dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Stary dom i różnica 8 cm w poziomie podłogi - jak zniwelować przed podłogówką

    Witam serdecznie,

    kupiłem i remontuję "stary" ( z 1970 r.) dom i po skuciu starego "chudziaka" czyli wylewki na stropie (która nie była na całości tylko w pokojach i łazience - w kuchni i korytarzu były deski) okazuje się, że różnica poziomu podłogi na dole jak i na piętrze to około 8 cm - tyle niżej względem najwyższego punktu jest na drugim końcu domu .... i nie za bardzo wiem jak to teraz wyrównać. Finalnie na parterze i piętrze ma być ogrzewanie podłogowe, czyli styropian, rurki i wylewka (6-7cm?) dodam że dom jest w całości podpiwniczony. Co do wysokości pomieszczeń to sprawa wygląda następująco - gdybym w najwyższym aktualnie punkcie w domu położył na 3 cm styroduru (tak mi ktoś zalecił - że jeśli tak mało to styrodur będzie lepszy pod względem izolacji), a w najniższym 11cm styropianu, to tam gdzie położę 11 cm i przyjdzie na to wylewka to do sufitu będzie jakieś 245 cm - czyli dość nisko. Pytanie moje brzmi jak podjeść do tego tematu ? Najlepiej byłoby najpierw zrobić wylewkę wyrównującą, ale nie chce się*już*dźwigać*z poziomem bo z tego 245 zrobi się*zaraz 240cm ;/ Dodatkowo jak ułożyć taki styropian jeśli na 9.5 - 10 metrach jest spad 8cm na podłodze ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    styropian/keramzyt

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz częściowo wyrównać przez założenie odpowiednich listw w progach- do ok 1cm wysokości na każdym progu można zrobić. To pewnie pozwoli Ci zdjąć 2cm z różnicy.Jak masz nierówną podłogę, to użyj sypkiego materiału izolacyjnego- perlitu. Perlit to też świetny środek wygłuszający.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli przed ułożeniem styropianu wyrównać po całości perlitem / karmazytem ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elber Zobacz post
    Czyli przed ułożeniem styropianu wyrównać po całości perlitem / karmazytem ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...runcie/page104
    Na ostatniej stronie tego wątku jest parę linków do youtuba. Obejrzyj jak pracuje się z perlitem i podobnymi produktami. Może to jakoś zainspiruje.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michalen

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-862
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki! przyda się

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony