dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Iwuchna

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    1

    Domyślnie Ościeżnice wymiary

    Cześć wszystkim, moje pytanie dotyczy ościeżnic a dokładnie szerokości otworu na drzwi. Producent(erkado, Ościeżnica regulowana) u którego zamówiłam drzwi mówi o min. szerokości 68-69. Chcę zamontować drzwi 60. Niestety pomimo mojej prośby o zachowanie tego wymiaru, fachowiec po położeniu płytek w łazience zostawił mi otwór 67cm. Co w takiej sytuacji, kiedy rozchodzi się o 1-2cm? Montaż ogarnie sprawę czy czeka mnie klucie kafli? Z góry dziękuję za pomoc.

    (Jeśli nie trafiłam lub powielilam temat wybaczcie jestem tu swieżynką)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli otwór ma zachowane przekątne to drzwi przylgowe (z widocznymi zawiasami) i nie ma innych ograniczeń (np. wąskie węgarki) to drzwi raczej wejdą. Kucie płytek może się pojawić w najgorszym razie miejscowo (przy zawiasach) ale raczej nie będzie konieczności ciąć całej ściany.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    kup drzwi i przymierz. niezależnie od wszystkiego wtedy dokładnie się dowiesz.
    Teraz ktoś napisze, ze trzeba kuć to będziesz zły, ktoś napisze, ze nie trzeba, kupisz drzwi, przymierzysz, otwór będzie za mały i trzeba kuć - będziesz zły.
    Drzwi musisz kupić, obsadzić itp. niezależnie czy ościeże ma szerokość 68-69 czy 67.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony