Cytat Napisał magep Zobacz post
Witam wszystkich.
Bobrow mam parę pytań ponieważ też planuję monobloka t-cap w starym domu z grzejnikami i chce zrobić wcześniej trochę modyfikacji w kotłowni.
Aktualnie mam kopciucha i starą instalację , z pieca mam wypuszczone rury 2", następnie kilka pionów 1" i grzejniki. Wszystko działa na grawitacji w układzię otwartym bez problemu.
Plan mam taki żeby się wpiąć w instalację przy kopciuchu rurkami 5/4' (muszę wspawać przyłacza, dołożyć zawór kulowy różnicowy, pompę obiegową) i przez wymiennik płytowy 5/4 " do monobloka
1. Dlaczego zastosowałeś średnicę 1" (np. zawór 3D) ( z monobloka chyba jest wyjsie 5/4" ? ze wzgędu na dostępność i cenę większych średnic? czy 1" nie ogranicza za bardzo przepływu? (mam dylemat czy isc 1" czy 5/4')
2. czy taki zawór 3D bedzie poprawnie sterowany przez pc t-cap? https://allegro.pl/oferta/zawor-prze...sbe-7287577119
3. po stronie pierwotnej montowałeś jakieś sprzegło, bufor?
4. zbiornik cwu i zawór 3D jest po stronie pierwotnej ? (tak mi wychodzi z oględzin zdjęć)
5. po stronie wtórnej widzę chyba bufor wpięty w szereg ?
Hej
to po kolei :
-1" spokojnie daje radę po stronie pierwotnej , zrobiłem tak ze względu na niższe ceny podzespołów z przyłączem 1".Przepływ jest regulowany automatycznie do potrzeb (na glikolu max wyciąga 35l/min)
-w firmie mam zawór ESBE typu 131 , Twój sobie zobacz w DTR czy nie ma w nim jakichś "smaczków" (mi zaw ESBE nie pasują-wewnątrz jest plastykowy mechanizm, wolę Honeywella)
-po stronie pierwotnej nie żadnego bufora czy sprzęgła
-zaw 3D i zas CWU po stronie pierwotnej
-na powrocie bufor 50L w szereg dla dwóch funkcji : min zład wody (kiedy np zamkną się wszystkie głowice termostatyczne) oraz odstojnik dla zanieczyszczeń (jeśli coś by poszło przez filtry -raczej tylko szlam)
Pzdr