dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie montaż bramy segmentowej

    Może już powielam wcześniejszy temat, ale sorry, nie mogłam nic znaleźć Planuję zakup Wiśniowskiego, segmentowa i w związku z tym mam 2 pytania:
    1. czy montuje się ją po tynkach czy przed?
    2. czy można to zrobić samemu w miarę sprawnie?

    Z góry dzięki za wyrozumiałość

  2. #2

    Domyślnie

    1.po tynkach.
    2. Montaż jest dość prosty - instrukcja dłączona do bramy raczej utrudnia jej montaż niż w nim pomaga, "złota czcionka"
    więcej zabawy jest z regulacją ustawienia rolek i naciągiem spręzyn ale też nie jest operacją trudną.

  3. #3

    Domyślnie

    1. Po tynkach
    2. Samemu, prosta konstrukcja toru jeznego na kotwach do muru i stropu. Sporo zabawy z wyregulowaniem.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4

    Domyślnie

    U nas było przed tynkami - pan od bramy powiedział tynkarzowi jak ma wytynkować sam mur pod bramę, i tylko ten kawałek został parę dni wcześniej wytynkowany, reszta czeka na tynkarzy.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Wytynkowany powinien być sufit garażu i ściana frontowa od środka wokół otworu.

  6. #6

    Domyślnie

    wytynkowane powinno być tak jak pisze inż. Mamoń, ale u mnie nie było wogóle i tynkarze sobie z tym jakoś poradzili. Troche narzekali i trzeba było dobrze zabezpieczyć bramę, ale się udało. Łatwiej, dokladniej i szybiej jednak jesli wytynkujesz przed założeniem bramy.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Jakie oszczędności Wam wyszły przy kupnie bramy bez montarzu. Mój faworyt za montarz z dojezdem (ok, 50 km w jedną stronę) chce 150 zł.

  8. #8

    Domyślnie

    rafałek, jeżeli zarabiasz więcej niż 150 zł/dzień, to weź fachowca. Chociaż z drugiej strony- ja po fachowcach musiałem sam poprawiać cały dzień...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Grzegorz63 - nie zarabiam więcej, ale sąsiad montował bramę i w pojedynkę mu to jakoś nie wychodziło... Czyli trzeba kogoś wziąść do pomocy. Wiem to nie koszt. Jednak oszczędności są niewielkie. A tak wpłacam tylko 30% wartości a po montarzu dostaję fakturę z terminem płatności. Czyli jak będzie nie tak to nie płacę do czasu poprawienia. Staram się oszczędzać tam gdzie kwoty są istotne. Mam mało czasu i wolę wydać te 150 zł i czas oddać dzieciom które okradam z tego czasu już ponad drugi rok, tego skradzionego czasu nie odkupię im za żadne pieniądze...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Jakie oszczędności Wam wyszły przy kupnie bramy bez montarzu. Mój faworyt za montarz z dojezdem (ok, 50 km w jedną stronę) chce 150 zł.
    Jak tanio! U mnie krzycza netto 350 zł

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    u mnie za montaż chcą 650 zł!!!!!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Jakie oszczędności Wam wyszły przy kupnie bramy bez montarzu. Mój faworyt za montarz z dojezdem (ok, 50 km w jedną stronę) chce 150 zł.
    Gdzieś ok 5 godzin(czasowo), później zajełem się montażem okien żeby zamknąć stan surowy w jeden dzień. Trudno policzyć na PLN ale około 200 na bramie i trochę na oknach.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie w podobnej sprawie,
    chcę ocieplić sufit garażu 5 cm styropianu. Czy robić to przed założeniem bramy segmentowej czy po jej założeniu. W związku z tym, czy w ogóle tynkować sufit garażu.

    Pozdrawiam
    Wiesiek

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Też będę ocieplał sufit od spodu i w rozmowie wyszło, że montero wszystko jedno bo i tak tam kdzie trzeba zrobią sobie dziury. Jednak uważam, że łatwiej będzie założyć styropian przed bramą niż odwrotnie, a dziury dodatkowo zakleić styropianem i poprawić klejem. Na klej nie będę już nic robił, światło mam na bokach.

  15. #15

    Domyślnie

    A można ocieplić tylko nadproże (5 cm), a sufitu jako takiego nie, za to podłogę (10cm) w pokoju nad garażem?

  16. #16

    Domyślnie

    radzę ocieplic sufit przed założeniem bramy - przy tynkach zawsze się trochę zachlapie brama, prowadnice itp.później trzeba będzie to czyścić

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwizdki
    A można ocieplić tylko nadproże (5 cm), a sufitu jako takiego nie, za to podłogę (10cm) w pokoju nad garażem?
    Ja ocieplam pod spodem z bardzo prostegj przyczyny - góra będzie "zimna". Jeśli ocieplę od góry to bym dał twardy styropian, beton i siatkę, a tak daję zwykły fasadowy i klej na siatce. Zawsze [arę groszy w kieszeni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony