dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja projektu

    Witam, chcemy wybudować z żoną dom. Projekt jest aktualnie w adaptacji. Projekt to dom pod jarzabem 8GN. Z chęcią bym posłuchał waszych rad i uwag. Będzie trochę zmian.
    1) Dach z 30 na 35 st. konstrukcja z wiązarów. Zamiana z blachy na dachówkę. Zmiana dachu płaskiego nad garażem na dwuspadowy.
    2) Poddasze nieużytkowe, strop drewniany. Jakiś strych na graty.
    3) Ogrzewanie pompą ciepła. W całym domu podłogówka. Jednostka zew, ma się znajdować na ścianie szczytowej garażu.
    4) Likwidacja kominów i kominka. Będzie rekuperacja.
    5) Zmiana rozmiaru okien i likwidacja garażowego.
    6) Usunięcie wewnętrznych ścian nośnych

    Jeżeli macie jakieś sugestie co można by zmienić na etapie adaptacji z chęcią wysłucham.
    W załączniku kilka rysunków.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut glowny.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	428894   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj przez garaz.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	428895   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj przez dom.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	428896   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dane kontrukcyjne.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	428897   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	usytuowanie.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	428898  


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Pytanie nie związane bezpośrednio z przestawionymi zapytaniami ale powiedz (jeżeli możesz) ile kosztuje projekt "typowy" a ile ma kosztować adaptacja do Waszych wymagań?
    Czy typowego nie kupujesz a Architekt adaptujący tylko się na nim wzoruje?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pytanie nie związane bezpośrednio z przestawionymi zapytaniami ale powiedz (jeżeli możesz) ile kosztuje projekt "typowy" a ile ma kosztować adaptacja do Waszych wymagań?
    Czy typowego nie kupujesz a Architekt adaptujący tylko się na nim wzoruje?
    To odpowiem Ci tak,w moim przypadku projekt gotowy przed adaptacja wyszedlby znacznie drożej w budowie niż po adaptacji i to ze znacznym ograniczeniem zużycia energii na jego ogrzewanie.

    Gotowiec to jedynie szkielet a jedynie od inwestora i jego świadomości zależy co z tym zrobi.
    Głąb będzie budował wg gotowca czyli drogo i do dupy. Myślący wykorzysta ten szkielet do budowy dobrego domu
    Ostatnio edytowane przez KILL BILL ; 06-04-2019 o 23:36

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wywalanie ściany nośnej wewnątrz i zamiana stropu monolitycznego na drewniany to mocne osłabienie sztywności konstrukcji. Wszystko do przeliczenia i pewnie do dołożenia słupy i wzmocnienie wieńca. To duże zmiany i praktycznie przeprojektowanie od nowa - więc albo wyjdzie drogo, albo byle jak i ryzyko pękania ścian spore.

    Jednostka zewnętrzna trudno dostępna to pewnie droższy serwis. Też szansa na przenoszenie się wibracji na konstrukcję (u mnie trzy klimy powieszone na ścianach przenoszą drgania - dopiero w domu jak postawiłem na kostce to nie jestem w stanie w domu poznać, czy sprężarka pracuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wywalanie ściany nośnej wewnątrz i zamiana stropu monolitycznego na drewniany to mocne osłabienie sztywności konstrukcji. Wszystko do przeliczenia i pewnie do dołożenia słupy i wzmocnienie wieńca. To duże zmiany i praktycznie przeprojektowanie od nowa - więc albo wyjdzie drogo, albo byle jak i ryzyko pękania ścian spore.

    Jednostka zewnętrzna trudno dostępna to pewnie droższy serwis. Też szansa na przenoszenie się wibracji na konstrukcję (u mnie trzy klimy powieszone na ścianach przenoszą drgania - dopiero w domu jak postawiłem na kostce to nie jestem w stanie w domu poznać, czy sprężarka pracuje.

    W moim przypadku zamiana na strop drewniany plus zamiana na płytę fundamentowa z fundamentu lawowego plus zabezpieczenia na szkody górnicze na etapie adaptacji był to koszt 3500zl ale fizycznie przyniosło to zyski ok. 20tys.zl jak nie więcej w porównaniu do gotowca.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-04-2019 o 11:28 Powód: atak na użytkownika

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pytanie nie związane bezpośrednio z przestawionymi zapytaniami ale powiedz (jeżeli możesz) ile kosztuje projekt "typowy" a ile ma kosztować adaptacja do Waszych wymagań?
    Czy typowego nie kupujesz a Architekt adaptujący tylko się na nim wzoruje?
    Typowy 2500 + 5600 adaptacja. Za projekt indywidualny od 10 wzwyż i to są ofertyod kilkunastu architektów.

    [QUOTE=Kaizen;7806507]Wywalanie ściany nośnej wewnątrz i zamiana stropu monolitycznego na drewniany to mocne osłabienie sztywności konstrukcji. Wszystko do przeliczenia i pewnie do dołożenia słupy i wzmocnienie wieńca. To duże zmiany i praktycznie przeprojektowanie od nowa - więc albo wyjdzie drogo, albo byle jak i ryzyko pękania ścian spore.
    Kaizen, a wiązary nie zapewnią sztywności?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jednostka zewnętrzna trudno dostępna to pewnie droższy serwis. Też szansa na przenoszenie się wibracji na konstrukcję (u mnie trzy klimy powieszone na ścianach przenoszą drgania - dopiero w domu jak postawiłem na kostce to nie jestem w stanie w domu poznać, czy sprężarka pracuje.
    W jakim sensie trudno dostępna?

    Zastanawia mnie jeszcze rozprowadzenie instalacji od rekuperacji. Czytałem o opcji w podwieszanych suficie, ale rozumiem że to automatycznie obniża wysokość pomieszczeń. Jest jeszcze jakaś inna opcja? I czy trzeba już o tym myśleć na etapie adaptacji, żeby gdzieś przysłowiowo nie dać d*py. Tzn. - jak stanie na tym, że będzie w suficie podwieszanym, a nie zostało to przewidziane wcześniej to wysokość pomieszczeń np. z planowanych 2,65 zrobi się 2,55

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirkrzysiek Zobacz post
    Typowy 2500 + 5600 adaptacja. Za projekt indywidualny od 10 wzwyż i to są ofertyod kilkunastu architektów.

    I masz przeliczoną za te pieniądze konstrukcję? Masz dla przykładu przeliczone obciążenia na więźbę i fundament po zmianie stropu i dachówki?

    Cytat Napisał sirkrzysiek Zobacz post
    Kaizen, a wiązary nie zapewnią sztywności?
    Nie. Więźba z definicji nie jest sztywna - pracuje.


    Cytat Napisał sirkrzysiek Zobacz post
    W jakim sensie trudno dostępna?
    Wysoko. Niewygodne dźwiganie i trzymanie klamotów do serwisowania.


    Cytat Napisał sirkrzysiek Zobacz post
    Zastanawia mnie jeszcze rozprowadzenie instalacji od rekuperacji. Czytałem o opcji w podwieszanych suficie, ale rozumiem że to automatycznie obniża wysokość pomieszczeń. Jest jeszcze jakaś inna opcja? I czy trzeba już o tym myśleć na etapie adaptacji, żeby gdzieś przysłowiowo nie dać d*py. Tzn. - jak stanie na tym, że będzie w suficie podwieszanym, a nie zostało to przewidziane wcześniej to wysokość pomieszczeń np. z planowanych 2,65 zrobi się 2,55
    Najprościej, to kładziesz rury na stropie, przykrywasz izolacją stropu i robisz tylko przepusty ze skrzynek rozprężnych w dół, do anemostatów.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I masz przeliczoną za te pieniądze konstrukcję? Masz dla przykładu przeliczone obciążenia na więźbę i fundament po zmianie stropu i dachówki?.
    Wszystko w cenie. Jak przeliczoną z chęcią się pochwalę.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wysoko. Niewygodne dźwiganie i trzymanie klamotów do serwisowania.
    Mało precyzyjnie okresliłem. Nie będzie wisiała na ściana, a na fundamencie od strony ściany szczytowej garażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony