić biegi można ustawić korektę zmniejszającą do połowy. Czyli jak ustawimy pierwszy bieg na 40% i korektę zarówno nawiewu jak i wywiewu maksymalną, to obydwa wentylatory będą chodziły na 20% (a przy biegu ustawionym na 100% powieje 50%).

  4. #844
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    A jak pracował w niskich temperaturach które ostatnio bywały? Ten izzi kusi tym co ma w swojej cenie ale trochę mnie zniechęcają wiadomości że modele 300 i 302 różnie radziły sobie z pracą w niskich temperaturach. No i z tego co mówił doradca bez dodatkowych opcji praca tylko na trzech prędkościach bez płynnej regulacji
    normalnie, nie zauwazylem niczego niepokojacego.
    masz 2 sterowniki do wyboru. W jednym masz mozliwosc zaprogramowania biegow ze skokiem chyba 10 albo 5 (nie pamietam teraz). W drugim mozesz regulowac co 10% bez mozliwosci zapisania tego jako "biegu". Szczerze? Uzywam rekuperatorow od ponad 15 lat i w tym sie nie grzebie. Ustawiasz raz i juz, co najwyzej jak Ci sie na dluzej pojawi wiecej osob w domu to zmienisz bieg i tyle.

    Realnie mozesz pedzic ten reku od 100% do 20% (do 30% jest programowanie biegami, 20% to opcja "poza domem")

    Przy zastsowaniu modulu stalego przeplywu co wg mnie jest koniecznoscia to spokojnie zejdziesz na 20% np do 80m3/h. O tyle fajnie ze maksymalna moc ustawiona w module ma wplyw na faktyczny pozniejszy % przeplyw

    np ustawisz 400m3/h albo modul sam sie tak sustawi po detekcji i masz 20% z tego na biegu oza domem"
    jak ustawisz np 300m3/h to tez masz 20% ale z tej wartosci.

    Dosc latwo mozna sobie ustawic przeplyw jaki Ci pasuje.

    U mnie sprawdza sie to dobrze a mam jeszcze dodatkowa puszke filtracyjna na czerpni.

    Podsumowujac nie zauwazylem wad. Poprzedni reku tez mial odmrazanie obrotami i nie zauwazylem zeby ten zachowywal sie gorzej. Jak sie zrobi cieplej to rozbiore go i poczyszcze i zobacze czy sa jakies slady wilgoci w srodku. Biorac pod uwage cene to jest jedna z lepszych ofert na rynku jak ktos szuka waskiego erv z pionowym ukladem przylaczeniowym.

  5. #845
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    normalnie, nie zauwazylem niczego niepokojacego.
    masz 2 sterowniki do wyboru. W jednym masz mozliwosc zaprogramowania biegow ze skokiem chyba 10 albo 5 (nie pamietam teraz). W drugim mozesz regulowac co 10% bez mozliwosci zapisania tego jako "biegu". Szczerze? Uzywam rekuperatorow od ponad 15 lat i w tym sie nie grzebie. Ustawiasz raz i juz, co najwyzej jak Ci sie na dluzej pojawi wiecej osob w domu to zmienisz bieg i tyle.

    Realnie mozesz pedzic ten reku od 100% do 20% (do 30% jest programowanie biegami, 20% to opcja "poza domem")

    Przy zastsowaniu modulu stalego przeplywu co wg mnie jest koniecznoscia to spokojnie zejdziesz na 20% np do 80m3/h. O tyle fajnie ze maksymalna moc ustawiona w module ma wplyw na faktyczny pozniejszy % przeplyw

    np ustawisz 400m3/h albo modul sam sie tak sustawi po detekcji i masz 20% z tego na biegu oza domem"
    jak ustawisz np 300m3/h to tez masz 20% ale z tej wartosci.

    Dosc latwo mozna sobie ustawic przeplyw jaki Ci pasuje.

    U mnie sprawdza sie to dobrze a mam jeszcze dodatkowa puszke filtracyjna na czerpni.

    Podsumowujac nie zauwazylem wad. Poprzedni reku tez mial odmrazanie obrotami i nie zauwazylem zeby ten zachowywal sie gorzej. Jak sie zrobi cieplej to rozbiore go i poczyszcze i zobacze czy sa jakies slady wilgoci w srodku. Biorac pod uwage cene to jest jedna z lepszych ofert na rynku jak ktos szuka waskiego erv z pionowym ukladem przylaczeniowym.
    Niby tam są do wyboru dwa panele sterowania LITE i STANDARD. Lite ma opcję stopniowania co 10%, standard ma 3 biegi.

  6. #846
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie wiem jakiego doradcy pytałeś i o co...ale ja mam 300tkę i sterownik, który ma 4 prędkości 20,40,70,100% . Jest też tryb automatyczny/godzinowy, gdzie możesz sobie ustawić wartości 50,30 czy 80%
    Dziwnym trafem, mimo iż nie mam nagrzewnicy ani razu nie miałem problemów z brakiem powietrza w domu, bo reku w trybie odmrażania nawiewa je do domu.Tyle że ja robiłem czerpnię/wyrzutnię z zaleceniami producenta a nie mniejsze, więc może dlatego.
    Ty nie miałeś problemu, u innych było inaczej, świadczy o tym ten temat. Czerpania/wyrzutnia z zaleceniami czyli jakie? Ja do czerpni i wyrzutni będę miał równe odcinki po około 6m. Narażone w warstwie ocieplenia poddasza ma wyprowadzone odcinki sztywnego sporo fi200 do pomieszczenia gdzie będzie siedział rekuperator. Nie wiem jeszcze z czego zrobię dwa poziome odcinki do ścian szczytowych ale na pewno dobrze je docieple wełną na nie ocieplonym poddaszu. Czerpnia i wyrzutnia będą w ścianach szczytowych.

  7. #847
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Niby tam są do wyboru dwa panele sterowania LITE i STANDARD. Lite ma opcję stopniowania co 10%, standard ma 3 biegi.
    standard ma 3 biegi ustawiane w zakresie 30%-100% wiec identycznie jak w lite, jedyna roznica ze mozna wygodniej zwiekszyc / zmniejszyc wentylacje bez klikania x razy w strzalki.

    Jeden i drugi panel ma mozliwosc z modulem stalego przeplywu praktycznie ustawienie dowolnego oczekiwanego przeplywu.

    wg mnie szukasz problemu gdzie go nie ma.

  8. #848
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie wiem jakiego doradcy pytałeś i o co...ale ja mam 300tkę i sterownik, który ma 4 prędkości 20,40,70,100% . Jest też tryb automatyczny/godzinowy, gdzie możesz sobie ustawić wartości 50,30 czy 80%
    Dziwnym trafem, mimo iż nie mam nagrzewnicy ani razu nie miałem problemów z brakiem powietrza w domu, bo reku w trybie odmrażania nawiewa je do domu.Tyle że ja robiłem czerpnię/wyrzutnię z zaleceniami producenta a nie mniejsze, więc może dlatego.
    raczej dlatego ze masz nowszy sterownik z bardziej agresywnym odszranianiem. To juz zostalo popraiwone w 300ce, weic zakladalem ze w 302 i 402 bedzie to dzialac niegorzej.

    na razie mialem -16 raz w nocy i nie poczulem zaduchu wiec jakos to dziala. Poprzedni reku tez mialem bez nagrzewnicy czyli odmrazal sie balanoswaniem wentylatorow i tez bylo ok.

  9. #849
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    "Obecnie dostępny jest jedynie Panel lite, umozliwia on sterowanie
    poprzez trzy biegi, nie ma tam regulacji procentowej."

    Taką odp właśnie dał mi człowiek z firmy z której zamierzam kupić ten rekuperator. Być może nie do końca wie co pisze. Też nie chce mi się wierzyć że w nowszych modelach wprowadzają prymitywniejsze sterowanie

  10. #850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie tyle szukam dziury w całym, co chcę zdobyć jak najwięcej informacji o tym co chcę kupić żeby nie być później zaskoczonym. Tym bardziej że klocek kosztuje z modułem stałego przepływu 9500zł. A po nowym roku jeszcze więcej, bez modułu 8800zł

  11. #851
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    wystarczy przeczytać instrukcje obsługi na stronie, wszystko sie wyjaśni. Można tez kupic od producenta, albo zadac pytanie mailem. Zawsze to lepsze zrodlo informacji niz jakas firma krzak co jak widac nie ma pojecia o tym co mowi.

    panel lite nie ma biegow
    standard ma

    oba umowizliwaja ustawienie % wentylatorow, jak masz modul stalego przeplywu mozesz ustawic limit i tak sterowac oczekiwna wydajnosca, jak nie masz modulu mozesz to robic korektami

  12. #852
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Ty nie miałeś problemu, u innych było inaczej, świadczy o tym ten temat. Czerpania/wyrzutnia z zaleceniami czyli jakie? Ja do czerpni i wyrzutni będę miał równe odcinki po około 6m. Narażone w warstwie ocieplenia poddasza ma wyprowadzone odcinki sztywnego sporo fi200 do pomieszczenia gdzie będzie siedział rekuperator. Nie wiem jeszcze z czego zrobię dwa poziome odcinki do ścian szczytowych ale na pewno dobrze je docieple wełną na nie ocieplonym poddaszu. Czerpnia i wyrzutnia będą w ścianach szczytowych.
    Pierwsze 1,5m czerpni i wyrzutni na wlocie/wylocie rury większe o jeden rozmiar. W moim przypadku 200mm przy reku z wejściami 160mm. Gdybym miał więcej miejsca w podbitce, gdzie mam czerpnię, to dałbym 250mm, bo w czerpni zakładam matę filtracyjną, dzięki której przedłużam żywotność filtrów i mam czyste rury.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #853
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    raczej dlatego ze masz nowszy sterownik z bardziej agresywnym odszranianiem. To juz zostalo popraiwone w 300ce, weic zakladalem ze w 302 i 402 bedzie to dzialac niegorzej.

    na razie mialem -16 raz w nocy i nie poczulem zaduchu wiec jakos to dziala. Poprzedni reku tez mialem bez nagrzewnicy czyli odmrazal sie balanoswaniem wentylatorow i tez bylo ok.
    Reku kupiłem ponad 2,5 roku temu, więc czy to będzie nowszy sterownik?
    Dobrze że kupiłem sobie wcześniej anemometr z tubami do pomiarów, bo pierwszej zimy bym mógł dostać zawału czytając w necie teksty, że jak reku ma tryb odmrażania to można się podusić
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #854
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post


    Biegi mam 3, nie 4 (i każdy mogę ustawić z krokiem 1pp). Do tego jest tryb "poza domem" 20%. I prócz tego, że można ustawić biegi można ustawić korektę zmniejszającą do połowy. Czyli jak ustawimy pierwszy bieg na 40% i korektę zarówno nawiewu jak i wywiewu maksymalną, to obydwa wentylatory będą chodziły na 20% (a przy biegu ustawionym na 100% powieje 50%).
    Dla mnie tryb 'poza domem' jest biegiem, bardzo często używanym, kiedy w domu jest jedna osoba, która sobie leży i odpoczywa czytając książkę czy oglądając TV. Mam do przewentylowania 229m3 nie odliczając wyposażenia domu i te 20% w takim wypadku wystarcza.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #855
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pierwsze 1,5m czerpni i wyrzutni na wlocie/wylocie rury większe o jeden rozmiar. W moim przypadku 200mm przy reku z wejściami 160mm. Gdybym miał więcej miejsca w podbitce, gdzie mam czerpnię, to dałbym 250mm, bo w czerpni zakładam matę filtracyjną, dzięki której przedłużam żywotność filtrów i mam czyste rury.
    No ja przepusty w ścianach mam zrobione z pcv fi200 ocieplone styropianem i zapianowane, na pewno samą czerpnia i wyrzutnie przykręcę większe bo w nich jest spora kryza.

  16. #856
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    wystarczy przeczytać instrukcje obsługi na stronie, wszystko sie wyjaśni. Można tez kupic od producenta, albo zadac pytanie mailem. Zawsze to lepsze zrodlo informacji niz jakas firma krzak co jak widac nie ma pojecia o tym co mowi.

    panel lite nie ma biegow
    standard ma

    oba umowizliwaja ustawienie % wentylatorow, jak masz modul stalego przeplywu mozesz ustawic limit i tak sterowac oczekiwna wydajnosca, jak nie masz modulu mozesz to robic korektami
    Firma nie jest w cale krzak, z tego niby podają to sporo sprzedają samych izzi 302 i 402. U producenta na komplecie izzi 402 + moduł równoważenia przepływu + dłuższy przewód do panelu musiałbym zapłacić blisko 500zł więcej.

  17. #857
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    sorry ale dla mnie firma co nawet nie przeczyta instrukcji do tego co sprzedaje i wprowadza klienta w błąd to jest to firma krzak

  18. #858
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    No ewidentnie bo powiedział to człowiek przez telefon i to samo napisał (być może ten sam) na maila nawet jak zacytowałem że strony producenta funkcje obsługiwane przez poszczególne panele sterujące tej jednostki.

  19. #859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dla mnie tryb 'poza domem' jest biegiem, bardzo często używanym
    Ja biegów używam bardzo rzadko. Od zmian to mam harmonogram. A biegi tylko w nietypowych sytuacjach. 20% nie wystarcza jak ktokolwiek jest w domu. Sprawdź miernikiem CO2.

  20. #860
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja biegów używam bardzo rzadko. Od zmian to mam harmonogram. A biegi tylko w nietypowych sytuacjach. 20% nie wystarcza jak ktokolwiek jest w domu. Sprawdź miernikiem CO2.
    Nie muszę mieć miernika, by wiedzieć jak się czuję. Mój "ogromny" salon z otwartą kuchnią ma 21,6 + 7,2m2 i ma dwa anemostaty nawiewu w salonie i dwa wywiewu w kuchni. Nawiew w tej chwili przy 'poza domem' to 12 + 13m3/h a wywiew w kuchni 13+14m3/h. W zupełności wystarcza dla jednej osoby uprawiającej LOB - leżenie obojętnym bykiem.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 43 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony