dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie czy można nie dawać styro na podłogę na parterze i piętrze? dom z piwnicą

    Taka sprawa - buduję dom piętrowy z piwnicą , taki typowy klocek z płaskim dachem - 61m2 na jednej kondygnacji.
    Stropy i dach - będą z płyt kanałowych.

    Na całości podłogówka ( oprócz piwnicy choć i tu myślę o daniu pętli , aby mieć możliwość jej otworzenia gdybym chciał mieć cieplej w piwnicy danego dnia)

    i teraz pytanie - skoro masa ścian takich silikatów jest raczej pozytywem to może strop w ten sposób wykorzystać ? Nie dawać styro pod podłogówką na piętrze, ani na parterze, tylko w piwnicy pod sufitem . w ten sposób 2 stropy będą akumulatorami.

    a jeśli już nie kombinować i dać na parterze ten styro, ale zrezygnować ze styro na piętrze ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    a jeśli już nie kombinować i dać na parterze ten styro, ale zrezygnować ze styro na piętrze ?
    Raczej w ogole nie kombinowac i zrobic tak jak sie powinno wykonywac podłogówkę. Styropian na stropie ma celu kierowac strumien ciepła do pomieszczenia ogrzewanego. Jezeli grzejnik podłogowy bedzie bez styropianu to strop pod nim bedzie równiez ogrzewał pomieszczenie pod stropem. Tak sie nie robi, to niezgodne ze sztuką i zdrowym rozsądkiem

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to czemu akumulator ciepla w postaci scian silikatowych jest OK, a w postaci stropu betonowego nie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież 4cm styro na stropie nie zatrzyma całości ciepła z wylewki. Mógłbyś polepszyć właściwości reflektora dając folie aluminiową pod styropian. Dając ją na styropianie służy jedynie jako liniuszek ułatwiający rozłożenie rurek. Styro na stropie służy w większym stopniu za wygłuszenie podłogi. Ocieplij sobie strop nad piwnicą od dołu, jak masz tam nie ogrzewać.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wiem ze 4cm nie zatrzyma, pytałem wogóle po co zatrzymywać to ciepło między piętrem a parterem.

    wygłuszać podłogi chyba nie bede musiał bo strop żerański podobno jest b cichy

    a nie dając styro, oszczędzam na wysokości schodów na piętro a to wg mnie bardzo ważne im niżej tym lepiej. żerań do cienkich nie należy bo ma 24cm ale inne stropy bywają grubsze.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    wiem ze 4cm nie zatrzyma, pytałem wogóle po co zatrzymywać to ciepło między piętrem a parterem.

    .
    Jezeli ktos chce grzac podłogówką pomieszczenia ponizej stropu to niech grzeje, ja o takim sposobie ogrzewania jeszcze nie słyszałem, a na forum róznych pomysłow nie brakowało. Myslałem ze jezeli chodzi o podłogówkę to wiem o niej duzo, jednak sie myliłem.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prawidłowy rozkład ciepła przy podłogówce to ciepło przy podłodze. Ogrzewanie przestrzeni pod sufitem nie ma sensu ekonomicznego.
    Ale kto bogatemu zabroni...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Prawidłowy rozkład ciepła przy podłogówce to ciepło przy podłodze. Ogrzewanie przestrzeni pod sufitem nie ma sensu ekonomicznego.
    Ale kto bogatemu zabroni...
    ale taki strop między kondygnacją nagrzałby sie raz, a potem trzymał to ciepło.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ale taki strop między kondygnacją nagrzałby sie raz, a potem trzymał to ciepło.
    Po co ma trzymac to ciepło, jak regulowac temperature w pomieszczeniu powyzej i ponizej stropu? Mysle ze sie tu na forum marnujesz, tyle nowatorskich pomysłow do wykorzystania, ale najpierw wypróbuj swoje przemyslenia w swoim domu. Przynajmniej nie bedziesz miał do nikogo pretensji ze nie działa tak jak miało to działac.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post

    a nie dając styro, oszczędzam na wysokości schodów na piętro a to wg mnie bardzo ważne im niżej tym lepiej.
    przecież schody uwzględniają wysokość stropu i warstw wykończeniowych i powinny być zgodne z zasadami ich konstruowania , to nie jest prawda że im niższe tym lepsze. Są na to odpowiednie wytyczne.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    To dziwny pomysł, raczej spontaniczny, niż przemyślany, podłogówka jest grzejnikiem dla danego pokoju, pod niego obliczona, rozkład temperatur zgodny z konwekcją, styropian wygłusza a dodatkowo w nim poukrywane są inne rurki/instalacje oraz trzymają się spinki -przemyśl dobrze swój pomysł żebyś nie przekombinował,

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    przecież schody uwzględniają wysokość stropu i warstw wykończeniowych i powinny być zgodne z zasadami ich konstruowania , to nie jest prawda że im niższe tym lepsze. Są na to odpowiednie wytyczne.
    Im niżej musisz wchodzić tym lepiej.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ale taki strop między kondygnacją nagrzałby sie raz, a potem trzymał to ciepło.
    1. A czy policzyłeś ile zaoszczędzisz nie dając tego styropianu?
    Następnie zastanów się, jak ten pomysł nie będzie jednak taki fajny jak teraz sądzisz, ile wyniosą koszty wykonania tego wg. projektu.

    2. Policz ile czasu będziesz potrzebował aby podnieść o 2-3 stopnie podłogę, gdy będziesz musiał wygrzać ~22..35 ton stropu zamiast 6-8t samej wylewki? Inercja tej podłogi nie będzie ok.

    Pozdrawiam.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    1. A czy policzyłeś ile zaoszczędzisz nie dając tego styropianu?
    Następnie zastanów się, jak ten pomysł nie będzie jednak taki fajny jak teraz sądzisz, ile wyniosą koszty wykonania tego wg. projektu.

    .
    nie chodzi mi o zaoszczędzenie na styropianie tylko na obniżeniu kondygnacji - byłoby wygodniej mniej chodzic po schodach



    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post

    2. Policz ile czasu będziesz potrzebował aby podnieść o 2-3 stopnie podłogę, gdy będziesz musiał wygrzać ~22..35 ton stropu zamiast 6-8t samej wylewki? Inercja tej podłogi nie będzie ok.

    Pozdrawiam.
    ten wątek załozyłem czytając o silikatach - silikaty łapią podobno dużo ciepła z gotowania , bytowania i z lata od słońca, i chałupa jest cieplejsza. podobnie mógłyby działać żelbetowy strop.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie chodzi mi o zaoszczędzenie na styropianie tylko na obniżeniu kondygnacji - byłoby wygodniej mniej chodzic po schodach

    Przecież to reguluje się na etapie projektu...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie chodzi mi o zaoszczędzenie na styropianie tylko na obniżeniu kondygnacji - byłoby wygodniej mniej chodzic po schodach

    Przecież to reguluje się na etapie projektu...
    Dokładnie. Co nie znaczy że nie można wprowadzać zmian na różnych etapach budowy.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesli już teraz widzisz różnice w wygodzie wchodzenia na schody o 4cm wyższe/niższe, to może przemyśl jednak parterówkę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no właśnie, bo to przecież jest taki rząd wielkości.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesli już teraz widzisz różnice w wygodzie wchodzenia na schody o 4cm wyższe/niższe, to może przemyśl jednak parterówkę
    gdzieś tam zafiksowałem sie w teoretycznych rozważaniach

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    więc jaki jest sens ocieplania stropu między kondygnacjami jeśli obie kondygnacje są grzane? ogrzewanie domu powinno się rozważać jako całość a nie oddzielne kondygnacje, nieprawdaż?

    jeśli strop odda ciepło do kondygnacji niżej, to czy to ciepło zostanie "zmarnowane" bo będzie pod sufitem ? no raczej nie...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony