dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Kominek i ściana z bali

    Witam serdecznie,
    Chciałbym zasięgnąć porady jak rozwiązać kwestię przejścia rury od kominka przez ścianę z bali. Czy są jakieś gotowe patenty do przejścia przez ścianę drewnianą? Widziałem sporo zdjęć z kozami czy kominkami i wyprowadzeniami rur przez drewniane stropy czy ściany, ale jak to prawidłowo wykonać aby było zrobione bezbłędnie i bezpiecznie.

    W załączniku podsyłam projekt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	430167

    Chciałem, aby ta ścianka pomiędzy kominami, a kominkiem wewnętrznym była wymurowana i z kilku cm przerwa na opadanie domu, ale ekipa stawiająca dom poradziła, że ścianka ta musi być z bali, aby podtrzymywać bale od spodu.

    Trzeba więc tak ogarnąć to przejście przez ścianę aby było bezpieczne. Zarówno kominy jak i kominek będą oddalone od tej ściany z przerwą wentylacyjną, a ścianka będzie odseparowana płytami krzemianowo-wapniowymi.

    Sam oczywiście robić tego nie będę, tylko zlecę zdunowi z doświadczeniem, ale dobrych rad i uwag nigdy za wiele, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	430166  
    Ostatnio edytowane przez Walkerski ; 09-05-2019 o 13:40 Powód: zmiana zdjęcia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony