dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 116
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Fakt, mea culpa. Wątek do kosza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Na pytanie o "syfienie" gazem vs. peletem drzewnym nie jesteś łaskawy odpowiedzieć?
    Słońce, wiatr, energia wodna i atom.
    Pelet drzewny jest bardzo emisyjny.
    Spalanie peletu powoduje zatrucie środowiska i umysłów.
    Kolejny raz zabłysłeś. Nie pytałem jakie znasz tylko co masz. Zresztą atom? Poważnie?
    Nie masz nic. Zero. Typowy gaziarz. Nie opłaca się. Gaz to dopiero powoduje lasowanie mózgu. Widać to po wpisach. Tylko ja syfie mnie niż ty i inni gaziarze. No daleko ci do mnie. Może kiedyś zrozumiesz pewne rzeczy.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie ma znaczenia kto, jakie urzadzeniania bezemisyjne posiada, tylko co i ile emituje.
    Mozesz miec dom obstawiony solarami i PV, a jenoczesnie spalac kilka ton pelletu i zanieczyszczać okolice bardziej, niż sasiad, ktory ma tylko gazrurkę.
    Witaj pseudo forumowy omnibusie. Po to się to instaluje, żeby nie syfić. Już ci tłumaczyłem o co w tym chodzi i widać nie możesz jakoś tego zrozumieć. Zresztą nie tylko po to, ale i tak tego nie zakumasz. Tony pelletu? Syfie mnie niż ty i wiem, że boli, ale takie fakty. Dokładnie gazowcy jadą cały rok i syfią. Tobie i innym się nie opłaca nic innego. Zresztą przeczytaj uważnie i postaraj się zrozumieć to co o wkleiłem Danii. Zresztą ja zmieniam źródło ciepełka,bo już czas, a ty mistrzu co zrobisz jak ci padnie kociołek? Dalej kupisz gazowy i będzie syfił i wspierał ruskich.

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Podzielam opinię, że tytuł wątku i opis słaby.
    Nikt chyba nie zaprzeczy, że spalając cokolwiek (węgiel, gaz, pelet, drewno, ) powoduje się zanieczyszczenie. Pisanie o zanieczyszczeniu powodowanym spaniem gazu, w Polskich realiach jest formą żartu albo totalnego oderwania od rzeczywistości polskich palenisk.
    Ja byłbym prze-szczęśliwy widząc mały biały dymek u sąsiada z pieca gazowego, zamiast czarno-żółtej zasłony dymnej na całą ulicę z wszystko palnego kopciucha. Ucieszyłbym się nie czytając, że elektrowania Bełchatów jest liderem w Europie pod względem emisji zanieczyszczeń, bo wtedy na plan drugi schodzi fakt, że prąd zasila ekologiczne pojazdy i parę tyś PC.

    Uważam, że nie ważne czym grzejesz, ważniejsze by dom potrzebował jak najmniej energii nieodnawialnej do jego ogrzania. Przy małym zapotrzebowaniu nikt nie będzie palił węglem a to już będzie robiło różnicę!
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Podzielam opinię, że tytuł wątku i opis słaby.
    Nikt chyba nie zaprzeczy, że spalając cokolwiek (węgiel, gaz, pelet, drewno, ) powoduje się zanieczyszczenie. Pisanie o zanieczyszczeniu powodowanym spaniem gazu, w Polskich realiach jest formą żartu albo totalnego oderwania od rzeczywistości polskich palenisk.
    Ja byłbym prze-szczęśliwy widząc mały biały dymek u sąsiada z pieca gazowego, zamiast czarno-żółtej zasłony dymnej na całą ulicę z wszystko palnego kopciucha. Ucieszyłbym się nie czytając, że elektrowania Bełchatów jest liderem w Europie pod względem emisji zanieczyszczeń, bo wtedy na plan drugi schodzi fakt, że prąd zasila ekologiczne pojazdy i parę tyś PC.

    Uważam, że nie ważne czym grzejesz, ważniejsze by dom potrzebował jak najmniej energii nieodnawialnej do jego ogrzania. Przy małym zapotrzebowaniu nikt nie będzie palił węglem a to już będzie robiło różnicę!
    Przecież nikt kto ma rozum nie wkłada teraz do nowego domu węgla. Niestety gaz to też złe rozwiązanie, ale mało kto wie o co w tym chodzi.
    Podam jeszcze raz bardzo dobry przykład.
    W Danii od 2015 roku nie można uzyskać pozwolenia budowalnego na dom, jeżeli miałoby w nim być wykorzystane jakiekolwiek paliwo kopalne –budynek musi mieć zainstalowane od razy odnawialne źródło energii wykorzystujące lokalnie dostępny, doproszony zasób energetyczny.
    Kurcze niech ktoś wyciągnie z tego jakiś sensowny wniosek. Polecam kolejny raz poszukać i zrozumieć co zrobili np. w Danii i na Litwie. Tyle.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Kolejny raz zabłysłeś. Nie pytałem jakie znasz tylko co masz. Zresztą atom? Poważnie?
    Nie masz nic. Zero. Typowy gaziarz. Nie opłaca się. Gaz to dopiero powoduje lasowanie mózgu. Widać to po wpisach. Tylko ja syfie mnie niż ty i inni gaziarze. No daleko ci do mnie. Może kiedyś zrozumiesz pewne rzeczy.

    Witaj pseudo forumowy omnibusie. Po to się to instaluje, żeby nie syfić. Już ci tłumaczyłem o co w tym chodzi i widać nie możesz jakoś tego zrozumieć. Zresztą nie tylko po to, ale i tak tego nie zakumasz. Tony pelletu?
    Syfie mnie niż ty i wiem, że boli, ale takie fakty.
    Dokładnie gazowcy jadą cały rok i syfią.

    Tobie i innym się nie opłaca nic innego. Zresztą przeczytaj uważnie i postaraj się zrozumieć to co o wkleiłem Danii. Zresztą ja zmieniam źródło ciepełka,bo już czas, a ty mistrzu co zrobisz jak ci padnie kociołek? Dalej kupisz gazowy i będzie syfił i wspierał ruskich.
    Możesz po stokroć pisać "typowy gaziarz" i nic to nie zmieni w ilości zanieczyszczeń peletem w stosunku do gazu.
    Spalanie peletu powoduje większe zanieczyszczenie środowiska niż spalanie gazu.
    Mam wymienić kocioł gazowy na kocioł peletowy ??
    Wtedy będę eko ??

    BTW - mam instalację PV więc jestem bardziej eko niż Ty paląc swój wspaniały pelet

    Masz jakieś problemy z gazem? Do tego problem z logicznym myśleniem ?
    Piszesz że "gaziarze" palą cały rok gazem a ty nie palisz cały rok peletem?
    Pelet robisz z własnych sadzonek czy kupujesz w fabryce peletu?

    Podaj liczbowe porównanie zanieczyszczeń gazem i peletem to podyskutujemy o szkodliwości ...

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz po stokroć pisać "typowy gaziarz" i nic to nie zmieni w ilości zanieczyszczeń peletem w stosunku do gazu.
    Spalanie peletu powoduje większe zanieczyszczenie środowiska niż spalanie gazu.
    Mam wymienić kocioł gazowy na kocioł peletowy ??
    Wtedy będę eko ??

    BTW - mam instalację PV więc jestem bardziej eko niż Ty paląc swój wspaniały pelet

    Masz jakieś problemy z gazem? Do tego problem z logicznym myśleniem ?
    Piszesz że "gaziarze" palą cały rok gazem a ty nie palisz cały rok peletem?
    Pelet robisz z własnych sadzonek czy kupujesz w fabryce peletu?

    Podaj liczbowe porównanie zanieczyszczeń gazem i peletem to podyskutujemy o szkodliwości ...
    Cały rok? Ja teraz palę pelletem ze 3 miesiące. Pellet to gówno. Tak samo gaz. Kumasz. Jest jedna różnica. Ja mam bezemisyjne źródła, bufory i instaluje bardzo sprane i wydaje źródło jak pompa gruntowa. Ty dalej zostajesz z gazrurą w domu. Tobie się nic nie opłaca. Typowy gazowiec. Nie tylko ty tak mydlisz. No to teraz sobie policz, bo ja nie potrafię, a jak masz problem to fotohobby Ci pomoże. Tu nie chodzi tylko o eko. To jest coś więcej.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Po co palisz peletem który nie jest bezemisyjny?
    Zanieczyszczasz atmosferę to 100 razy więcej przez 3 miesiące niż inny paląc gazem przez 12 miesięcy.
    Masz jakieś zacięcie z pisaniem "typowy gaziarz" ??

    Pompę gruntową zasilasz z PV czy z elektrowni ?
    Masz taką słabą pompę że musisz dogrzewać peletem??
    Syfie mnie niż ty i wiem, że boli, ale takie fakty.
    Dokładnie gazowcy jadą cały rok i syfią.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 24-04-2019 o 22:28

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Po co palisz peletem który nie jest bezemisyjny?
    Zanieczyszczasz atmosferę to 100 razy więcej przez 3 miesiące niż inny paląc gazem przez 12 miesięcy.
    Masz jakieś zacięcie z pisaniem "typowy gaziarz" ??

    Pompę gruntową zasilasz z PV czy z elektrowni ?
    Masz taką słabą pompę że musisz dogrzewać peletem??
    Policzyłeś te 100 razy? Gratulacje.
    Pallet bo to mam obecnie. To wybrałem budując dom. Takie były czasy. Lepsze to niż węgiel. Muszę to tłumaczyć . Ostatni rok używania. Widzisz ja się zmieniam. Rozwijam. Patrze inaczej na wiele rzeczy. Widać daleka droga przed nami, co potwierdzają wpisy w tym wątku. Gaziarzom nic się nie opłaca. Syfią cały rok. Nawet w lecie. Mam duże problemy ze spojówkami i to czuję. Tak to typowy gaziarz. Pisałem tutaj ile czego importujemy. Poszukaj jak niektóre kraje podchodzi do takich spraw. Polecam. Ten Gasland też sobie oglądnij. Warto.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Daj już spokój z tym zawodzeniem "gaziarze syfią", "Gaziarzom nic się nie opłaca. Syfią cały rok. Nawet w lecie." i tym podobne głupoty.
    Idż doi okulisty i do alergologa nie nie wypisuj swoich głupot ...
    Syfisz swoim peletem 100 x bardziej niż gazem.
    Wiesz w jaki sposób produkuje się pelet i ile wytwarzanych jest zanieczyszczeń przy tej okazji?

    Masz klapki na oczach ...

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    Masz klapki na oczach ...
    ano ma...na szczęscie, to są tylko jednostki, szczególnie aktywne na tutejszym forum. Większość osób które znam, to uważa za problem, że nie ma dostępu do rury z gazem, a ja osobiście - podobnie jak ty, wolałbym, żeby wszyscy wokół mieli gaz a nie smrodzili węglem i/lub drewnem....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #71
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Gaz = syf.Drewno = się syf. Pelet = się syf.Węgiel = się syf.To co jest nie syf.? Wole to ma kaczka i pelikan.Niech w komin który masz - gazowy komin foto wsadzi ci swoje mierniki.Jak myślisz co tam mu pokaże i co wyleci.Jak cię znam to oznajmisz tu ,że świeże ,przerobione powietrze nie zagrażające atmosferze i sąsiadom i domownikom. NIO!!!
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-04-2019 o 06:58

  12. #72
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Co emitujemy podczas spalania?



    W zależnosci od rodzaju spalonego paliwa, czy odpadu zmienia się skład emisji zanieczyszczeń. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze zanieczyszczenia emitowane podczas spalania wybranych paliw w danej instalacji.

    Kocioł gazowy
    Paliwo: GAZ ZIEMNY
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 m3 gazu ziemnego: ok. 30 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane podczas spalenia 1 m3 gazu ziemnego:
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    gram
    0,08
    Tlenki azotu NOx
    1,65
    Tlenek węgla CO
    0,30
    Dwutlenek węgla CO2
    2000
    Pył (zawieszony)
    0,0005 (właściwie brak)
    Benzo(α)piren
    Znikome/brak

    Kocioł olejowy
    Paliwo: OLEJ OPAŁOWY LEKKI
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony oleju opałowego: ok. 40000 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane podczas spalenia 1 tony oleju opałowego lekkiego:
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    kg
    0,814
    Tlenki azotu NOx
    2,395
    Tlenek węgla CO
    0,640
    Dwutlenek węgla CO2
    3200
    Pył (zawieszony)
    0,41
    Benzo(α)piren
    0,01


    Kocioł biomasowy automatyczny
    Paliwo: PELETY Z DRZEW IGLASTYCH
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony pelet: ok. 15000 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane podczas spalenia 1 tony pelet
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    kg
    0,02
    Tlenki azotu NOx
    0,80
    Tlenek węgla CO
    11
    Dwutlenek węgla CO2
    1330
    Pył (zawieszony)
    2,50
    Benzo(α)piren
    Brak

    Kominek na drewno
    Paliwo: DREWNO
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony drewna: ok. 13000 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane przy spaleniu 1 tony drewna
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    kg
    0,110
    Tlenki azotu NOx
    1,05
    Tlenek węgla CO
    20
    Dwutlenek węgla CO2
    1200
    Pył (zawieszony)
    1,5
    Benzo(α)piren
    Brak


    Kocioł węglowy automatyczny
    Paliwo: WĘGIEL KAMIENNY EKOGROSZEK
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony węgla: ok. 23000 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane przy spaleniu 1 tony węgla
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    kg
    9,60
    Tlenki azotu NOx
    3,20
    Tlenek węgla CO
    10
    Dwutlenek węgla CO2
    2130
    Pył (zawieszony)
    10
    Benzo(α)piren
    0,003


    Kocioł węglowy zasypowy
    Paliwo: WĘGIEL KAMIENNY ORZECH
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony węgla: ok. 20000 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane przy spaleniu 1 tony węgla
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    kg
    14
    Tlenki azotu NOx
    2,10
    Tlenek węgla CO
    50
    Dwutlenek węgla CO2
    2000
    Pył (zawieszony)
    10
    Benzo(α)piren
    0,015


    Paliwo: KOKS
    Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony koksu: ok. 24000 MJ
    Zanieczyszczenia emitowane przy spaleniu 1 tony koksu
    Zanieczyszczenie
    Jednostka
    Ilość
    Tlenki siarki SOx
    kg
    12,80
    Tlenki azotu NOx
    1,10
    Tlenek węgla CO
    25
    Dwutlenek węgla CO2
    2360
    Pył (zawieszony)
    12
    Benzo(α)piren
    0,0001

    W przypadku SPALANIA ŚMIECI, oprócz związków podobnych jak te emitowane przy spalaniu paliw, emituje się również związki przedstawione w tablicy ponizej.
    Związki toksyczne uwalniane podczas spalania różnych odpadów
    Rodzaj odpadu Związki toksyczne
    Odpady gumowe (np. opony) PCCD/PCDF, WWA, LZO, Cd, Pb,
    Tekstylia LZO, Hg, Cd
    PCV PCCD/PCDF, WWA
    Papier barwiony (np. kolorowe gazety) PCCD/PCDF, Pb
    Drewno lakierowane LZO, WWA
    Politereftalan etylenu (plastikowe butelki) WWA
    Są równi i równiejsi.

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post

    Kurcze niech ktoś wyciągnie z tego jakiś sensowny wniosek. Polecam kolejny raz poszukać i zrozumieć co zrobili np. w Danii i na Litwie. Tyle.
    W Dani to strategia rządu, by uniezaieżniać się od importu szerokorozumianej "energii".
    Sukcesywnie rozbudowywują morskie farmy wiatrowe, a mają do tego jedne z lepszych terenów.

    Co takiego ma Polska by zrezygnować z importu gazu.....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ano ma...na szczęscie, to są tylko jednostki, szczególnie aktywne na tutejszym forum. Większość osób które znam, to uważa za problem, że nie ma dostępu do rury z gazem, a ja osobiście - podobnie jak ty, wolałbym, żeby wszyscy wokół mieli gaz a nie smrodzili węglem i/lub drewnem....
    Gaz też truje tylko tego nie czuć. Gaz to dinozaur tak jak węgiel.
    Chociaż jest pewien rodzaj gazu, który jest "dobry".
    No mam klapki. Oni też mają.
    Wiedeń wprowadza zakaz montażu kotłów gazowych i olejowych
    W Danii od 2015 roku nie można uzyskać pozwolenia budowalnego na dom, jeżeli miałoby w nim być wykorzystane jakiekolwiek paliwo kopalne –budynek musi mieć zainstalowane od razy odnawialne źródło energii wykorzystujące lokalnie dostępny, doproszony zasób energetyczny.
    W innych krajach też mają. Dobrze,ze to jednostki.
    Ja wolałbym, aby moi sąsiedzi nie syfili i używali jak najwięcej bezemisyjnych i odnawialnych źródeł energii, oszczędzali ją i wykorzystywali ją efektywnie, jeździli autami na wodór lub prąd, żeby 8 mld PLN wpłynęło do Polski a nie z niej wypłynęło itp itd.
    Dobrze, że mam takie klapki.

    Macie rację. Spalajmy nasz czysty gaz, importujmy go coraz więcej tak samo węgla i ropy, zbudujmy kolejny gazoport, dostarczajmy go statkami napędzanymi tanią ropą, połóżmy jeszcze ze dwie rury i będzie cud, miód, malina. Można tak? Pewnie, że można.
    Żegnam.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Pal peletem i daj znać jak spaliny peletowe działają na spojówki.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ja wolałbym, aby moi sąsiedzi nie syfili i używali jak najwięcej bezemisyjnych i odnawialnych źródeł energii, oszczędzali ją i wykorzystywali ją efektywnie, jeździli autami na wodór lub prąd, żeby 8 mld PLN wpłynęło do Polski a nie z niej wypłynęło itp itd.
    Z tym się zgadzam.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-04-2019 o 11:45

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Są równi i równiejsi.
    Przelicz ilości wydalanych szkodliwych zanieczyszczeń na jedną jednostke np. na 10.000 MJ.
    Wtedy porównaj.
    Wklejanie tabelki bez porównania w jednych jednostkach nie ma sensu bo zrozumienie treści przekracza możliwości zwykłego maturzysty i absolwenta wyższej uczelni.
    Zwłaszcza takiego bez matury z matematyki.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pal peletem i daj znać jak spaliny peletowe działają na spojówki.


    Z tym się zgadzam.
    Do dupy. Dlatego uciekam. Zmieniam i rozwijam się. Czasy się zmieniają.

    Zgadzasz się a nic nie robisz w tym kierunku, bo tak jest łatwiej. Fajne podejście.
    EOT.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Jeszcze jeden bardzo fajny watek, gdzie okładają się tym, kto co spala.
    No to... uwagę mam taką...
    WSZYSCY spalacie jakiegoś schabowego czy kluchy, zależnie od tego - co było na obiad.
    No i emitujecie CO2 !!!
    Czysta zbrodnia przeciw zmianom klimatu, jak mi w radiu, tv i prasie tłumaczą!
    Może wiec.... przestańmy oddychać?!
    Wtedy nawet tego czym w kominkach palą się nie czuje...

    Osobiście znam jednego takiego co nie tylko CO2 emituje ale nawet RTĘĆ!!!
    Widziałem, jak stłukł termometr lekarski!!!
    Naprawdę!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #79

    Domyślnie

    Yoda proszę Cię. To nie o to w tym chodzi. Spalaj te kotlety i emituj CO2.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Do dupy. Dlatego uciekam. Zmieniam i rozwijam się. Czasy się zmieniają.

    Zgadzasz się a nic nie robisz w tym kierunku, bo tak jest łatwiej. Fajne podejście.
    EOT.
    Nie wiesz czy coś robię czy nic nie robię w tym eko kierunku.
    Latem nie masz zapalenia spojówek?
    Dlaczego nie masz ?

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony