dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pogłębianie sutereny

    Witam,

    nowy na forum, szukam porad i cennych uwag jak powinienem poprawnie i dobrze, przeprowadzić pogłębienie sutereny w budynku z lat 50tych.

    Nie wiem co jest pod podłogą, nie wiem jak głęboko stoją fundamenty - nie wiem nic.
    Na dziś jest tam w najwyższym punkcie 201 cm - trochę mało żeby mieszkać. Chciałbym spuścić poziom o te 50 - 60 cm, tak żeby to ocieplić, zaizolować, zrobić ogrzewanie podłogowe, na górę panele i kafle.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	429114

    Pytając lokalnych firm/majstrów - twierdzą że budynki z tych lat mają bardzo głębokie fundamenty, i że będę miał spokojnie miejsce - wcześniej planowałem rozkuć kawałek podłogi i patrzeć jak tam głęboko można zejść.

    Na pewno nie wiem jak zabezpieczyć to już "po" - czytając fora i www, zauważyłem że izolacja przed wilgocią jest wpuszczana w ściany, jeżeli teraz wykopię podłogę i zacznę od nowa układać warstwy, to jak powinienem to "skleić" ze ścianami?

  2. #2

    Domyślnie

    Hej, coś źle opisałem że nikt nie chce się podzielić uwagami?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nie było zasady że kiedyś posadawiało się głęboko fundamenty.
    Niska suterena to może i płytkie posadowienie.
    Nie wiadomo jakie są grunty, jaka ich nośność i jaki jest poziom wody gruntowej.
    Może się okazać że spód fundamentów jest np. 50cm poniżej wewnętrznej posadzki.
    Zrób odkrywkę i sprawdź co jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, taki jest plan, żeby sprawdzić ile tam jest dokładnie miejsca.

    Wciąż jednak pozostaje kwestia, jakimi warstwami/środkami, to potem izolować. Googlując takie rzeczy znajduję dużo różnych pomysłów.

    Rzecz dzieje się w Zagrzebiu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Najpierw dokładna analiza tego co masz w środku rozkucie sprawzenie gdzie jest ława, analiza gruntu na zewnątrz tzn gdzie masz wody gruntowe ? Materiały z czego masz to wykonane. Wtedy można coś szukać kombinować doradzać. Inaczej to wróżenie z fusów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony