dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem ze zgłoszeniem zakończenia budowy - utwardzenie podjazdu

    Witajcie,

    Mam kłopot ze zgłoszeniem zakończenia budowy. Generalnie budynek, instalacje i przyłącza są wykonane zgodnie z projektem (lub zmiany nieistotne) i zebrałem do nich komplet dokumentów.

    Ale jest taka kwestia, ze w projekcie mam tez utwardzenie dojazdu do garażu kostką betonową (wymiary podjazdu około 15 x 4 m). Tego utwardzenia nie wykonałem bo po pierwsze ciężko było z terminami, a po drugie sama droga dojazdowa do mojej działki jest jeszcze nieutwardzona i szkoda kłaść kostkę, żeby potem przekładać jak się zmienią wysokości.

    Jednak w postanowieniu nadzoru dostałem wymóg dostarczenia inwentaryzacji geodezyjnej podwykonawczej terenów utwardzonych (których siłą rzeczy teraz nie mam). Czy to oznacza, że nie mogę zakończyć budowy do puki nie wykonam kostki brukowej? Czy można coś takiego zgłosić jako zmianę nieistotną? Ewentualnie jakie są inne opcje żebym mógł zgodnie z prawem zamieszkać w domu jeśli jeszcze nie mam wykonanego podjazdu.

    Generalnie na około mnie jest pełno "świeżych" zamieszkałych domów i mało kto ma utwardzony podjazd więc się trochę pogubiłem :/

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy to oznacza, że nie mogę zakończyć budowy do puki nie wykonam kostki brukowej?
    dokładnie tak, z tym, ze nie musi to być kostka, tylko jakiekolwiek utwardzenie, np. żwirem, kamieniami, gruzem, czy czymś podobnym
    Ewentualnie jakie są inne opcje żebym mógł zgodnie z prawem zamieszkać w domu jeśli jeszcze nie mam wykonanego podjazdu.
    projekt zamienny zagospodarowania


  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,

    Obecnie podjazd jest własnie utwardzony mieszanką żwiru i gruzu. W projekcie była wzmianka o tym, że podjazd będzie wykonany z kostki. Czy zmiana materiału na żwir może być uznana jako zmiana nieistotna?

    Mam jeszcze dodatkowe pytanie, poproszono mnie o "protokół odbioru kanalizacji deszczowej ze szczelnym zbiornikiem na wodę" - mam taki w projekcie i taki wykonałem z kręgów betonowych. Ale jestem zaskoczony, ze potrzebny jest na to protokół. Czy ktoś maił już taką sytuację, jak taki protokół wygląda?

  4. #4

    Domyślnie

    musisz zrobić wszystko co masz w projekcie i na wszystko dokumenty odbioru. Czasami wystarczy opinia kominiarza, inwentaryzacja geodezyjna, zaswiadczenie z ZE, MPWiK itp. a czasami trzeba protokołu odbioru wykonany przez osobę uprawnioną. Dlatego w projekcie trzeba umieszczać jak najmniej rzeczy, bo później są problemy o czym się sam przekonałeś.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 20-04-2019 o 11:51


  5. #5

    Domyślnie

    No tak , tylko czasami urząd sam chce żeby w projekcie było uwzględnione odprowadzanie wody. Czego u mnie pierwotnie nie było. Architekt musiała uwzględnić zbiornik w projekcie. Na szczęście później przy papierach do odbioru urząd nie wymagał jakichś protokołów.
    Zresztą przepisy swoje, życie swoje. Z tego co obserwuje w otoczeniu to ta woda z domów jednorodzinnych leje się byle gdzie. Nikt na to nie zwraca uwagi. Kolejny przypadek na to że można być wkurzony że kiedyś to było, a teraz zawracają głowę.
    Co do podjazdu, to chyba mało kto ma to zrobione przy odbiorze. Kolejne czepianie się.

  6. #6

    Domyślnie

    Co do podjazdu, to chyba mało kto ma to zrobione przy odbiorze. Kolejne czepianie się.
    u mnie wymagają i nie odbiorą budynku jak geodeta nie naniesie podjazdu. Chodzi o teren wyłączony z produkcji rolniczej. Musi być chociaż zarys podjazdu


  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ja pytałem o to geodety i powiedział, że spokojnie naniesie podjazd jak jest tylko utwardzony. Kostki nie musi być.
    Tarasy wystarczy , że mu powiem gdzie będą to również naniesie.
    Wierzę mu hehe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony