dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    I bardzo słusznie Tylko boczna szybka w piecokominku raczej odpada, ale to dobrze, bo jak mówiłem to jest głupia moda
    Jakby ci bardzo zależało, to pieckominek też można zrobić "z dodatkowym płaszczem wodnym" i wpiąć go w instalację. Ale to tylko jeśli ci zależy.
    Niekoniecznie odpada, jeśli zrobić to mądrze....http://blog.kominki-batura.pl/pies-czy-kot-czyli-piecokominek-do-zadan-specjalnych/

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wiem o czym piszę, zajmuję sie tym zawodowo, wiem o co pytają klienci i jakie są ich priorytety. Nikt z nich nie oczekuje rekacji w minucie jezeli zmieni nastawę w regulatorze strefowym bo chce podniesc czy zmniejszyc temperature w danym pomieszczeniu. Tego sie nie da z powodu nie tylko bezwładnosci podłogówki ale głownie parametrów cieplnych budynku a dokladniej stałej czasowej. Zresztą zmiany nastaw są stosunkowo rzadkie. Najwazniejsze aby regulator pilnował temparatury zadanej.
    Podaj tą nazwę medyczną, czy aby nie jestes lekarzem danej specjalnosci, zawsze tak diagnozujesz zdalnie?
    Może nie medyczny to problem, ale pisanie nie na temat....Wklejasz się z reklamą w niewłaściwym wątku...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dlatego nie napisałem "odpada", ale "raczej odpada"
    Sam w podlinkowanym też piszesz: "Palenisko z boczną szybą. To zwykle nie najlepszy pomysł dla piecokominka."
    Chodzi raczej o to, że nie da się sensownie zrobić tego, co żony oglądają w katalogach i chcą koniecznie mieć u siebie, bez żadnych negocjacji , tzn. ogromne , im szersze, tym lepsze przeszklenie z giętą szybą, z buzującym w środku wielkim ogniem, i to jeszcze używane do celów grzewczych. A to wszystko w domku budowanym zgodnie z WT2021.
    Ludzie kupują nie rozsądkiem, ale oczami i wyobrażeniami z katalogów, a potem jest to źródłem frustracji i pisaniny po wiadomych wątkach na forum muratora.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    Dlatego nie napisałem "odpada", ale "raczej odpada"
    Sam w podlinkowanym też piszesz: "Palenisko z boczną szybą. To zwykle nie najlepszy pomysł dla piecokominka."
    Chodzi raczej o to, że nie da się sensownie zrobić tego, co żony oglądają w katalogach i chcą koniecznie mieć u siebie, bez żadnych negocjacji , tzn. ogromne , im szersze, tym lepsze przeszklenie z giętą szybą, z buzującym w środku wielkim ogniem, i to jeszcze używane do celów grzewczych. A to wszystko w domku budowanym zgodnie z WT2021.
    Ludzie kupują nie rozsądkiem, ale oczami i wyobrażeniami z katalogów, a potem jest to źródłem frustracji i pisaniny po wiadomych wątkach na forum muratora.
    Ostatnio popełniłem trójstronne palenisko akumulacyjne (z dwoma słupkami). Można! Tylko powietrze trzeba prowadzić z góry i z dołu na szyby, żeby były czyste. To skomplikowany manewr, ale po kilku dniach w laboratorium sytuacje opanowałem....Innych problemów nie widzę, bo intensywne przegrzewanie trwa raptem kilkadziesiąt minut, a potem już tylko stabilne promieniowanie cieplne....Uśmiech na twarzy jednej z żon bezcenny...Musze pojechać fotek narobić, bo blisko chaty robiłem....

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Bo jeżeli takie głupoty piszesz dla kasy to jeszcze rozumiem. .
    Pełne zrozumienie przyjdzie jak się już pomieszka z ogrzewaniem podłogowym.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony