dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    p-szymanski

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Pleśna
    Kod pocztowy
    33-171
    Posty
    2

    Domyślnie Izolacja od wewnatrz domu z bali

    Dzień dobry,

    Mam prośbę o Państwa opinię jako specjalistów w budownictwie domów z drewna, otóż jestem w trakcie budowy domu drewnianego z bali o grubości 16 cm. Chciałbym aby bale były od wewnątrz zaizolowane 15 cm izolacją z pianki otwartokomórkowej PUR a wewnętrzna ściana była wykonana z betonu komórkowego Termalica 12 cm. W planowanej ścianie nie mam możliwości położenia paroizolacji gdyż od środka pomieszczenia będzie beton komórkowy, potem pianka PUR pełniąca również funkcję wiatroizolacji a następnie belki drewniane. Wszystkie elementy ściany są materiałami oddychającymi jednak mam obawy czy taka ściana nie będzie ulegać zawilgoceniu parą z wnętrza pomieszczeń szczególnie wilgotnych jak łazienka. Dom będzie miał wentylację mechaniczną.
    W przypadku dachu planuję użyć płyt Steico 24 mm nakrokwiowo a od wewnątrz również pianka PUR lub wełna drzewna i tu już z paroizolacją gdyż wykończeniem będzie płyta GKB lub magnezowa. Moje wątpliwości w tym wypadku dotyczą zewnętrznej strony płyt dachowych Steico które nie wymagają już pod dachówką ceramiczną foli dachowej, pytanie czy lepiej ją dać jako dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią np. śnieg czy np. płyty dodatkowo zaimpregnować np. Icopal Gontox który nie zatrzymuje pary i pozwala płycie „oddychać”
    Z góry dziękuję za opinię
    Paweł Szymański

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    p-szymanski

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Pleśna
    Kod pocztowy
    33-171
    Posty
    2

    Domyślnie

    z uwagi na brak jakegokolwiek komentarza opinii, mam prośbę o informację czy trafiłem na niewłaściwe forum, umieściłem post w niewłaściwym miejscu czy jakiś inny błąd
    z góry dziękuję
    Paweł Szymański

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony