dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie problem z dopasowaniem wielkości płytek

    Witam, po raz kolejny mam ciężki przypadek z płytkami...tym razem do małej łazienki.
    Każda z płytek a jest ich 2 rodzaje ma innych producentów, obie mają wpisany rozmiar 60cm a rzeczywistość okazała się jak zwykle problematyczna, bo jedna płytka ma 59,7 a druga 60,3
    Jak sprawić by obie wyglądały obok siebie dobrze?
    Dodam, że obie są włoskie...paskudy jedne!
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 29-10-2019 o 14:38
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak masz je mieć rozmieszczone?

  3. #3

    Domyślnie

    Sformatuj większe płytki do wymiarów mniejszych . Trochę z tym zachodu . Alternatywa to zrobienie spoin o szerokości kilku mm .

  4. #4

    Domyślnie

    Na dwóch ścianach, w naroznikach będą się stykały
    ale wymyśliłam, że na jednym damy grzejnik wąski a wysoki np:

    https://foxshop.pl/Grzejnik-Easy-1280x200

    a na drugim będą się składały drzwi do natrysku.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Sformatuj większe płytki do wymiarów mniejszych . Trochę z tym zachodu . Alternatywa to zrobienie spoin o szerokości kilku mm .
    to by było najlepsze rozwiązanie, gdyby nie moi ,,fachowcy''co robią u mnie, bo mają lukę kilkudniową i bardzo im się spieszy.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chce cię martwić, ale fatalnie to bedzie wyglądać. Nie wiem jakie to płytki, jaka łazienka, jaki projekt. Tak na szybko to jest ciężko coś wymyślić. Trzeba było by zrobić wszystko żeby się nie stykały. Można jedne z nich położyć w karo. Dać jakąś inną w narożnikach (jakieś mozaiki), nie dociągać do narożników tylko je pomalować itp. Ale bez projektu i nie widząc łazienki, płytek nic konkretnego nie doradzę.
    Ostatnio edytowane przez katka ; 30-10-2019 o 09:12
    Pozdrawiam
    Katka

  7. #7

    Domyślnie

    Płytki to te:

    http://www.energieker.it/en/collections/flatiron-2/ 120x60
    black

    a druga
    https://www.eplytki.pl/worn-copper-l...x60-gat-1.html

    jakby mi ktoś powiedział, że mogą być różnice w rozmiarze, to bym nie kombinowała.


    tu jest podobny projekt, tylko moja ma wymiary 225x 145 i chyba jest szersza. Ta ściana z umywalką i podłoga będą brązowe a reszta czarna.
    Drzwi od kabiny zamykają się do środka, tzw. składane wahadłowe. Są robione na zamówienie i akurat koniec ich po zamknięciu byłby w narozniku ścian.

    https://pl.pinterest.com/pin/834854849654299673/
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #8

    Domyślnie

    Tak na przyszłość dla innych czytających, wymiary płytek są najczęściej podawane w zaokrągleniu a przeważnie każdy producent robi minimalnie inne. Dlatego zawsze płytki które mają się łączyć należy brać z tej samej serii. A Miałaś z serii tych czarnych taki ładny brąz (rust), było kombinować .

    Nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać, ale ja bym zrobiła z tych brązowych 60x60 karo, cała podłoga i ściana za umywalką a czarne normalnie tak jak miały być a jeszcze lepiej pionowo. Wizualnie bedzie to napewno lepsze niż ten koszmarny rozjazd z fugami. Oczywiście decyzja należy do ciebie, w końcu ty będziesz na to codziennie patrzeć .
    Pozdrawiam
    Katka

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję Przekażę, zobaczymy co oni na to...
    Nie spodziewałam się takich niedokładności w miarę dobrych fabrykach.
    Nie mogłam wziąć tego brązu, bo jest chropowaty i na podłogę się nie nadaje a tak na prawdę to najpierw miałam tą płytkę brązową lappato , która miała być łączona z czarnym łupkiem, ale tam to dopiero były rozjazdy z wymiarami. Łupek był strasznie nierówny, potem miała być imitacja łupka, ale skończyła się produkcja i tak kilka razy...aż się okazało, że ekipa od glazury ma być a ja nie mam płytek
    To wybrałam tą czarną .

    Co do podłogi, to fachmeni mówią, że nie będzie widać.Muszę męża podpytać dlaczego tak twierdzą. Tylko te ściany.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli zdecydujesz się na karo na ścianie zrób tak samo na podłodze. Będzie to miało jakiś sens i zamysł „artystyczny” .
    Pozdrawiam
    Katka

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    to by było najlepsze rozwiązanie, gdyby nie moi ,,fachowcy''co robią u mnie, bo mają lukę kilkudniową i bardzo im się spieszy.

    Formatowanie robi się szybko i na budowie . Wystarczy zwykły sprzęt do obróbki płytek .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony